Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

140k km poate cele aduse de pe afara sau masini de firma la 3-4 ani. Dupa cum probabil ati vazut masina e pusa de mult pe net dovada si cele 4 grade care erau pe bord si 167.000 iar acum are 177.000. Am vorbit cu omu si a zis ca are absolut toate actele cu care a fost adusa masina in 2007 sfarsit cu 60k km. Acum ca or fi reali km sau nu nu cred ca poate confirma nimeni.

Multumesc pentru pareri. Mai astept si altele cat si eventuale sfaturi cu ce sa verific in principal in cazul in care ajung cu ea la test.

De asemenea daca are/stie cineva o masina buna care este la vanzare , nu ezitati.

Link to comment
Share on other sites

Ce e suspect ca nu inteleg ? Tot ce e posibil sa fie de fapt un 318d , e manual si de aici si pretul mai redus. Altfel ce e dubios la ea? 170 de mii de km ar fi plauzibili,nu?

 

Raportul pret, dotari, an, rulaj. Nici daca a fost luat cu tva redus nu putea sa "o scoata asa bine". Parerea mea.

 

Pe Autovit este trecuta cu 184 cp

Edited by pss
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Daca vrei sa o iei incepi prin a face verificarile de rigoare asupra kilometrilor.Ia seria de caroserie si intereseazate la reprezentanta BMW cand are ultima intrare in service in Germania.Dupa aceea incepi negocierea .Daca un nebun cere un pret nu cred ca automat trebuie sa dea cineva acel pret.

Vis a vis de km si eu am indoieli .Cerei factura cu care a cumparat-o din Germania poate sunt trecuti kilometri de atunci.Daca are un 250 k km nu este o problema la un E46 dar cred ca nu face 6500 Euro .

Daca nu are vicii de caroserie si nici estetice cred ca poti sa-i oferi 6000 euro.

Intradevar la banii astia iei e90 chele si obosite.

Incepi pentru inceput cu verificarile.

 

Are factura de germania. 19k euro si 60.000km cand a cumparato 2007 nu mai stiu exact luna. Fabricatie iulie 2004

Nu am nici o sansa sa o scot la 6000 . Cred ca maximul e 6500 tras de par

Edited by b991wkf
Link to comment
Share on other sites

Are factura de germania. 19k euro si 60.000km cand a cumparato 2007 nu mai stiu exact luna. Fabricatie iulie 2004

Nu am nici o sansa sa o scot la 6000 . Cred ca maximul e 6500 tras de par

 

Gasesti in sub 6000e, cu tot cu taxa, daca ai rabdare. Esential e sa nu te arunci.

In locul tau m-as uita si la masini importate in Romania inainte de 2006, chiar daca au km mai multi. Se gasesc si masini bune insa taxa e mai maricica. Evident, din motivul asta, pretul acelor masini e mult mai mic.

 

Asta inseamna ca poate va trebui sa faci in drum in provincie. Daca esti comod, ia-o pe asta la 6500e si te-ai scapat, cum se zice. Dar in 6000e ar trebui sa gasesti o masina buna la care sa ii faci si un schimb de ulei in banii aia, daca ramai la E46.

Edited by jeezy
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Depinde foarte mult de la caz la caz, astia care tin la pret mare au impresia ca detin bijuterii gen Jaguar E-type. E un BMW vechi de minim 10 ani pana la urma. Si e seria 3, nu 5 sau 7 sa zici ca e din gama "luxoasa".

Inteleg partea cu pasiunea, dar asta nu inseamna ca obtii pe masina banii investiti in ea. Pe care i-ai investit pentru siguranta ta, pentru bucuria pe care ti-a adus-o masina, nu pentru revanzare.

 

Pai eu ar trebui sa iau pe E46-le meu o groaza de bani, a vazut numai piese noi in 3 ani de cand il detin. Schimbate preventiv, nu am ramas in drum niciodata.

 

Taxa trece de 1000e la euro 3, la euro 4 e mai mica. Cea mai mare e la cutie automata, sunt doar euro 3.

 

E plin de lume care vrea BMW diesel la 3500euro cu taxa platita si "full". Chestia asta nu o sa se intample insa nici sa nu cadem in cealalta extrema. Au iesit 2 generatii de seria 3 de cand s-a incetat productia E46.

 

Chiar azi m-a sunat o "domnuca" (ca sa nu fiu vulgar), prima intrebare a fost daca e platita taxa, altele nu a mai avut.

Edited by jeezy
  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Nu e chiar asa. Chiar daca nu au taxa platita pretul e tot mare. Nu stiu daca vanzatorii iau in calcul ca taxa e peste 1000e . Mai sunt si cei care le lasa pe numele lot ca sa zic asa insa nu sunt interesat de chestia asta

Optionale pot fi multe. Probabil ca proprietarul fie nu stie ce vinde fie produsul se adreseaza unei anumite categorii de cumparator. Daca masina te satisface sufleteste si financiar, de ce nu. Eu unul la bugetul tau nu as lua o masina care a circulat 7 ani in ro, nu pentru ca cele din De. sunt "aurite" ci pentru ca acolo dpdv al conditiilor in care circula masinile uzura produsa e mult mai mica. Mai cauta, masini sunt, bani mai putin.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Salut. Cunoaste cineva masina? BMW 320 Cd euro 4 taxa 445euro an 2004 coupe 150CP cutie 6+1 DIESEL

http://olx.ro/oferta/bmw-320-cd-euro-4-taxa-445euro-an-2004-coupe-150cp-cutie-6-1-diesel-ID4Dn8O.html

Masina este proaspat adusa din afara.Nu este circulata in Romania deci nu poate nimeni sa-ti spuna ceva despre ea.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.