Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

traducere: la felul in care a dat linkul, a cerut sa se intrebe pe pm, si faptul ca e din constanta ca si masina - inseamna ca o cunoaste si a vreunui "amic"/cunostinta de-a lui pe care nu vrea sa o supere

Din bun simt aleg sa nu comentez public. Asta e opinia mea. Nu e nici un prieten de-al meu. Stiu masina de cand am facut schimb de ulei la cutia de viteze a masinii mele. Are destul de multe probleme dupa cum spunea prietenul meu care detine acel service. A fost adusa la el pentru o "retusare" in vederea vanzarii. Nu inteleg afirmatia ta -faptul ca sunt din Constanta. Crezi ca aici e mai rau ca in Buc, Valcea ,Cluj? Nesimtitii care pacalesc astfel oamenii ar merita inchisi pentru ca cei care cumpara de la ei una ca sunt inselati (fiind in necunostinta de cauza-dar asta nu ii scuteste de la porecla "prostuti") si a doua ca "nestiind" exact ce cumpara isi risca poate si viata.

Nu imi place sa-mi dau cu parerea despre bunurile altora..tinand cont ca doar din niste imagini se poate gresi. Sa fii iubit

 

oare eu cati oameni am suparat ?:)

 

-;)) Nu stiu, posibil ca multi din ambele pcte de vedere. Daca nu ai dreptate,cativa, dar daca ai...nu vreau sa ma gandesc la numar :D

Te rog, imi poti spune si mie cate ceva..despre acest VIN?-VE40269 Cat de multe poti, aici sau pm e acelasi lucru. Multumesc anticipat

Link to comment
Share on other sites

Stai sa ne intelegem. Nu te atacam cu constanta - dar faptul ca ai dat un shortlink (sa nu poata fi indexat in gugal) in loc de linkul direct catre autovit si faptul ca si tu, si masina, erati din acelasi oras plus faptul ca ai spus ca zici pe pm m-a facut sa cred ca e vreun "amic" de-al tau.

Nu ti-a cerut nimeni sa iti dai cu parerea daca nu vrei, poti doar sa ne comunici cele auzite fara sa iti zici opinia.

Edited by flo_sb
Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-320-C23177042.html

 

Din ce am auzit:

 

probleme la 2 injectoare-extrem sub limite, turbina cu mult ulei si ar fi fost lovita in fata, nu ar mai avea airbag pasager fata

 

injectoarele se verifica usor, airbag-ul la fel de usor, daca nu raspunde computerul, nu e :)

 

Adica sunt teste clare care orice cumparator trebuie sa le faca, electric + mecanic + vizibil, desigur.

Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-320-C23177042.html

 

Din ce am auzit:

 

probleme la 2 injectoare-extrem sub limite, turbina cu mult ulei si ar fi fost lovita in fata, nu ar mai avea airbag pasager fata

 

Cand a intrebat colegul cu poza cu palaria la avatar despre detalii legate de acea masina, mie mi s-a parut ca e sarita capsa pirotehnica de la centura din stanga spate... dar am zis ca mi se pare, asa ca am ales sa nu postez asa ceva. Se pare ca e f posibil sa fie adevarat.

 

@pharmacistu... google iti poate oferi ceva detalii daca stii ce sa cauti.

Edited by kristal_madness
Link to comment
Share on other sites

Dooh ,te rog, imi poti spune si mie cate ceva..despre acest VIN?-VE40269 Cat de multe poti, aici sau pm e acelasi lucru. Multumesc anticipat

Mie mi se pare ca esti ipocrit.Adica de masina aia,despre care pretinzi ca ai informatii importante,nu vrei sa spui nimic public..desi ar fi in ajutorul multor colegi,dar tu preferi s-o dai dupa tufis cu "PM"(nici nu iti inteleg logica) si in acelasi timp,ai pretentia ca tie sa iti spuna date despre nu stiu ce masina dupa VIN..(ce-ar fi sa iti spuna dooh sa suni la Bavaria..nu te-ai oftica ca nu ai acces la informatii care te intereseaza de la un "coleg" de pe forum?)

