Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

De http://www.autovit.ro/toyota-prius-C22034430.html ce parere aveti?

Stiu ca e o masina "controversata" dar am mers la un moment dat cu una si mi s-a parut misto :thumbsup:

 

 

Salut, baiatul asta cu prius ori se ocupa numai cu masini la fel, ori este aceasi masina pe care am tot vazut'o pe net la vanzare. Sa te uiti la descrierea anuntului , acum ceva timp avea ceva de genul " cineva la spalatorie m-a intrebat daca este noua masina" . Nu garantez ca este aceasi masina pe care o stiam eu la vanzare de acum 1 an, insa la descriere imi da de inteles ca este cam aceasi persoana..... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

asta e 12/2006 E90 318d Sedan M47N2 Europe Left hand drive

 

 

 

 

 

 

asta e 10/2006 E90 318d Sedan M47N2 Europe Left hand drive

Mersi KIP...Ai verificat VIN-ul, nu? Masini din U.K. cu volanul schimbat in Belgia, respectiv Franta...Nu? Sau aici la noi! Bun, sti cumva ce probleme tehnice implica schimbarea asta a volanului?

Link to comment
Share on other sites

Sunt cu volan pe stanga cele 2, direct din fabrica;

Daca te refereai per general ce probleme implica, asteptam raspunsul celor care cunosc.

Stiu doar caz concret ca la E46coupe e bataie mare de cap daca nu stii la ce cine sa mergi.

Eu unul nu m-as complica cu treburi de genul.

Edited by flo_sb
Link to comment
Share on other sites

Salut, baiatul asta cu prius ori se ocupa numai cu masini la fel, ori este aceasi masina pe care am tot vazut'o pe net la vanzare. Sa te uiti la descrierea anuntului , acum ceva timp avea ceva de genul " cineva la spalatorie m-a intrebat daca este noua masina" . Nu garantez ca este aceasi masina pe care o stiam eu la vanzare de acum 1 an, insa la descriere imi da de inteles ca este cam aceasi persoana..... :thumbsup:

 

El uita sa spuna ca se schimba acumulatorii la nu stiu cat timp si dai pe ei cat pe jumate de masina.

Link to comment
Share on other sites

Nu m-a impresionat descrierea la Prius. Intrebam mai mult in ideea ca e un pret atractiv, masina arata bine, ma interesa daca stie cineva costurile ulterioare.

 

Am fost cu una si mi-a placut cum se misca, pe curbe e cam barca dar nici nu mai merg prea nervos in ultima vreme.

 

WLF ai dat Alfa? Nu am mai vazut-o pe autovit.

Edited by Gizmo.
Link to comment
Share on other sites

Mersi KIP...Ai verificat VIN-ul, nu? Masini din U.K. cu volanul schimbat in Belgia, respectiv Franta...Nu? Sau aici la noi! Bun, sti cumva ce probleme tehnice implica schimbarea asta a volanului?

 

 

De unde ai inteles ca au fost cu volan pe dreapta ? Scrie clar acolo "left hand drive" !

 

Prin ce ti-am scris eu acolo am vrut sa-ti arat ca sunt 318 din 2006, nicidecum 320 din 2007 !

Link to comment
Share on other sites

Dupa cum ziceam, sunt controversate, stiu, nu aveam nevoie de inca o parere de genul :thumbsup: Am fost cu una si am ramas surprins de interior, suriprins in ideea ca mi-a placut sau mi s-a parut cel putin ceva interesant, nou.

 

http://www.autovit.ro/volkswagen-bora-C22027799.html e si pe vwforum, daca e asa cum zice proprietarul mi se pare o afacere buna. Stie cineva mai multe detalii despre motor? As primi la o revanzare peste un an 3500euro?

Link to comment
Share on other sites

Dupa cum ziceam, sunt controversate, stiu, nu aveam nevoie de inca o parere de genul :thumbsup: Am fost cu una si am ramas surprins de interior, suriprins in ideea ca mi-a placut sau mi s-a parut cel putin ceva interesant, nou.

 

http://www.autovit.ro/volkswagen-bora-C22027799.html e si pe vwforum, daca e asa cum zice proprietarul mi se pare o afacere buna. Stie cineva mai multe detalii despre motor? As primi la o revanzare peste un an 3500euro?

sigur nu vei primi peste 1 an atat..

Link to comment
Share on other sites

Cam 2.000 vei primi peste 1 an pe Bora aia.

 

+1

 

Masina aia este cam varza,sunt alte Bora pe autovit,care arata inzecit mai bine!

Era una pe la 4k parca,1.6 benzina...luata de noua din tara cu vreo 140k km...arata de 5x mai bine,decat caruta aia!:))

Link to comment
Share on other sites

De unde ai inteles ca au fost cu volan pe dreapta ? Scrie clar acolo "left hand drive" !

 

Prin ce ti-am scris eu acolo am vrut sa-ti arat ca sunt 318 din 2006, nicidecum 320 din 2007 !

A da, ok..M-am dus cu gandul *left hand traffic* imediat..Imi sta capul numai la *samsariile* peste care pot da.. :wacko: Mersi mult! Oricum, asta cu anul fabricatiei, am impresia e deja intrata in anunt din oficiu...Naspa!

Link to comment
Share on other sites

eu chiar nu vad nici o legatura intre bora de 1,6 si una de 2,8 4x4.

nici draq nu isi ia bora ca ar fi vreo frumusete de masina, deci clar motivul era motorul si transmisia ;) . la fel de bine ii puteati recomanda ca alternativa un logan diesel, barem acolo era clar avantajat de consum

 

eu zic ca acum o iei pe 3300-3500 , si pierzi si tu 5-600 intr-un an cu ea.

vezi ambreiajul ala ce zice si transmisia, probabil cine a mai avut-o a testat si el cum pleaca 4x4 din 6000rpm

Edited by mihai20
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.