Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Salut,

 

Anuntul respectiv e de foarte mult timp pe internet, are cateva luni. De asemenea gasesti anuntul pe mai multe siteuri cu poze cu o culoare diferita a vopselei la pretul de 7290 euro. Arata bine masina si are dotari multe, ar merita 7k, nush ce sa zic de vanzator, acte...etc

 

Din ce am citit ulterior pe forum, am dedus ca e riscant sa iei N52B25. Conteaza mult cum a fost intretinut motorul, tipul de ulei folosit si regimul de turatie. Mai cercetetez..

Link to comment
Share on other sites

Salut,

E primul post al meu pe forum, vreau sa intru in club :)

De pe un Vectra C GTS 1.9cdti vreau sa trec la E90 325i N52B25.

 

Ce parere aveti de anuntul:

http://olx.ro/oferta/vand-bmw-325i-an-2005-ID1y38h.html#eef27e4169

 

Poveste: Proprietarul e plecat in Spania, vanzatorul are procura si o poate vinde, iar din cate stie, nu a avut niciun accident. Nu are caiet de service...Ultimul pret 7000, suspect de mic (KT54993 sfarsitul seriei de sasiu)

 

Evindent ca nu as lua masina fara vizita in service pentru inspectie. Mi-e clar ca nu sunt km reali, si nici nu conteaza prea mult pentru mine atata timp cat masina e in stare buna.

 

Care ar fi pretul curect pentru un E90 cu motorul asta, cu ceva dotari (navi, xenon, trapa..), si nu in ultimul rand, stiti ceva de masina asta?

 

Multumesc,

 

 

Salut, intreaba cati posesori a avut masina. Daca inainte a fost inscrisa pe Bucuresti, ea a plecat acolo in urma unui schimb la un samsar. Detali tehnice nu stiu sa iti dau despre ea.

Link to comment
Share on other sites

Bine v-am gasit.

M-ar interesa masina aceasta daca ma voi intelege cu cei de la WeltAuto pentru un buy-back.

Ideea ar fi ca m-am uitat si pe site-urile din afara si cel putin pretul mi se pare destul de mic chiar daca masina nu are foarte multe dotari.

Ma intereseaza masina aceasta si din cauza km care mi se par suspect de putini.

Voi ce parere aveti?

http://www.dasweltauto.ro/d/detail#brand=Qk1X&carId=1021700915&carIndex=4&garantie=false&maxPage=2

Link to comment
Share on other sites

Bine v-am gasit.

 

Recent m-am decis sa fac un "upgrade" si doream sa stiu ce parere aveti despre alegerea mea si daca cunoasteti cumva masina/vanzatorul (samsar, in urma unui search am descoperit mai multe anunturi care au aceleasi nr. de tel.).

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C33337816.html

 

Am monitorizat masina pe autovit si pretul a scazut de la 9900 la 9650 si in ultima faza la 9300 in anuntul initial, iar la puterea motorului au fost trecuti 177cp.

Acum dupa nici o saptamana a fost recreeat anuntul cu pretul pe care-l vedeti si puterea motorului a scazut la 163cp(banuiesc ca datorita cunoscutei probleme a transmisiei de pe n47 si a mitului cum ca motorul de 163cp nu ar avea respectiva problema). Presupun ca doreste sa o vanda cat mai repede, legat de KM reali sau ireali... no comment, aspectual par a fi reali.

In anunt vanzatorul spune ca accepta test, urmeaza sa iau legatura cu el pt. a vedea daca accepta test la reprezentanta si pt. a mi se comunica VIN'ul, deoarece doresc sa fac anumite verificari inainte de a ma duce sa o vad, distanta fiind cam mare pana la Bucuresti.

 

Vechiul anunt: http://www.autovit.ro/bmw-320-C33192849.html

 

De asemenea va rog sa-mi recomandati un mecanic/service bun in TM la care sa pot schimba distributia(doresc sa ma bucur de masina, nu sa stau cu frica-n san ca-mi plesneste lantul:P) in cazul in care voi achizitiona masina.

 

Va multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Obligatoriu 177cp :angry2:

 

Gandestete bine la masina eu personal as fugi de piele in interior fara incalzire,am avut si nu este ok nici vara dar nici iarna :thumbsup:

 

Absolut 177cp :p asa a si fost trecut initial :)... Legat de piele, da... stiu si asta este inca unul din factorii care ma impiedica sa iau decizia mai rapid, dar este cel mai OK break pe care l-am gasit (vreau combi):p

 

P.S.: frumos e46, sa te bucuri de el.

Edited by spoof
Link to comment
Share on other sites

Nu te grabi,mai cauta incearca si aici pe forum sunt multe masini la vanzare :thumbsup:succes

 

Multumesc si sper sa-ti gasesti o masina pe gustul tau.Eu nu am incredere in vanzator ba 163 ba 177 iar la kilometraj 155 000 ????????

 

 

 

Edited by valy
Link to comment
Share on other sites

Am cautat si in afara si in rulajul pe care il are masina respectiva masinile sunt mai scumpe.

Maine o sa-i apelez sa cer mai multe detalii despre masina, posibil sa nu aibe taxa achitata si din cauza aceea sa fie la pretul acesta.

Daca aveti vreun sfat sau vreo parere referitoare la masina va rog sa spuneti

http://www.dasweltauto.ro/d/detail#brand=Qk1X&carId=1021700915&carIndex=4&garantie=false&maxPage=2

Link to comment
Share on other sites

Eu nu cred ca se merita, pare obosit rau scaunul soferului , cu valuri....

La cat de proasta e pielea, asta nu este un motiv demn de evaluat kilometrajul unei masini. Scaunul meu arata mult mai rau, si n-are nici 100,000km, in conditiile in care am avut mereu grija de el si l-am dat cu solutie de intretinere.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.