Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

BBD, cu 9000E gasesti un 320d mai chelios si cu ceva km. Iti recomand sa iei ceva din Germania cu carte service, intreaba vanzatorul daca au fost schimbate ceva piese importante: turbina, volant samd. Daca au fost schimbate e in avantajul tau, chiar daca masina are 200.000km sau mai mult. Baga o cautare pe mobile si vino cu cateva link-uri aici :thumbsup:

Multumesc mult pentru raspuns. Cand o sa gasesc ceva pe mobile o sa pun aici. Numai bine! :thumbsup:

Edited by BBD
Link to comment
Share on other sites

Are cineva vre-o idee de Dodge Caliber cam ce e de capu lui ???

Este o masina mai "exotica" pentru Romania. Mi se pare cam plina de plastice.Cat despre motor, presupun ca optezi ptr cel de 2l 140 diesel. Este VAG, si problemele la el sunt cu nemiluita:

- injectoare , mai ales daca este PD, la CR stau bine!

- ambreiaj, apare vibratia in volant

- consum de ulei mare, cativa litri intre schimburi

 

 

Sunt posesor de 2.0 TDI 170PD

Link to comment
Share on other sites

Va salut! Ce parere aveti de e60u asta? Cunoaste cineva masina?

 

http://www.autovit.ro/bmw-530-C28101962.html

Cam mare distanta dintre capota si bara fata... sa nu fi fost lovita...

:unsure: In rest arata bine si km nu cred ca sant reali

 

De masina asta ce parere aveti? http://bmw.anunturi-auto.4tuning.ro/anunturi-auto/masini-second/bmw-530-3000-d-11765086.html 8)

Edited by Unknovvn
Link to comment
Share on other sites

Are cineva vre-o idee de Dodge Caliber cam ce e de capu lui ???

Eu am condus unul si mi s-a parut "petarda" de masina:

 

-interiorul este oribil, atat la design, cat si materiale(logan arata mai bine zic eu)

 

-masina este o struto-camila(vezi caroseria stil usa)pe platforma si mecanica de vw golf 5...si chiar daca asta in prima instanta iti suna bine, mie mi s-a parut ca avea un ruliu mare , zgomotul tdi-ului te invaluia la orice turatie, directia ff moale, stil american, si nu stiu de ce, dar consuma mai mult fata de golf(poate aerodinamica si greutatea)

 

-e adevarat ca ai o pozitie inalta la volan, te simti intr-un mini-suv

 

-preturile sunt foarte mici, e o masina care nu se mai produce si s-au devalorizat mult, dar si genul de masina pe viata, o cumperi si nu mai scapi de ea

Link to comment
Share on other sites

E frumos are si dotari cam ce iti trebuie dar e expirat anuntul...

:frantics: Stiu ca este expirat... Eu l-am cumparat de 4 saptamani, dar am zis totusi sa intreb, poate mai aflu ceva de istoria lui. I rest sunt foarte multumit, Este si mai frumos in realitate :hyper:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.