Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Mai nou trebuie sa se adapteze vanzatorul la cati bani dispune cumparatorul.. Ma amuza chestia asta.

 

Soul77: daca nu ai destui bani ori mai strangi , ori cauti o masina in bugetul tau cu mai putine dotari.

Edited by InSidE
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pai atunci are prima inmatriculare,clar nu este produsa atunci.Masina arata ok in poze dar nu cred odometrul.

 

Acolo scrie anul fabricatiei 2008, nu prima inmatriculare.. ca el o sa o bage pe asta cu prima inmatriculare, da, se poate, dar nici aia nu cred sa fie asa..

Si km, cred ca sunt din alt film, prea putini...

Edited by mdln
Link to comment
Share on other sites

Ce pĂŁrere aveți de mașinĂŁ asta? Nu arĂŁta rĂŁu dar mi se pare scumpa

 

 

:) normal ca ti se pare scumpa, pt ca nu ti o permiti . o revizie costa 1700 la bmw. daca nu ti permiti sa dai banii astia inseamna ca n ai bani sa o intretii. nu vreau sa te jignesc!!! muncesc in domeniul pieseleor auto (dezmembrari ) . lumea cauta la e90 amortizoare , discuri de frana , placute de frana , ambreiaj sh. INCREDIBIL . Daca cauti bmw ieftin , asta cumperi !!!

  • Like 6
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

De permis stai liniștit ca ĂŽmi permit si sa o ĂŽntrețin, eu doar ceream o pĂŁrere vizavi de o mașinĂŁ , de altfel este si rolul acestui topic.

 

treaba e simpla. te duci cu ea la bmw si o verifici - eventual o cumperi. in schimb ai preferat sa te reorientezi spre o masina mai ieftin ( din Pitesti , unde se stie ca sunt cele mai mari tepe ) , ai dat km verificabili si facturi pe kit M din Pitesti. Nu conteaza ca nu merge masina bine , sa moara baietii pe strada cand apari cu M pack

  • Like 6
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

 

Am vazut si eu anuntul. Ce mi se pare dubios ca pozele de afara sunt de asta iarna si cea din interior este recent facuta. Mie imi ridica un semn de intrebare.

Posibil sa ma duc sa o vad joi seara si revin cu alte pareri.

 

Late edit: "e cu scaune de seria 7" - incep sa ma gandesc ca bat drumul degeaba :)

Edited by kotoy
  • Like 2
  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

Am vazut si eu anuntul. Ce mi se pare dubios ca pozele de afara sunt de asta iarna si cea din interior este recent facuta. Mie imi ridica un semn de intrebare.

Posibil sa ma duc sa o vad joi seara si revin cu alte pareri.

 

Late edit: "e cu scaune de seria 7" - incep sa ma gandesc ca bat drumul degeaba :)

 

am dat si eu click pe anunt de curios si am vazut ceva dubios (nu aia 186cp...)

scaunele alea de "septar" sunt puse ulterior si nu a tinut de cont de discrepanta cromatica pe care a creat-o: mocheta neagra, scaune complet crem (oyster zice el), fete de usi la fel, complet crem (oyster, ma scuzi). din fabrica nu stiu sa existe o astfel de combinatie. daca tot a mers pana acolo, putea face un sacrificiu si sa faca treaba buna. scaunele si fetele de usi vin in culoarea aia doar cu mocheta crem. la mocheta neagra fetele de usi sunt jumatate negre si plasticele de jos de la scaune tot negre...mie personal nu imi place cum arata asa si m-ar zgaria pe creier zilnic

sunt curios daca ar preciza macar telefonic modificare asta

ps: trimurile alea PIANO BLACK (asa a scris omu) sunt de fapt high-gloss. nu e niciun bai cu ele, dar ce rost are sa aberezi...

  • Like 4
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

am dat si eu click pe anunt de curios si am vazut ceva dubios (nu aia 186cp...)

scaunele alea de "septar" sunt puse ulterior si nu a tinut de cont de discrepanta cromatica pe care a creat-o: mocheta neagra, scaune complet crem (oyster zice el), fete de usi la fel, complet crem (oyster, ma scuzi). din fabrica nu stiu sa existe o astfel de combinatie. daca tot a mers pana acolo, putea face un sacrificiu si sa faca treaba buna. scaunele si fetele de usi vin in culoarea aia doar cu mocheta crem. la mocheta neagra fetele de usi sunt jumatate negre si plasticele de jos de la scaune tot negre...mie personal nu imi place cum arata asa si m-ar zgaria pe creier zilnic

sunt curios daca ar preciza macar telefonic modificare asta

ps: trimurile alea PIANO BLACK (asa a scris omu) sunt de fapt high-gloss. nu e niciun bai cu ele, dar ce rost are sa aberezi...

