Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

M-am uitat si eu mai devreme la ea, pare ok masina dar nu poti avea asteptari prea mari la un e60 la ~6500 euro, fie el si 2.2

 

Ah si sunt si pozele intunecate, voit, zic eu

Edited by quze
Link to comment
Share on other sites

Am cautat si in afara si in rulajul pe care il are masina respectiva masinile sunt mai scumpe.

Maine o sa-i apelez sa cer mai multe detalii despre masina, posibil sa nu aibe taxa achitata si din cauza aceea sa fie la pretul acesta.

Daca aveti vreun sfat sau vreo parere referitoare la masina va rog sa spuneti

http://www.dasweltauto.ro/d/detail#brand=Qk1X&carId=1021700915&carIndex=4&garantie=false&maxPage=2

 

Verifica la bavaria ce istoric are!

Link to comment
Share on other sites

@daniels13

 

Coupe ul ala am senzatia ca il stiu.

Daca te duci sa il vezi uite te la oglinzi. Daca are stantat un alt nr de inmatriculare cu initialele FSV iti mai pot spune cate ceva despre ea.

Oricum , vezi ca in oras consuma 19 !

Asa de mult ? 19? Ma gandeam ca nu sare de 15% in oras un 2.5 benzina 6 cilindri. :getlost:

Link to comment
Share on other sites

@daniels13

 

Daca era cutie manuala era mai jos. Automata aia in Bucuresti il duce asa de sus .

Am intalnit acelasi consum pe 2 masini similare .

Evident ca poti scoate si 17 sau 18 , dar depinde si de trafic .

 

Pe e92 320d + aceeasi cutie automata + jante de 19 " , computerul de bord nu arata niciodata media peste 10 in oras .

 

Daca vrei benzina si automata + consum acceptabil , singura varianta este 320i .

Edited by octav1
Link to comment
Share on other sites

@daniels13

 

Daca era cutie manuala era mai jos. Automata aia in Bucuresti il duce asa de sus .

Am intalnit acelasi consum pe 2 masini similare .

Evident ca poti scoate si 17 sau 18 , dar depinde si de trafic .

 

Pe e92 320d + aceeasi cutie automata + jante de 19 " , computerul de bord nu arata niciodata media peste 10 in oras .

 

Daca vrei benzina si automata + consum acceptabil , singura varianta este 320i .

Asa este,dar deocamdata nu gasesc nimic frumos cu 2.0.

Cumnatul meu are un e90 2.5 benzina automata..si zicea ca pe undeva pe acolo consuma si e92,mi se pare ca este acelasi motor - 6 cilindri in linie.

Ce-i drept,eu nu merg cu masina zilnic..deci nu m-as plange de un consum de 15% in bucuresti avand in vedere ca e46-le de 1.8 ce am acum,consuma undeva la 10-11% in bucuresti.

Link to comment
Share on other sites

@daniels13

 

Deci....325i e92 coupe din 2007 + automata consuma peste 15 % .

Daca nu ma crezi , treaba ta . O faci pe pielea ta .

Mai intreaba pe aici pe forum cat consuma asa ceva .

Mers ziua in Bucuresti .

Nu seara cand e gol si este alta discutie .

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@daniels13

 

Deci....325i e92 coupe din 2007 + automata consuma peste 15 % .

Daca nu ma crezi , treaba ta . O faci pe pielea ta .

Mai intreaba pe aici pe forum cat consuma asa ceva .

Mers ziua in Bucuresti .

Nu seara cand e gol si este alta discutie .

 

 

peste 15 consuma manuala, in bucuresti testat probat :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Voi vorbiti de consumul inregistrat in aglomeratia specifica orelor de varf, un consum mediu in mediul urban nu are cum sa fie 19l/100km pt un 325i. Cu masina mai mergi si in weekend, mai mergi si seara, mai mergi si la pranz in trafic mai lejer...daca mergi cu ea doar de la 8 la 8.30 si de la 17.00 la 17.30, pai atunci nu are rost sa iti iei un 325i, iti iei un ford focus ecoboost 1.0 cu start/stop. :thumbsup:
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Tot ce pot sa spun e ca 325I nonLCI manual/automat E92 are un consum de rahat.

Deci presupun ca se aplica si la E90. Ori 320I ori 330I - ambele au consum mai bun (da, 330I are consum mai bun decat 325I).

 

inca ceva - 330I cu Xdrive si automat, cabrio = 15 in carte

 

Nu vorbesc din experienta ci din rezultatele cautarilor/intrebarilor cand ma documentam despre masina ce sa-mi iau.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@daniels13

 

Eu ti am spus ca e flamanda varianta aia .

Placerea de a conduce asa ceva cu o cutie automata este deosebita.

Am tot prins un e92 320d automat de 177 cp acum vreo 4 ani .

Sa nu iti iei cu jante pe 19" . O sa simti toate probleme asfaltului din capitala.

 

De ce nu cauti in Germania asa ceva ?

e92 320i automat sunt destule .

Edited by octav1
Link to comment
Share on other sites

@daniels13

 

Eu ti am spus ca e flamanda varianta aia .

Placerea de a conduce asa ceva cu o cutie automata este deosebita.

Am tot prins un e92 320d automat de 177 cp acum vreo 4 ani .

Sa nu iti iei cu jante pe 19" . O sa simti toate probleme asfaltului din capitala.

 

De ce nu cauti in Germania asa ceva ?

e92 320i automat sunt destule .

Eu tot nu prea imi vine sa cred ca un 325i consuma 19% bucuresti..vorba lu' rzv,poate doar in orele de varf.

O cunostinta de a mea a avut un 330i e92 si ii arata 22-23% pe BC si mergea foarte violent.

Cum spuneam si mai sus,nu merg zilnic cu masina in bucuresti..si daca merg..nu merg la ore de varf. Ma feresc de stat in trafic.(cu exceptii bineinteles)

 

Pe partea de consum m-am lamurit care-i diferenta intre motoarele de 2.0 si 2.5,la impozit ar fi si acolo o diferenta...ce nu stiu..este in legatura cu diferenta dintre piese...

 

Edit: germania..hmm,nu stiu ce sa zic..de preferabil as opta pe varianta-masina cumparata de noua din Ro cu singur proprietar.

Edited by Daniels13
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.