Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

m5 , dar numai daca gasesti una ingrijita. ai deja 330i ... daca tot avansezi sa avansezi si ca "confort" nu doar ca putere, iar m5 e39 e mare confortabila , echilibrata dar si grozav de rapida.

eventual si rs6, dar nu stiu mai nimic despre el decat ca e rapid, nu m-a atras niciodata suficient incat sa citesc prea mult despre ea

Link to comment
Share on other sites

RS6 e clar mai rapid decat amandoua, asta de ma bate gandul sa il iau e preparat de MTM(motor, cutie, evacuare, jante. e.t.c) si are 535cp, 96k km, full service history....si arata mai fioros decat celelalte 2 :D, as vrea sa vad cum e in ograda vecina la nivelul asta :) Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

Este 312 lei mai exact. Am fost sambata trecuta sa verific, 530 ala din 2004 cu trapa. Norocul a fost a mai era un baiat interesat de ea si am facut pe din 2.

Ideea e ca vreau sa ii fac si update la softul de navi sa poata citi mp3uri de pe dvd daca tot merg acolo..

Dvd drive-ul nu iti va citi niciodata mp3.Ala e doar pentru dvd-ul de navigatie.Cd-playerul iti va citi mp3-urile.

Link to comment
Share on other sites

:offtopic:

 

Dvd drive-ul nu iti va citi niciodata mp3.Ala e doar pentru dvd-ul de navigatie.Cd-playerul iti va citi mp3-urile.

 

Permite-mi sa te contrazic. Unitatea mea DVD BMW Navigation Professional citea atat cd-uri cu track-uri cat si cu MP3 (dupa activarea functiei de citire MP3) pe E90, la fel ca si unitatea de CD de deasupra si magazia cu cele 6 cd-uri din portbagaj. Diferenta e bineinteles, ca doar in acel slot este citit DVD-ul de Navi, dar nu este facut special pentru asta. Gandeste-te ca la Business nu exista decat un singur slot, folosit atat pentru muzica cat si pentru navigatie.

 

@dumi - nu. DVD-urile pot fi introduse doar in unitatea de jos, pentru DVD. Din ce am observat eu de pe DVD citea mp3-urile in limita a 700 mb (cat un CD), nu vedea tot DVD-ul, deci era oarecum inutil. In schimb poti sa pui un CD cu mp3-uri in oricare din unitati, asa cum spuneam mai sus.

Edited by Schumi
Link to comment
Share on other sites

:offtopic:

 

 

 

Permite-mi sa te contrazic. Unitatea mea DVD BMW Navigation Professional citea atat cd-uri cu track-uri cat si cu MP3 (dupa activarea functiei de citire MP3) pe E90, la fel ca si unitatea de CD de deasupra si magazia cu cele 6 cd-uri din portbagaj. Diferenta e bineinteles, ca doar in acel slot este citit DVD-ul de Navi, dar nu este facut special pentru asta. Gandeste-te ca la Business nu exista decat un singur slot, folosit atat pentru muzica cat si pentru navigatie.

 

@dumi - nu. DVD-urile pot fi introduse doar in unitatea de jos, pentru DVD. Din ce am observat eu de pe DVD citea mp3-urile in limita a 700 mb (cat un CD), nu vedea tot DVD-ul, deci era oarecum inutil. In schimb poti sa pui un CD cu mp3-uri in oricare din unitati, asa cum spuneam mai sus.

si eu am Proffesional si nu bag mp3-ul in dvd .Ce-i drept nu am incercat.Oricum am si magazie si pe cd incap destule.o sa incerc maine sa vad .Eu am deja facut update la softul de I-drive dar n-am bagat mp3 in unitatea dvd inca .posibil sa mearga dar nu-i vad rostul

 

Interesant, cel mai super ar fi daca magazia ar putea vedea mp3. Acolo ar fi tare, sa pot avea 6 cd-uri cu mp3 in ele :D

Muzica de toate genurile :drinks:

Mie imi merg mp3-urile in magazie

Link to comment
Share on other sites

Asta spuneam si eu, nu are un rost anume in cazul navigatiei Professional. Dar gandeste-te ca sunt masini cu Business si fara magazie de cd. In cazul ala e foarte clar rostul. Daca nu ar functiona nu ai putea sa asculti cd-uri cu muzica.
Link to comment
Share on other sites

Asta spuneam si eu, nu are un rost anume in cazul navigatiei Professional. Dar gandeste-te ca sunt masini cu Business si fara magazie de cd. In cazul ala e foarte clar rostul. Daca nu ar functiona nu ai putea sa asculti cd-uri cu muzica.

Mda .Nu te contrazic ..eu cunosc doar ce am eu ...Professional

Link to comment
Share on other sites

Am incercat azi, asta dupa ce fostu prop. mi-a zis ca are mp3.

Am incercat sa bagcd cu mp3 atat sus cat si jos si in magazie si nu le vede. Nu am incercat sa pun dvd cu mp3 in dvd-rom, as fi curios daca merge..

Link to comment
Share on other sites

Daca are citeste oriunde, daca nu inseamna ca nu este activata functia. Am vazut in una din pozele de prezentare ca avea o imagine dintr-un desen animat si nu apare nici o sigla de post TV..Vezi poate iti merg DVD-uri cu filme si nu stii :)

 

LE: Sau e o sigla in dreapta si nu se vede bine :blush:

Edited by Schumi
Link to comment
Share on other sites

Vad ca are suport de numar fata cu bmwclub: http://www.autovit.ro/bmw-325-C12293098.html (oops, imi aduc aminte de povestea cu stergatoarele ridicate)

Bine, a lui Alex83 e deosebita de frmoasa, daca avea roti pe 18 si se putea lasa ceva la pret, era ideal :)

 

Sau despre aceasta daca se poate spune ceva: http://www.autovit.ro/bmw-325-C19036505.html

 

Daca stie cineva mai multe detalii, multumesc anticipat.

Edited by Siegfried
Link to comment
Share on other sites

cat sa mai lase omul la pret? daca totul e pe bune la masina aia e un pret foarte bun, adu-ti din DE la banii aia sa vedem daca reusesti...:), cateva sute sigur cred ca le lasa dar eu unul sub 12k nu as da-o, si asta doar daca as fi nevoit altfel 12.5k mi se pare un pret mai mult decat bun pentru un 325i din 2005, cu km acestia si optiunile care le are. Deci la asta buba sunt stergatoarele... :frantics: ...daca ai bani si vrei sa o iei te duci o vezi, mergi cu ea si atunci poti sa zici ceva, daca nici pana la Pitesti nu te deplasezi sa o vezi ca ti-e ca dai 1mil degeaba pe drum atunci mai bine nu iti mai cauta masina sh, du-te ia-o noua!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.