Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Buna seara. Ce parere aveti de urmatoarea masina(mentionez ca o sa o iau la pretul net)?In afara de interiorul care mie nu imi prea place,merita pretul cerut?

http://www.mobile.de/ro/Automobil/BMW-320d-xDrive-Edition-Lifestyle-Navi-Xenon/vhc:car,srt:price,sro:asc,ms1:3500_10_,frn:2010,prx:17500,ful:diesel,mlx:150000,ger:automatic_gear,vcg:limousine,fwd:true/pg:vipcar/235222936.html

 

Am verificat istoricul si corespunde cu datele din anunt.

a982492-report.pdf

Edited by asusx51r
Link to comment
Share on other sites

Are cam tot ce vrei sincer...este cam exact ce cautam eu acum un an, scaunele sunt semi-piele cu optiunile de pe scaunele comfort cumva? Pentru an/km/optiuni masina merita banutii. Singura chestie care o cred eu din ce vad in poze este ca ar avea DPF-ul anulat sau ceva nu este in regula...este mult prea negru tips-ul de la esapament.
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Adaug si eu una care nu merita.

Poate ajuta pe cineva.

 

Vanzatorul f ok la telefon, dispus la testare la BMW si la brasov si la tg mures.

Nu stiu cum ar fi functionat acolo.

 

Km in anunt 172k reali 280k.

 

VIN WBA3D31030J265052

BMW J265052

 

Si anuntul:

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320-ID7Gj5Ul.html?requestFromAd=1&track%5Bmessage_sent%5D=1&id_at=5021795

j265052-report.pdf

Edited by Merlin21
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Eu nu as fi observat diferenta din fotografii!

Asta aviz amatorilor care inca cred ca samsarii sunt niste baieti buni si ca nu trebuie fugit de ei; daca s-a ajuns sa verifici si daca jantele sunt la fel, iti dai seama ce incredere mai poti avea la achizitie.

Si mai trist este ca din cauza multiplelor fraude ce se fac,la nivel de km, tva, etc. o firma ce este cinstita ce si- ar propune sa vanda masini corecte, nu are nici o sansa (de aia apareau si pe la weltauto masini manarite)- deci overall pierde toata lumea.

 

Cert este ca la cat trafic i-am facut samsarului sa ne uitam dupa janta, cred ca se ingrijoreaza ca are foarte multe vizualizari si nu il suna nimeni, chiar as fi curios la o vizualizare ce ar zice despre janta, probabil l-ar lua pe nu in brate si ar zice ca asa a adus-o, ca el nu umbla la masini, el doar le vinde, ca lasa ca gasesti la dezmembrari o janta daca te deranjeaza si iti faci masina buna :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Salutare,

 

Ce parere aveti despre aceasta ? https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320-ID7GiGdN.html

 

Din rapoartele gasite pe baza VIN-ului pare ok. Am gasit chiar si un raport mai detaliat pe AUTODNA, totusi nu inteleg de ce acolo apare un pret mai mare de 16000 de euro, aveti ce idee reprezinta acel pret ? am atasat rapoartele.

 

Am vazut masina in persoana si am condus-o foarte putin intr-o curte, pentru ca nu se poate circula in oras cu aceasta.(a avut numere rosii care au expirat)

Din pacate nu am putut vedea masina ziua ci pe inserat insa am observat ceva defecte cosmetice, indicate si in pozele de pe AUTDNA, zic eu ca ar fi normale la o masina SH.

Mi-a placut faptul ca omul nu a spalat motorul, era asa cum a cumparat-o.

 

Am observat insa ca izolatia de sub capota, cea din burete si un material negru, care vine deasupra motorului, avea o gaura imensa in mijloc, chiar unde este pozitionat motorul, iar vanzatorul mi-a spus ca este ceva normal, se intampla din cauza caldurii degajate de motor. Mi-a confirmat un prieten aceast lucru dar inca nu sunt 100% sigur ca este ceva normal ?

 

Nu am mai condus BMW pana acum asa ca nu mi-am dat seama de niciun aspect dupa ce am condus-o, de aceea as vrea o diagnoza o opinie dintr-un service.

 

Ca un semn mare de intrebare ar fi faptul ca i-au expirat numerele rosii si nu se mai poate circula cu ea in Bucuresti, asta ma pune pe ganduri, de ce nu a reusit sa o vanda intr-o luna ? ca urmare va trebui sa folosesc serviciul unei platforme pentru a o aduce in service, pt testare.

f298286-report.pdf

Report_autoDNA_WBA3E11000F298286.pdf

Edited by ValentinConstantin
Link to comment
Share on other sites

Salutare,

 

Ce parere aveti despre aceasta ? https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320-ID7GiGdN.html

 

Din rapoartele gasite pe baza VIN-ului pare ok. Am gasit chiar si un raport mai detaliat pe AUTODNA, totusi nu inteleg de ce acolo apare un pret mai mare de 16000 de euro, aveti ce idee reprezinta acel pret ? am atasat rapoartele.

