Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Domnule Kristal atot-stiutorul...

 

De unde stii ca are km dati inpoi?

 

Esti mama-omida? :rolleyes:

 

Iar te bagi in seama? Ai fost prins in fapt cu km dati inapoi si comentezi?

 

Sau de vanzarea acestei masini te ocupi chiar tu si te simti cu musca pe caciula?

Edited by kristal_madness
Link to comment
Share on other sites

a lu` cauciucuri xxl vrea sa o ia un prieten, a mai negociat ceva dar nu considerabil, in fond si la urma urmei, daca este impecabila cum sustine propietaru, isi face banu`

 

a 2-a, aberant pretul

Edited by quze
Link to comment
Share on other sites

Eu nu as da atatia bani pe nici un e39 decat poate cele individual,pretul nu e de comentat la nici una din ele pentru ca e clar ca nimeni nu le ia banii astia.

 

Masini de banii acestia e39 top:

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=en&id=151106403&pageNumber=37&__lp=39&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=16%2C17%2C18%2C19%2C20%2C21%2C22%2C65%2C23%2C66%2C24%2C25%2C26%2C67&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=110&minPowerAsArray=KW&minFirstRegistrationDate=2000-01-01&maxFirstRegistrationDate=2003-12-31&minPrice=7000&maxPrice=13001&ambitCountry=DE&negativeFeatures=EXPORT&categories=Limousine&tabNumber=2

 

Pretul pentru ceea ce platesti incomparabil, Dealer with mobile.de since Sep 5, 2000. si parca imi prezinta si ceva siguranta. :thumbsup:

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=151642544&__lp=39&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=16%2C17%2C18%2C19%2C20%2C21%2C22%2C65%2C23%2C66%2C24%2C25%2C26%2C67&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=110&minPowerAsArray=KW&minFirstRegistrationDate=2000-01-01&maxFirstRegistrationDate=2003-12-31&minPrice=7000&maxPrice=13001&ambitCountry=DE&negativeFeatures=EXPORT&categories=Limousine&lang=en&pageNumber=29

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=152438857&__lp=39&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=16%2C17%2C18%2C19%2C20%2C21%2C22%2C65%2C23%2C66%2C24%2C25%2C26%2C67&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=110&minPowerAsArray=KW&minFirstRegistrationDate=2000-01-01&maxFirstRegistrationDate=2003-12-31&minPrice=7000&maxPrice=13001&ambitCountry=DE&negativeFeatures=EXPORT&categories=Limousine&lang=en&pageNumber=27

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=en&id=152083794&pageNumber=23&__lp=39&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=16%2C17%2C18%2C19%2C20%2C21%2C22%2C65%2C23%2C66%2C24%2C25%2C26%2C67&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=110&minPowerAsArray=KW&minFirstRegistrationDate=2000-01-01&maxFirstRegistrationDate=2003-12-31&minPrice=7000&maxPrice=13001&ambitCountry=DE&negativeFeatures=EXPORT&categories=Limousine&tabNumber=2

 

Cred ca oricine cumpara un e39 la banii astia doreste sa fie cat mai OEM si cat mai bine intretinut, :thumbsup: nu cu fel si fel de briz brizuri adaugate apoi .

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg de ce iei iar ca etalon DE , cand cu totii stim ca e vb si de TPI , costuri drum , cazare , inmatriculare si nu exista vreo certitudine ca nu-ti trosneste turbina in drum spre casa , ca masina e exact ce vezi in poze . Preturile din Ro ar trebui comparate intre ele si atat , nu cu DE , Norvegia, US sau mai stiu eu ce Congo al masinilor . DAca ar fi totul f roz in DE nu ar mai cumpara nimeni de aici , am pleca toti afara si am avea masini first class . Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Eu nu as da atatia bani pe nici un e39 decat poate cele individual,pretul nu e de comentat la nici una din ele pentru ca e clar ca nimeni nu le ia banii astia.

 

 

 

Unu bun e ti se pare scump , alea de 5000 e zici ca sunt cazane .. atunci ce vrei defapt ? Vrei unu bun in genul 530 d de la arad dar la 5000 e ? si farte intretinut daca se poate ....

 

 

Ce briz brizuri are ca eu nu le vad :hyper: Oglinzile si jantele ACS ? ale sunt briz briz uri ?

Edited by sax1987
Link to comment
Share on other sites

Stefan nici tu nu stii ce vrei, mai intai cand iti vinzi masina sustii ca orice masina buna se plateste (lucru adevarat de altfel) dar cand vezi un e39 intretinut (ipotetic, nu stim sigur) la 10.000 inmatriculat ro, ti se pare scump.

Pe langa toate astea, ne arati si un e39 530i din .de la 12.000 care ti se pare ok :)

 

Exceptand folia aceea, mie nu mi se pare kitch masina, si nu cred ca sunt eu nebun...

Edited by quze
Link to comment
Share on other sites

Eu imi caut cam de 6 luni masina, e39 l-am scos din calcul din cauza ca nu gasesc unul ca cele pe care le-am postat.

 

Cand pretul unui e39 este in categorie cu cel al unui e60 mai slabut, trebuie sa fie de top.

 

Cel mai mic exemplu poate fi reprezentat de folia de carbon aplicata peste tot in interior care nu vine niciodata pe manerul schimbatorului de viteze si are o anumita textura.

