Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Ma tenteaza sa cumpar asta http://www.autovit.ro/bmw-318-C30370192.html , din poze arata OK, are cateva modificari (jante style 67 vopsite, stopuri de FL, ceva blink blink pe langa farurile de ceata, 1x Angel Eye :purple: ) si parti mai bune ( interior, trapa, culoare :rolleyes: ).

 

Cel putin din poze, singurul semn de intrebare este legat de capota care pare putin deplasata in partea stanga, in colt.

 

Ce parere aveti de masina?

Edited by serjul
Link to comment
Share on other sites

Capota sta aiurea, narile sunt de sedan, cauciucurile sunt chele, interiorul a fost schimbat, bara spate are un luft si de taxa nu zice nimic. Eu nu m-as incurca.

 

Imi pareau ciudate narile alea, dar nu ma-m gandit ca sunt schimbate. Te obocei bara aia de metal din spatele lor, habar nu am cum se numeste, atunci cand este inlocuita ramane in culoarea metalului si nu se mai vopsete neagra, am crezut ca aia arata ne la locul ei <_<

 

Scaunele semi piele cu alcantara nu erau optiune inainte de 2002, sau cum ti-ai dat seama ca sunt schimbate?

Link to comment
Share on other sites

Scaunele semi piele cu alcantara nu erau optiune inainte de 2002, sau cum ti-ai dat seama ca sunt schimbate?

Scaunele cu alcantara se pun doar la masini cu pachet M interior, asta nu are asa ceva si in plus trimurile de pe bord sunt piano black, iar cele de pe usi sunt Black cube de la pachetul M.

Link to comment
Share on other sites

Daca cauti cel mai mic pret la un model cam de asta vei da , cele mai obosite masini.. , masinile bune nu se dau pe nimic.

 

Pe autovit vad doar 2 masini E46 320 CD cu transmisie manuala una la 6600 si alta la 8000, oferta e destul de limitata.

 

Si da, pretul este un aspect destul de important atunci cand cumpar o masina.

Link to comment
Share on other sites

Pe autovit vad doar 2 masini E46 320 CD cu transmisie manuala una la 6600 si alta la 8000, oferta e destul de limitata.

 

Si da, pretul este un aspect destul de important atunci cand cumpar o masina.

 

Si da , la aia la 8000 nu te-ai gandit , are dreptate Pole...

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea proprie si personala este ca nu merita 8000, indiferent de starea tehnica, iar atunci cand cumpar o masina o sa o duc la un service care o va verifica, sau ma duc cu un mecanic sa o vada, nu o verific eu, tot ce pot eu sa fac este doar sa ma uit la ea si sa dau o tura si sa vad daca merita vazuta si de alta persoana priceputa, dar nu sunt mecanic.

 

Fiecare verificare la service automat ca o sa coste asa ca nu te poti duce cu toate masinile pe care le vezi la service.

Alta chestie foarte importanta, am observat ca atunci cand imi place o masina devin foarte entuziasmat si tind sa nu observ destul de multe defecte asa ca mai bine apelez la personal de specialitate.

Link to comment
Share on other sites

Corect, ideea e sa nu fi entuziasmat, sa poti privi la rece masina. Daca stai calm sa te uiti, si nici nu te grabeste proprietarul (sau samsarul, ca aia se grabesc sa vanda carute), poti sa observi si singur daca masina a fost sau nu intretinuta. Apoi eu cand iau ceva, sunt atent si de la cine, nu numai la ce cumpar.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Parerea mea proprie si personala este ca nu merita 8000, indiferent de starea tehnica, iar atunci cand cumpar o masina o sa o duc la un service care o va verifica, sau ma duc cu un mecanic sa o vada, nu o verific eu, tot ce pot eu sa fac este doar sa ma uit la ea si sa dau o tura si sa vad daca merita vazuta si de alta persoana priceputa, dar nu sunt mecanic.

 

Fiecare verificare la service automat ca o sa coste asa ca nu te poti duce cu toate masinile pe care le vezi la service.

Alta chestie foarte importanta, am observat ca atunci cand imi place o masina devin foarte entuziasmat si tind sa nu observ destul de multe defecte asa ca mai bine apelez la personal de specialitate.

Banii tai , tu stii ce faci , ala poate mai negociaza ceva de la 8000.Dar ce ti-am zis eu e lege in 99% din cazuri , cele mai ieftine sunt si cele mai rable.

Foarte bine ca le verifici , tu muncesti ani de zile pentru banii aia , e pacat sa ii arunci pe geam in 5 min pe un cotetz.

Link to comment
Share on other sites

Corect, ideea e sa nu fi entuziasmat, sa poti privi la rece masina. Daca stai calm sa te uiti, si nici nu te grabeste proprietarul (sau samsarul, ca aia se grabesc sa vanda carute), poti sa observi si singur daca masina a fost sau nu intretinuta. Apoi eu cand iau ceva, sunt atent si de la cine, nu numai la ce cumpar.

 

Eu recunosc, nu ma pricep incat sa iau o masina doar pe convingerea mea.

 

Banii tai , tu stii ce faci , ala poate mai negociaza ceva de la 8000.Dar ce ti-am zis eu e lege in 99% din cazuri , cele mai ieftine sunt si cele mai rable.

Foarte bine ca le verifici , tu muncesti ani de zile pentru banii aia , e pacat sa ii arunci pe geam in 5 min pe un cotetz.

 

Sunt de acord cu tine, dar sunt decat doua masini la vanzare pe autovit care corespund criteriilor mele, de unde sa alegi ? Oricum cat crezi ca poate sa lase de la 8000, maxim 500 de euro.

Edited by Mihai Andrei
Link to comment
Share on other sites

va salut,ce parere aveti despre aceasta masina? http://www.autovit.ro/bmw-730-C30388621.html ...pretul este dubios de mic pentru cum se prezinta masina, cel putin optic ....interiorul vad ca nu este uzat deloc si se prezinta deasemenea in conditii f.bune...masina este cumparata de noua din Ro,deci taxa trebuie platita... Edited by hellker
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.