Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

masina asta ce cutie are pana la urma?

manuala, cum e scris in anunt, sau automata cum vad eu din poza cu bordul(apare N in stanga martorului de la frana de mana)?

Edited by Cosmin22
Link to comment
Share on other sites

am cumparat asta la pretul de 19500 euro

 

http://www.autovit.ro/bmw-330-C23956340.html

 

la verificare la filaret, inainte vinzarii s-au gasit scurgeri de ulei. concluzia: galeria de admisie, ca cica asta este "boala" lor.

 

omul a acceptat, si a redus din pret.

 

intrebarea mea este unde pot obtine a doua parere. cei de la filaret au tras concluzia fara sa demonteze nimic altceva decit scutul.

Link to comment
Share on other sites

Pai am zis ca exagerez. Ideea era: o problema la masina, omu "accepta" sa scada din pret pentru o presupusa problema simpla ascuzand astfel o problema mai complexa. Adica sa ia ochiul la cumparator incercand sa pozeze in tipul corect.

 

Sper sa nu fie cazul aici.

Link to comment
Share on other sites

la doar 60k km? cam curand totusi, nu ca ar trebui sa fie exclus insa totusi la un regim de mers normal cu masina pana la rulajul asta nu prea ar trebui sa apara problema asta...pe unde mai exact sunt scurgeri de ulei?
Link to comment
Share on other sites

Multe motoare au buba asta cu scurgerile de ulei din cauza etansarilor. Aia de la filaret probabil cautau si ei ceva sa mai scoata un ban , e normal. Cu orice masina te-ai duce ar gasi ceva ei acolo sa spuna ca nu-i in regula si trebuie schimbat nu stiu ce.

E aproape imposibil sa nu vezi vreo pata catusi de mica de ulei la o masina. Pe la furtune , pe scut...etc. Problema e sa nu fie scurgeri serioase care implica reparatii pe bani grei.

Link to comment
Share on other sites

la 60k km nu prea ar trebui sa fie, a mea are 120k km si singurul loc pe unde este foarte putin umed de ulei este pe la garniturile blocurilor axelor cu came, in rest e totul ok si cred ca a luat ceva cox la viata ei...la E46-le dinainte nu era nici gram de ulei la 70k km, schimbasem doar garnitura corpului filtrului de ulei, la fel si la alt E46 care la 170k km dadea putin ulei pe la garnitura de la distributie si la ala schimbasem acelasi lucru ca si la celalalt...ca aia iti gasesc la masina cate o buba indiferent de cat de pusa la punct este, este in mare parte adevarat, desi nu prea vad cat ar avea de castigat pentru ca in final sunt prea putini cei care le si repara la ei...
Link to comment
Share on other sites

Daca poate cineva sa-mi dea detalii despre urmatoarea masina cu vin-ul KV75655 as fii recunoscator, macar o lista cu optiuni daca isi face un coleg timp sa mi le dea si mie ca eu am incercat dar cred ca am probleme cu netul. Mersi
Link to comment
Share on other sites

Am un amic care vrea sa isi cumpere o pisicuta si a pus ochii pe asta:

http://www.autovit.ro/bmw-320-C24023151.html

 

Ce parere aveti? Mie imi pare un pic cam scumpa raportat la pretul pietii, se merita sau nu prea?

 

Nu e asta? :

 

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/112470-vand-e36-320i-coupe/

Edited by bitz
Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-745-C23531757.html

era la 10 mii cand am sunat eu si mi-a raspuns o cioara habar nu avea de masina si insista sa vin repede ca mai are multi clienti la ea :))

au trecut 2 luni clientii aia se pare ca-s neseriosi

Si cine crezi ca da o masina cu motor 2000cmc pe una 4398cmc (nu 4495cmc cum scrie in anunt)?:)

 

Apropo ce parere aveti de BMW 316d ?

Are cam tot in afara de proiectoare. Ce ziceti? Merita banii?

Navi Prof si trapa din ce vad eu in poze?

Edited by Andrei_VUV
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.