Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Pai normal ca a avut accident din moment ce nu se apuca nimeni sa ii faca facelift inclusiv in interior, ca apoi sa ceara doar 9700 euro. Si panourile de usi le-a pus de facelift, probabil ca au sarit airbagurile si cele originale s-au spart.

 

Si bordul, si volanul, este de facelift. Are buton start, dar are cheie clasica.

 

A pastrat doar scaunele si consola cu cotiera, pentru ca sunt negre si te zgarie pe ochi discordanta cu bordul si usile. Pana si presurile le-a luat de la cea cu facelift.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

cam ieftina cu km putini. nu cred ca are 210CP 325D-ul.

e frumos dotata. apropo, in dreapta de butonul de trapa trebuia sa fie un "buton" de airbag. eu asa am avut pe ambele bmw-uri, asta de ce nu are ?

 

are 197 , cred ca a incurcat kw in loc de 145 a pus 154

Link to comment
Share on other sites

@alex 83

in stanga e sos, in mijloc trapa, si in dreapta, un buton care nu se poate apasa pe care zice ceva de passenger airbag(care poate sa fie aprins becul sau nu). este si-n e60 si-n e92.

mi-am cautat prin poze dar nu am gasit una.

Edited by flo_sb
Link to comment
Share on other sites

Guest Pole

e frumos dotata. apropo, in dreapta de butonul de trapa trebuia sa fie un "buton" de airbag. eu asa am avut pe ambele bmw-uri, asta de ce nu are ?

 

nu e musai, eu de exemplu la nici unul din cele 3 BMW-uri nu am avut asa ceva, la 1,5 sau 6.

Link to comment
Share on other sites

la bmw o sa te distrezi cu turbina, galeria de admisie, etc..

 

 

Cand intru pe cate un forum, mereu exista cate un raspuns cu pronosticuri generale bazate in general pe informatii invechite sau clasicul ,,se stie'.

In cazul de fata informatia este veche si incompleta.Probleme sunt cu turbinele Mitsubishi care echipeaza printre altele modele vechi de E90/91 de 122 si 163hp.

Modelele fabricate dupa luna 2007 pe efficient dynamic cu motoare de 143 si 177 hp au turbine Garret si nu cad.Sau daca vreti cad in masura in care cad si la restul fabricatilor...adica destul de rar.

Pe E46 turbinele erau tot garret si e una din motivele fiabilitatii lor.

 

daca ar fi fac o statistica, bmw sta exceptional la fiabilitate.Dar la urma urmelor e tot un fier si trebuie privit astfel.

Link to comment
Share on other sites

Guest Pole

si ce te-a gasit sa citezi taman postul meu ? care oricum era la misto. Sunt la al 4-lea BMW, 2 am acum si am mai detinut alte marci, cred ca pot sa fac cate comparatii poftesc, chiar si subiective.

 

uite, daca te incalzeste cu ceva, dintre toate marcile detinute de mine, Cu Porschele am avut cele mai mari probleme tehnice.

Edited by Pole
Link to comment
Share on other sites

si ce te-a gasit sa citezi taman postul meu ? care oricum era la misto. Sunt la al 4-lea BMW, 2 am acum si am mai detinut alte marci, cred ca pot sa fac cate comparatii poftesc, chiar si subiective.

 

uite, daca te incalzeste cu ceva, dintre toate marcile detinute de mine, Cu Porschele am avut cele mai mari probleme tehnice.

si culmea e ca Porsche este considerata a fi peste BMW la capitolul fiabilitate. [dekra spune asta, nu am scos-o eu din buzunarul secret.]

Link to comment
Share on other sites

Am pe cineva interesat de masina asta http://www.autovit.ro/bmw-m3-C24426302.html

 

Masina o stiu din vedere si am vazut-o tot timpul in parcare la Sema pana recent.

Stiti ceva de ea? Despre proprietar, despre vanzator?

 

Orice informatii imi sunt de ajutor.

Nu are audio high end.

Edc = damper control, nu dumping :)).

 

Pare ok, dar Eu mai degraba as incerca o negociere cu proprietarul acesteia http://www.autovit.ro/bmw-m3-C18413305.html. Pare mai de incredere.

Link to comment
Share on other sites

Salut, ma puteti ajuta cu niste informatii despre VIN-ul : WBABE31040JG33696 ?

Este vorba despre aceasta masina din Brasov, http://www.autovit.ro/bmw-318-C24481222.html , am vazut-o, pare destul de intretinuta, si arata destul de bine; dar pretul este fix si destul de sus, si nu as vrea sa iau vreo tzeapa (am auzit de un "FUG" lovit in Brasov, dar inca n-am aflat daca este fix asta).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.