 

Seria 3 sunt 1-2 care merita atentie,oricum masini de calitate gasesti unde te astepti mai putin,majoritatea preturilor de la noi nu reflecta starea generala a masinii,numai zic de partea tehnica. :thumbsup:

 

Cu riscul de a imbogati statul roman , in prima faza cu taxa de inmatriculare, pe care as recupera-o apoi, prefer oricand sa imi iau un e39 individual OEM,fara coifuri si alte nebunii adaugate dupa. :goodjob:

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

Aha .. eu m-am lamurit :rolleyes:

 

Ai gasit marele defact .. "coiful" care se poate da jos in 5 min ..la fel si trimurile ... dar na, poate asta inseamna ca nu e intretinuta cu vrei tu

 

 

Uite alt examlu de masina care pare Ok si mai e un 525i daca nu ma insel tot aici pe forum .

 

 

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/107187-vand-e39-530i-m-pack-manual/

Link to comment
Share on other sites

Stefan nici tu nu stii ce vrei, mai intai cand iti vinzi masina sustii ca orice masina buna se plateste (lucru adevarat de altfel) dar cand vezi un e39 intretinut (ipotetic, nu stim sigur) la 10.000 inmatriculat ro, ti se pare scump.

Pe langa toate astea, ne arati si un e39 530i din .de la 12.000 care ti se pare ok :)

 

Exceptand folia aceea, mie nu mi se pare kitch masina, si nu cred ca sunt eu nebun...

 

Eu stiu foarte bine ce vreau ,nu am comentat nimic in legatura cu pretul, doar ca nu reflecta realitatea.

 

Asa cum altii imi spun mie ca nu ar da 15.000 pe un e60 non fl, eu de ce nu as spune de un e39 care e in pret cu multe e60-uri.

 

Am avut destule masini pana acum, de la dacia 1410 pana la Range Rover Sport,Porsche ca sa stiu care si in ce categorie sa le incadrez.

 

Daca masina este asa de smechera de ce nu are tot pachetul A/C Schitzer?

 

http://www.netcarshow.com/ac_schnitzer/2001-acs5_5series_e39/

 

PS: nu e vorba de legat, am inteles ca masina este a unui baiat de pe forum,poate ca si altii spun la fel despre masina mea,nu am nimic personal cu nimeni, aici este vorba despre masini .

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg de ce iei iar ca etalon DE , cand cu totii stim ca e vb si de TPI , costuri drum , cazare , inmatriculare si nu exista vreo certitudine ca nu-ti trosneste turbina in drum spre casa , ca masina e exact ce vezi in poze . Preturile din Ro ar trebui comparate intre ele si atat , nu cu DE , Norvegia, US sau mai stiu eu ce Congo al masinilor . DAca ar fi totul f roz in DE nu ar mai cumpara nimeni de aici , am pleca toti afara si am avea masini first class .

 

Cum sa NU compari cu pretul din Germania, cand majoritatea masinilor sunt aduse din Germania???!!! Doar ca, odata ajunse aici, au numai 120,000 km, sunt pline de "optionale" si pretul scade inexplicabil la sume derizorii! Fireste ca ceva e putred in (Danemarca) Germania!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg de ce iei iar ca etalon DE , cand cu totii stim ca e vb si de TPI , costuri drum , cazare , inmatriculare si nu exista vreo certitudine ca nu-ti trosneste turbina in drum spre casa , ca masina e exact ce vezi in poze . Preturile din Ro ar trebui comparate intre ele si atat , nu cu DE , Norvegia, US sau mai stiu eu ce Congo al masinilor . DAca ar fi totul f roz in DE nu ar mai cumpara nimeni de aici , am pleca toti afara si am avea masini first class .

 

Al iau pentru ca toate masinile mele , cu exceptatia catorva, sunt luate din Germania.

 

Evident ca aici e alta piata ,eu vreau calitate deci platesc.

 

De-aia si urmaresc cu atentie pana cumpar , daca e sa cumpar o masina de aici.

 

90% din masinile din Romania , aduse sau nu de afara,( adica oricum toate sunt aduse cu exceptia Dacia), in afara de cele noi, sunt smenarite.

 

Eu acum stau cu e60-ul la vanzare pentru ca m-am impotrivit sa dau km inapoi cu vreo 50-60.000 km, pentru ca romanul e obsedat de km putini, nestiind ca masina repectiva poate a avut cu 100.000 km mai mult.

 

Daca nici asta nu este etalonul , atunci ce mai este.

 

Cand am avut masini cu km ft putin , toti se intrebau cum se poate asa ceva, pentru ca stiu unde sa caut si sa dovedesc ca sunt km REALI.

 

Sunt pretentios cand vine vorba de masini, chiar si cele low cost,pentru ca o singura eroare te poate duce la plati/reparatii foarte mari, iar masina respectiva devine o gaura.

 

Mai e de pomenit ca mai toate masinile care vin de afara sunt lovite, samsarii urmaresc sa aiba profit cat mai mare si le iau lovite si le repara pe unde apuca aicia, unii le cumpara le repara aici si le revand acolo.

 

Eu mi-am luat mereu masini pentru mine, nu m-am gandit la revanzare, am facut revizii tot ce trebuie si apoi le-am vandut.

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.