Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

salut,

 

numele meu este Razvan si sunt din Buc

citesc de cateva zile forumul bmwclub si am vazut toata discutia despre " asta cu 330d" si nu am nicio treaba

 

eu doresc sa achizitionez un bmw seria 3 e60

 

multumesc si astept strict pareri numai despre ceea ce postez eu, calculatoru

 

numai bine

 

seria 3 e60 sunt fooarte rare... :pardon:

Link to comment
Share on other sites

Si asta de mai sus care a postat o intrebare despre un E90 combi asemanator, e tot cel cu 330d. :)

 

salut,

 

numele meu este Razvan si sunt din Buc

citesc de cateva zile forumul bmwclub si am vazut toata discutia despre " asta cu 330d" si nu am nicio treaba

 

eu doresc sa achizitionez un bmw seria 3 e60

 

multumesc si astept strict pareri numai despre ceea ce postez eu, calculatoru

 

numai bine

 

scuze de postarea dubla

e 90 - reformulez

greseala mea ca am scris e60

Link to comment
Share on other sites

472 sau 620 euro, ce luna e ? de fapt daca e pana in a-9a, 472 euro, dupa 620... ideea e ca oricum poti sa vii cu numere 1 luna + inca 3 randuri de rosi deci nu ai de ce sa platesti mai mult de 472 euro

 

Cred ca a avut dreptate, se pare ca calculatorul de pe autovit nu mai este ok. Uite aici calculator unde intr-adevar iese 866 euro

 

http://static.anaf.ro/static/10/Anaf/calculator_taxe/taxa_poluare_06_01_2011.html

 

Iar cel de la mfinainte, bineinteles da alta suma: 375 euro :))

 

http://discutii.mfinante.ro/static/10/Mfp/calculator_taxe/taxa_poluare_14_01_2010.html

Edited by quze
Link to comment
Share on other sites

Lupo este benzina 1.4 , in brief scrie E3 .

 

Sunt constient ca la noi pot da si euro 2 dar stiam ca euro 2 e mai vechi de 95.

 

DIn 2000 a intrat euro 4 deci nu prea are cum sa iasa euro 2.

 

Ce imi pare cel mai rau e ca mai sunt ocazii de prinzi o masina de germania bine intretinuta chiar de e veche dar te impiedici de taxe excorbitante.

Link to comment
Share on other sites

Inainte sa cumperi masina dute cu ea la R.A.R si mai mult ca sigur o sa iasa euro 2.La VW (benzina) NU exista euro 3 in Romania,ori euro 2 ori euro 4.

te contrazic, VW Golf IV de la sfarsitul lui "98 in sus sunt Euro 3, am adus asa ceva si stiu sigur ca a iesit Euro 3 la RAR, cu motor de 1.4i.

Link to comment
Share on other sites

Inainte sa cumperi masina dute cu ea la R.A.R si mai mult ca sigur o sa iasa euro 2.La VW (benzina) NU exista euro 3 in Romania,ori euro 2 ori euro 4.

 

chestia aia e valabila la vw golf IV , acolo intr-adevar e aiurea, 99/00 e euro 2 si 01 e euro 4

Edited by Viper05
Link to comment
Share on other sites

Nu se poate afla la rar inainte ? cu o copie dupa brief , acte

 

se putea intr-o vreme, trimiteai VIN , sau copie dupa acte , nu-mi amintesc, plateai o taxa, parca 80 de lei si ei iti dadeau in raspuns in scris cu norma de poluare

 

asta era anu trecut, chiar nu stiu cum sta treaba acuma

Edited by Viper05
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.