Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

E schimbator omu ala din zalau. Cu cat iti place mai mult masina cu atatmai mult umfla pretul. Dupa ce prima oara am stabilit o dif de 5500-6000, a 2a zi mi-a dat sms cum ca vrea 7k. Nu stiu cat de mult o sa scada la pret. Cu siguranta urmareste topicul :))
Link to comment
Share on other sites

ce importanta are? conteaza sa mi inspire incredere. daca masina funtioneaza la fel de bine cu al lui Stefan cred ca-si merita diferenta pe optionale... 16.5k

 

dar sa nu uitam de acest 'daca'...

Edited by john2004
Link to comment
Share on other sites

daca o lasa in 16.5k... ar fi un pret foarte bun :)

 

@ bitz - aici se invart intre 15-20kEur, M5-ul e ceva mai ieftin, ca si M3-ul pentru ca sunt mai multe, insa RS6-le nu s-a facut in numar asa mare...ma duc in weekend sa-l vad!

Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

daca o lasa in 16.5k... ar fi un pret foarte bun :)

 

@ bitz - aici se invart intre 15-20kEur, M5-ul e ceva mai ieftin, ca si M3-ul pentru ca sunt mai multe, insa RS6-le nu s-a facut in numar asa mare...ma duc in weekend sa-l vad!

E bine , la noi sunt de la 20 k in sus . E break ?

Link to comment
Share on other sites

In primul rand vreau sa salut pe toata lumea - este primul meu post pe acest forum.

 

Ma gandesc de ceva timp sa imi schimb masina si am reusit si sa strang ceva banuti; oscilam intre A4 si seria 3 facelift.

 

M-am dat cu ambele si am uitat instant de A4 :D

 

mi-a atras masina asta atentia, cam se inscrie in ce vreau (ma rog, aproape, as fi preferat un motor mai puternic in detrimentul optiunilor)

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C19387926.html

 

ce parere aveti? este prea sf pretul la nr de km si optiunile de pe ea? am vorbit si cica prima revizie e facuta la noi la aprox 30k km. nu am mai luat masina second de la noi si citesc peste tot de 'loteria autovit'. ma consolez insa cu faptul ca e benzina, 2009, deci sunt sanse ca nr de km sa fie pe bune :D

 

uite http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:J15eJHtu6xgJ:www.autovit.ro/show%3Fid%3DC18237832+%2B4+0726376321&cd=2&hl=en&ct=clnk&source=www.google.com

Link to comment
Share on other sites

asa faci tu Stefan :)

 

Ai dreptate John, asa fac cu oamenii neseriosi care cauta nod in papura si care considera ca tot ceea ce cred ei ,li se cuvine pe drept si chiar moca.

 

Ma bucur ca ai recunoscut ca masina mea merge bine, tocmai de asta pretu pentru tine ramane de 18.000 ca cel postat initial. :frantics:

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

Ai dreptate John, asa fac cu oamenii neseriosi care cauta nod in papura si care considera ca tot ceea ce cred ei ,li se cuvine pe drept si chiar moca.

 

Ma bucur ca ai recunoscut ca masina mea merge bine, tocmai de asta pretu pentru tine ramane de 18.000 ca cel postat initial. :frantics:

 

Stefane in niciun caz nu caut nod in papura, voiam doar sa ma asigur ca nu investesc in masina.

 

neserios te consider pe tine. de ce? pt ca am aj la suma de 15.8k iar apoi ai revenit la 16k...te rog abtine te de la orice comentarii personale si cantareste ti cuvintele.

 

bafta la vanzare :thumbsup: !

Link to comment
Share on other sites

Cred ca cel mai bine e sa fie impacate ambele persoane.

 

Eu unul nu am fost impacat cu maniera de tragere de pret a lui John si am mai refuzat orice negociere.

 

Pe langa multiplele conditii si ca aia,ca aia, asta e pretu, nu ma intereseaza ce cred altii .

 

Intreaba neamtu si iti negociaza o singura data , nu tiganie ca la noi , cat mai lasi bossuleee ,hai ca nare scaun ventiale ca doar toti ne-am nascut in Bentley Continental Mulsane.

 

A 2-a oara nici nu te mai baga in seama ,zice ca-l iei la misto.

 

Asta e pretu , ce e sub ,intra la motorul vechi de 218 cp. fara pachet M fara carte service, vopsea originala si nelovita.

 

Cu timpu am sa inteleg ca vesnica mentalitate nu se va schimba.mai ales cand n-ai bani sa dai pe un tester la filaret ce sa mai zic de intretinerea unui e60.

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

Baiatul cu care am facut schimb de-am luat 535-ul mi-a pus passatul la 13k. Pe drum napoi spre bv s-a intalnit cu un nene care i-a luat passatul si a negociat pana la 10900 euro. Asta in conditiile in care cel ce a luat passatul urma sa vina sa il ia de la mine cu 12k daca schimbul dintre mine si cel din bv nu ar fi avut loc.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.