Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

daca esti ironic, treaba ta! Eu chiar o sa gasesc la ~10.000 EUR un E90 bun. E o perioada mai proasta, ca nu prea sunt multe anunturi pe Autovit in general, lumea fiind inca in concediu. Chiar si asa sunt ZECI de E90 la 10.000, numai ca eu vreau cu navi, scaune sport, obligatoriu pilot automat, preferabil piele, etc.

 

A, si era sa uit! OBLIGATORIU xenon cu angel eyes. La criteriul asta pica zeci... sunt ft rare. Daca nu as fi insistat pe xenon, imi luam pana acum.

Link to comment
Share on other sites

Am nevoie de o parere despre http://www.autovit.ro/bmw-320-C25610717.html

 

Multumesc anticipat!

 

 

Textura aia de volan de plastic nu a existat niciodata la BMW. Volanul sport multifunctional e obligatoriu din piele. Daca te uiti la poza de aproape cu volanul si vezi ca e din plastic si cu textura aia care a fost suflata cu plastic fierbinte pentru a acoperi uzura iti faci o parere... Capacul portbagaj CSL style arata cam uratel (din punctul meu de vedere) si as vota parca ca masina a fost revopsita integral. Esapamentul de disel se vede penibil de sub bara M, probabil si M Pach exterior a fost unlterior montat, poate in urma accidentului...

Stopurile cu leduri par aftermarket (partea de pe capac portbagaj, la lumina de reverse arata putin 'China'). Daca la o prima vedere arata interesant, lipsa de atentie pentru detalii (in unele poze are capacele de la jante, in altele nu, spoilerele fata + spate zgariate) mie imi dau putin impresia de masina de pustan' prost ingrijita. Cred ca tb verificata atent si km... sa nu fie lasati la 200 000 ca sa acopere cei 350.000

 

 

Pare cazan din mai multe puncte de vedere ! Adica te bucuri ca dai putin pe ea si mai bagi 2k... nu e combo

 

 

Proprietarul a spus ca initial masina a fost a unui arab care a pus pe ea kitul de M si capacul de pe portbagaj in stil CSL. Stopurile au fost schimbate de el deoarece cele vechi erau foarte zgariate sau sparte nu mai retin exact, a spus ca merg refolosite oricum, ca le-ar da si pe acestea ca nu are nevoie de ele.

 

Acesta detine masina din ianuarie 2012 si a cumparat-o cu 8000 euro de la un arab. Din cate stiu eu arabii cam rup masinile in doua...

 

Am vazut astazi masina, la prima vedere arata bine, iti ia ochii foarte repede de la distanta. Interiorul pare destul de uzat pentru o masina din 2004, ori masina a fost rupta in doua ori proprietarii de pana acum au fost niste barbari, deoarece tot interiorul este destul de murdar si neingrijit. Actualul proprietar a spus ca nu a pregatit-o pentru vanzare si ca s-a folosit in ultima vreme cu ea. Am mers ceva cu masina, merge foarte bine, trage FOARTE bine. Nu cred ca are probleme cu directia, am fortat volanul pe loc cu motorul oprit si cheia in contact si nu pare sa bata nimic.

 

Per total foarte dubioasa masina...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Per total foarte dubioasa masina...

nu inteleg ce-ti pare dubios , cu un detailing interior cred ca se schimba perceptia la interior , testeaza masina si daca-ti place aia e . lumea cauta masini intr-un anume buget in schimb nu e nimeni dispus sa plateasca pretul unui proprietar pasionat care ingrijeste masina , e atent la detalii , revopseste diverse parti si mai face si serviceul . News flash : toate scamatoriile astea costa .

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Eu chiar o sa gasesc la ~10.000 EUR un E90 bun. E o perioada mai proasta, ca nu prea sunt multe anunturi pe Autovit in general, lumea fiind inca in concediu. Chiar si asa sunt ZECI de E90 la 10.000, numai ca eu vreau cu navi, scaune sport, obligatoriu pilot automat, preferabil piele, etc.

 

A, si era sa uit! OBLIGATORIU xenon cu angel eyes. La criteriul asta pica zeci... sunt ft rare. Daca nu as fi insistat pe xenon, imi luam pana acum.

asta nu e rea

http://www.autovit.ro/bmw-320-C25746889.html

Link to comment
Share on other sites

Volan nou.

Footrest de M desi nu are pack m interior. Why? :)

 

 

La 10k o sa gasesti E90, dar fara cuvantul "bun" dupa :)

 

cert e ca si la 10k si la 12k tot poti avea probleme cu masina . Nu e nici o garantie ca la cateva mii in plus esti safe . CAm asta e realitatea si experienta mea cu masinile , Asa ca in principiu e bine sa o iei cat mai ieftina daca te incadrezi in cerinte . Pt ca oricum investesti in ea . Mult peste ce crezi sau speri .

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

consum 5% ? cine ar crede ca un e90 din 2006 la 10k de euro are 100k de km? doamne ce bombe de anunturi.. ori samsarii aia sunt idioti ori aia care inghit anunturile astea sunt prosti de tot..

km nu ii cred,probabil nici tehnic nu e chiar ok,pt ca mie mi se par super misto masina+motor comparativ cu pretul care mi se pare derizoriu..

 

chiar as fi curios sa aflu care e motivul pretului..?!

Link to comment
Share on other sites

consum 5% ? cine ar crede ca un e90 din 2006 la 10k de euro are 100k de km? doamne ce bombe de anunturi.. ori samsarii aia sunt idioti ori aia care inghit anunturile astea sunt prosti de tot..

Iti dai seama ca e o petarda 330 ala.

 

Ia asa cva cu 10k :)

 

http://www.autovit.ro/volkswagen-phaeton-C25740750.html

Link to comment
Share on other sites

Arata bine, cum o fi cu intretinerea la Jaguar, a mai avut cineva ?

 

Vezi ca pretul e brut !

La fel ca la ford mondeo, impart aceeasi platforma, diferentele fiind nesemnificative. :thumbsup:

 

Un mare + pentru reprezentanta Premium Auto de pe DN1 Otopeni.

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.