Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Pe tine te inteleg ca nu ai da pe ea mai mult de 11000.

Dar dc e sa fim corecti nu exista in Ro la vanzare 525d e50 cu M pack si scaune confort la mai putin de 14K.

Este ca iti pare un pic rau ca ai dat-o?

Link to comment
Share on other sites

Da, ai dreptate sa stii. Insa la momentul ala, astea erau preturile, am fost chiar foarte multumit ca am dat-o la banii aia. Nu as fii vandut-o daca nu mai aveam si GTI-ul, una din masini trebuia sa plece si asta a fost situatia, BMW-ul s-a dat foarte repede.
Link to comment
Share on other sites

Din ce cauza crezi ca au crescut preturile in halul asta?

Vreau sa dau e46-le si sa cumpar un e60, dar mi-ar parea rau sa vad dupa jumate de an ca la aceeasi bani puteam sa imi iau ceva mult mai dotat/bun.

Link to comment
Share on other sites

Pe tine te inteleg ca nu ai da pe ea mai mult de 11000.

Dar dc e sa fim corecti nu exista in Ro la vanzare 525d e50 cu M pack si scaune confort la mai putin de 14K.

Este ca iti pare un pic rau ca ai dat-o?

 

http://www.autovit.ro/bmw-525-C19628094.html

are scaune sport si nu confort,

Link to comment
Share on other sites

E foarte simplu. Poti sa ai scaune sport si fara M-paket interior, iar cel exterior poate fi pus. Prezenta M-paket-ului interior de fabrica presupune si alt schimbator de viteze ;) Oricum minte, farurile nu sunt de facelift, doar stopurile. Edited by Schumi
Link to comment
Share on other sites

E foarte simplu. Poti sa ai scaune sport si fara M-paket interior, iar cel exterior poate fi pus. Prezenta M-paket-ului interior de fabrica presupune si alt schimbator de viteze ;) Oricum minte, farurile nu sunt de facelift, doar stopurile.

dar stopurile sunt ? nu trebuia sa continue linile pana in margine ?

 

de asta ce ziceti ? pare ok ? http://www.autovit.ro/bmw-525-C19634785.html

Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-m5-C19262154.html

 

Iarasi - impozit O. Care ar fi povestea aici?

Cautand dupa numarul de telefon, dam de un samsar veritabil.

 

Stie cineva masina?

 

 

 

F frumoasa intr-adevar. Volanul de M parca ... nu ar fi de acolo. Masina nu are foot rest de M, nu are nimic exterior de M, deci parca volanul ala nu s-ar asorta cu nimic. Jantele sunt interesante. Poate a dat cu fata usor in ceva si a sarit airbag. In rest... frumoasa tare.

Edited by Pharmacistu'
Link to comment
Share on other sites

Masina de pe mobile.de are si scaunele sport, deci are tot pachetul de interior + trimuri silver. Iar volanul sport se poate pune pe orice varianta de echipare ca si dotare optionala.

 

M5-ul de pe autovit il stiu, este al unui tip care se ocupa cu chip tuning si vinde CD/DVD cu navigatie pe okazii. A mai avut un E39 gri la vanzare, iar M5-ul se chinuie sa il vanda cam de 2 ani.

Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-525-C19628094.html

are scaune sport si nu confort,

 

e retapisata.

ma enerveaza cum arata piele aia pufoasa pe fetele de usi...

 

iar referitor la impozit... iata o metoda :)

 

"Dar ce ne facem daca avem o masina cu un motor urias, de peste 3000 cmc, care poate costa 2-3000 de Euro, inmatriculata in Romania, la care impozitul ajunge si la 10.000 de lei anual? Simplu: o radiem de la financiar si mergem cu ea linistiti. Si cand vrem s-o vindem, scoatem un fiscal “de la baieti” si cu asta basta! Ce, este ceva ilegal???? Ma apuca rasul… Ilegal poate este sa ceri unuia cu un ditamai Jeep-ul din anii ’90, cu motor V8, 2000 de Euro impozit anual… Si pentru ce?"

Link to comment
Share on other sites

Am dat acum o raita prin Targul Vitan, dar fara nicio intentie (vanzare sau cumparare de ceva!). Ce va pot spune e ca, in sfarsit, oferta este la nivelul cerintei cumparatorului ..romanesc!! :laugh: Nu am mai vazut niciun BMW, de la anul 2005 pana in prezent, sa treaca de 120,000 km!!! Se opresc toate la 109 - 115 000 km!!! Deci, parcul a "intinerit" odata cu venirea verii! Preturile au crescut putin, dar - in compensatie - masinile sunt mult mai putin rulate, ceea ce, pentru cumparatorii nostri, este un mare avantaj!!! :LMAO: Asa ca, ACUM e monetul sa cumparati ceva bun, dotat ("extra full!!") si ffff putin rulat!!