 

 

Nu contest ca scaunele sunt schimbate (nu am VIN sa verific), dar combinatia de mocheta neagra si scaune crem exista.

Verifica urmatorul VIN: DW60852

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu contest ca scaunele sunt schimbate (nu am VIN sa verific), dar combinatia de mocheta neagra si scaune crem exista.

Verifica urmatorul VIN: DW60852

 

se pare ca nu ai inteles

la culoarea interioara oyster (care au de fapt o tenta mai spre alb) vine mocheta neagra, plasticele de jos ale scaunelor(cele mai inferioare) tot negre si jumatatea inferioara a fetelor de usi tot neagra.

la culoarea interioara crem (adevaratul crem-nu retin numele oficial) vine mocheta crem, scaunele complet crem (inclusiv plasticele mentionate mai sus) si jumatatea inferioara a fetelor de usi e tot crem, la fel ca si culoarea pielii

oyster are ca imagine tinta contrastul, iar crem ambianta continua si spatiul

daca te uiti mai atent in pozele din anuntul ala, vei vedea ca nu e nici una, nici alta...sunt combinate

masina venise cu oyster scaune normale. putea pastra fetele de usi si muta plasticele negre de la scaunele vechi

dar n-are rost sa ne contrazicem. daca vrei sa cumperi masina, mergi, o verifici, daca iti place o iei si aia e...

ps: vin-ul era in una din pozele din anunt. verifica-l si tu

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

se pare ca nu ai inteles

la culoarea interioara oyster (care au de fapt o tenta mai spre alb) vine mocheta neagra, plasticele de jos ale scaunelor(cele mai inferioare) tot negre si jumatatea inferioara a fetelor de usi tot neagra.

la culoarea interioara crem (adevaratul crem-nu retin numele oficial) vine mocheta crem, scaunele complet crem (inclusiv plasticele mentionate mai sus) si jumatatea inferioara a fetelor de usi e tot crem, la fel ca si culoarea pielii

oyster are ca imagine tinta contrastul, iar crem ambianta continua si spatiul

daca te uiti mai atent in pozele din anuntul ala, vei vedea ca nu e nici una, nici alta...sunt combinate

masina venise cu oyster scaune normale. putea pastra fetele de usi si muta plasticele negre de la scaunele vechi

dar n-are rost sa ne contrazicem. daca vrei sa cumperi masina, mergi, o verifici, daca iti place o iei si aia e...

ps: vin-ul era in una din pozele din anunt. verifica-l si tu

 

 

My bad, inseamna ca nu intelesesem eu corect ce ai vrut sa zici. Nu ma duc sa o verific, pe mine m-a pierdut la "scaune de seria 7" :)

  • Like 1
  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

Eu am aflat de scaunele comfort initial ca sunt "de seria 7", eu cand am fost sa vad prima masina am fost foarte mirat de scaune in cate pozitii merg si cat de confortabile sunt, ca au memorii etc... dupa cineva mi-a spus ca sunt de alea ca la seria 7 si eu cand cautam masina si vedeam scaunele astea ziceam la randu meu ca "are scaune de seria 7 de alea cu memorii", dupa cand am vazut la alte anunturi "scaune comfort" si vedeam ca sunt alea de seria 7 mi-am dat seama ca ele normal se numesc scaune comfort...Si ma pricep foarte bine la masini, dar uite ca nu stiam cum se numeste o optiune de la bmw si o luasem ca din popor.

 

Nu te arunca aiurea doar pt ca a scris cineva "scaune de seria 7", la anuntul masinii care am cumparato parca scria "-scaune comfort ( de seria 7)", intai suna-l pe proprietar, vezi cum vorbeste, ce spune... etc intreaba-l de ce vrea sa o vanda, chestii din astea sa vezi ce zice si reactioneaza, pe mine 80-90% m-au pierdut din cauza ca imi dadeam seama de vanzator imediat daca e samsar, daca e serios, doar de 2 vanzatori m-am inteles foarte bine si mi sa parut ca sunt oameni de nota 10, o masina de s-a vandut imediat la mare distanta de mine si dupa alte 4 luni de cautari masina actuala care am luato, vanzator cu care tin legatura si ma mai intalnesc la o cafea ceva cand avem ocazia fiind din orase apropiate.

  • Like 2
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.