Link to comment
Share on other sites

Eu mi-am luat un 520d auriu euro5 2009 71500km de la topcars pipera , adus din Belgia si cumparat de ei la licitatie pe www.carsontheweb.com. Masina are carte service dar service-ul respectiv care apare e din Franta iar nr. de telefon de acolo are prefix 0035 (prefix de Finlanda). O fi masluita cartea service?
Link to comment
Share on other sites

Eu mi-am luat un 520d auriu euro5 2009 71500km de la topcars pipera , adus din Belgia si cumparat de ei la licitatie pe www.carsontheweb.com. Masina are carte service dar service-ul respectiv care apare e din Franta iar nr. de telefon de acolo are prefix 0035 (prefix de Finlanda). O fi masluita cartea service?

in mod cert.s-a mai discutat pe acest topic despre topcars pipera si concluzia a fost ca sunt samsari si dau km inapoi la greu.

Link to comment
Share on other sites

Eu am dat mail la carsontheweb si i-am pus sa verifice dupa VIN daca nr de km e real cu cel trecut in factura dintre ei si Topcars. Cica i-au sunat pe astia de la Topcars si le-au facut scandal. Si mi-a zis ca nu poate sa-mi dea informatii suplimentare pt ca nu sunt client Carsontheweb insa nici nu pot sa-mi fac cont decat daca as fi persoana juridica cu parc auto , asta e conditia lor. Uite ce mi-a raspuns o tipa care lucreaza la ei in Belgia si se pare k ar fi romanca sau unguroaica dupa nume.

 

"Buna,

Le-am facut scandal pentru ca nu vreau sa fiu pusa in situatia de a da informatii persoanelor care nu au de a face NIMIC cu Cars On The Web.

In al doilea rand, factura dintre COTW si Topcars nu este necesara la politie, este doar mentalitatea romaneasca, nestiinta!

In momentul in care dvs sunteti client COTW, sunt dispusa sa va dau informatii in legatura cu masinile pe care le achizitionati, pana atunci va rog mult sa nu ma deranjati!

 

Vriendelijke groeten,

 

Eva Szabo

 

CRM - Romania

 

8.30 - 12.30

 

tel. +32 16 38 89 66

 

fax. +32 16 38 00 69

 

eva.szabo@carsontheweb.com

Link to comment
Share on other sites

Problema este ca factura dintre COTW si Topcars mi-a cerut-o la politie anul trecut knd mi-am luat un 318d tot de la ei. Bine...initial politaiul a cerut factura in original dar nu avea cum sa mi-o dea pe aia si vorbind cu altcineva mai mare din politie mi-a zis k trebuie o copie color de pe factura in original. Si am adus-o atunci , altfel nu vroia sa mi-o inmatriculeze politatiu' , exact asa mi-a zis. Asa ca degeaba zice unguroaica asta Eva ca nu e necesara la politie , ea poate nu stie ce manarii se fac la noi prin politie..etc..no comment...si cata spaga se ia k sa-ti accepte un dosar la politie..dar asta e....nestiinta ei.
Link to comment
Share on other sites

Inca o chestie....masina mi-a dat-o cu 3 presuri OEM BMW iar cel de la sofer lipsea si-mi pusese unu d-ala din targ , o panarama de pres (fiindca aratau bine cred k l-au luat ei pe ala de la sofer si l-au pus la masinile lor). Iar acu ce fac tre sa iau alt set de presuri k la bucata nu se dau. Si inca ceva ...roata de rezerva lipseste impreuna cu cricul. L-am intrebat unde sunt si se facea ca nu stie.

 

Cauciucurile sunt 245/45 R17 si vajaie rau incepand de la 30km/h. Sunt destul de tocite toate..pe fata sunt Goodyear iar spate Bridgestone , ambele RFT (Run Flat Tyre). Ce imi sugerati sa fac k dak ar fi sa iau altele ma costa o gramada de bani ce drak...am mai patit la un 520i e60 mai vechi cu niste cauciucuri Pirelli sa-mi vajaie asa si le-am schimbat k nu se mai putea. Eu ma gandeam sa caut 225/50 R17 k sa ies mai ieftin la bani...desi parca mi-e peste mana sa stau sa keltui acu dupa o zi ce am cumparat-o,adica de ieri.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.