Apropos, am vazut si E46 din 2000 care avea doar 128,000 km! Super oferta!!! :LMAO:

Link to comment
Share on other sites

Am dat acum o raita prin Targul Vitan, dar fara nicio intentie (vanzare sau cumparare de ceva!). Ce va pot spune e ca, in sfarsit, oferta este la nivelul cerintei cumparatorului ..romanesc!! :laugh: Nu am mai vazut niciun BMW, de la anul 2005 pana in prezent, sa treaca de 120,000 km!!! Se opresc toate la 109 - 115 000 km!!! Deci, parcul a "intinerit" odata cu venirea verii! Preturile au crescut putin, dar - in compensatie - masinile sunt mult mai putin rulate, ceea ce, pentru cumparatorii nostri, este un mare avantaj!!! :LMAO: Asa ca, ACUM e monetul sa cumparati ceva bun, dotat ("extra full!!") si ffff putin rulat!!

Apropos, am vazut si E46 din 2000 care avea doar 128,000 km! Super oferta!!! :LMAO:

 

E normal, pentru ca targul e plin de prostovani care vor masini super mega extra full, an bun, km putini si pret de doi lei :) Asa ca cei din targ le ofera exact ce vor si bine le fac :)

 

Plus ca, sunt o gramada de pisicute din 1996...care au pana-n 200 000 km...cat ai vrea sa aiba astea 2005 + :p

Edited by hornetb
Link to comment
Share on other sites

Exact! NU e vina samsarilor; este vina EXCLUSIVA a cumparatorilor! Daca ei pot crede ca un E60 diesel, din 2005 a rulat in Germania, pana in 2011, doar 109,000 km - atunci ..... Si, CULMEA, sunt si cateva din 2009 si 2010 care au 85 - 100,000 km. Asa ca, si-ar putea face o idee, dar prefera sa plateasca putin la cumparare! Apoi, vor "investi" foarte mult in inlocuirea pieselor care cad!
Link to comment
Share on other sites

Exact! NU e vina samsarilor; este vina EXCLUSIVA a cumparatorilor! Daca ei pot crede ca un E60 diesel, din 2005 a rulat in Germania, pana in 2011, doar 109,000 km - atunci ..... Si, CULMEA, sunt si cateva din 2009 si 2010 care au 85 - 100,000 km. Asa ca, si-ar putea face o idee, dar prefera sa plateasca putin la cumparare! Apoi, vor "investi" foarte mult in inlocuirea pieselor care cad!

 

Fara sa vreau, repet iar "povestea mea" :) In toamna anului 2008, eram cu fosta mea masina, 320d E46 - 2004, in targ. Masina arata foarte bine, toti veneau si se uitau, ma rog, jante, piele crem, trapa, alea alea...toti ca "wow ce frumoasa e"...cand vedeau 170 000 km "are multi km" :) In conditiile in care langa mine era un 5-ar 2005 parca, cu vreo 160 000 km parca...nu mai retin exact:) Ii intrebam "cati km vreti sa aiba saptamana viitoare?" ...unii mai ziceau ca fac misto de ei...in gandul meu "pai daca viata si-a batut joc de voi, eu de ce n-as face-o" :)

 

De asta, cand pui o masina la vanzare, e bine sa-i dai km inapoi ca sa-i dai prostului ceea ce merita :) Am vazut cutezatori care si-au pus km reali pe niste E90-uri pe site, pe autovit, gen 170 000 km :) O sa le treaca :) Rar gasesti pe cineva care sa stie ca o medie de km a unei masini aduse din Germania, diesel, e undeva la macar 30 000 km an in general...

Link to comment
Share on other sites

Pai, 30,000 am eu si NU fac km ca un german!! Ei au distante, autostrazi si se plimba! La noi, .....

 

@keth, e posibil, teoretic, sa fie si masini din 2000 cu km putini. Dar, cam TOATE ajung in Romania!!! Cred ca suntem o natie foarte norocoasa din punctul asta de vedere! :LMAO:

Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-525-C19657187.html

pe asta o stie cineva ? asa ma enerveaza astia ce ascund numerele, daca el e primul prop. de ce sterge nr ? sau e vreunu ce o cumpara cu 11000-11500 si se multumeste sa o dea cu 12000 inainte sa o treaca pe nume

 

 

E super! Si asta a "reusit" sa faca in 6 ani doar 118,000 km!!! Atunci, de ce naiba se ..."rup" scaunele? :LMAO: (vezi anuntul!)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.