 

probabil ca vanzatorul "pierde" TVA-ul pe undeva pe drumul dintre Belgia si Romania

 

Am vazut masina in persoana si am condus-o foarte putin intr-o curte, pentru ca nu se poate circula in oras cu aceasta.(a avut numere rosii care au expirat)

Din pacate nu am putut vedea masina ziua ci pe inserat insa am observat ceva defecte cosmetice, indicate si in pozele de pe AUTDNA, zic eu ca ar fi normale la o masina SH.

Mi-a placut faptul ca omul nu a spalat motorul, era asa cum a cumparat-o.

 

Am observat insa ca izolatia de sub capota, cea din burete si un material negru, care vine deasupra motorului, avea o gaura imensa in mijloc, chiar unde este pozitionat motorul, iar vanzatorul mi-a spus ca este ceva normal, se intampla din cauza caldurii degajate de motor. Mi-a confirmat un prieten aceast lucru dar inca nu sunt 100% sigur ca este ceva normal ?

 

Nu am mai condus BMW pana acum asa ca nu mi-am dat seama de niciun aspect dupa ce am condus-o, de aceea as vrea o diagnoza o opinie dintr-un service.

 

Ca un semn mare de intrebare ar fi faptul ca i-au expirat numerele rosii si nu se mai poate circula cu ea in Bucuresti, asta ma pune pe ganduri, de ce nu a reusit sa o vanda intr-o luna ? ca urmare va trebui sa folosesc serviciul unei platforme pentru a o aduce in service, pt testare.

 

poate scoate 3 randuri de numere rosii , deci ar putea sa mai scoata un rand, nu este asa mare cheltuiala; crezi ca masinile se vand ca si painea calda? e plin de masini sh si putini oameni ce detin sumele necesare pt achizitionare, asa visatori si curiosi sunt multi......

Link to comment
Share on other sites

Din cate am aflat acum se poate scoate doar un singur rand de numere rosii.

http://www.blogman.r...-18-iulie-2016/

 

Nu-i implementata acea regula. Pe 3 octombrie am luat primul rand de nr rosii pt un golf al sotiei, iar acum 2 sapt am scos al doilea rand. Am intrebat-o si pe tanti de acolo de chestia asta si mi-a zis ca la ei n-a ajuns nimic de genul. Auzise si ea, doar ca ei n-au primit nimc oficial in acest sens. Deci a ramas tot la trei randuri de nr e rosii.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu-i implementata acea regula. Pe 3 octombrie am luat primul rand de nr rosii pt un golf al sotiei, iar acum 2 sapt am scos al doilea rand. Am intrebat-o si pe tanti de acolo de chestia asta si mi-a zis ca la ei n-a ajuns nimic de genul. Auzise si ea, doar ca ei n-au primit nimc oficial in acest sens. Deci a ramas tot la trei randuri de nr e rosii.

 

Este implementata in Bucuresti

http://www.desteptarea.ro/atentie-soferi-nu-mai-puteti-scoate-decat-un-singur-set-de-numere-rosii/

Link to comment
Share on other sites

Eu nu as fi observat diferenta din fotografii!

Asta aviz amatorilor care inca cred ca samsarii sunt niste baieti buni si ca nu trebuie fugit de ei; daca s-a ajuns sa verifici si daca jantele sunt la fel, iti dai seama ce incredere mai poti avea la achizitie.

Si mai trist este ca din cauza multiplelor fraude ce se fac,la nivel de km, tva, etc. o firma ce este cinstita ce si- ar propune sa vanda masini corecte, nu are nici o sansa (de aia apareau si pe la weltauto masini manarite)- deci overall pierde toata lumea.

 

Cert este ca la cat trafic i-am facut samsarului sa ne uitam dupa janta, cred ca se ingrijoreaza ca are foarte multe vizualizari si nu il suna nimeni, chiar as fi curios la o vizualizare ce ar zice despre janta, probabil l-ar lua pe nu in brate si ar zice ca asa a adus-o, ca el nu umbla la masini, el doar le vinde, ca lasa ca gasesti la dezmembrari o janta daca te deranjeaza si iti faci masina buna :rolleyes:

 

As tinde sa cred ca asa a luat-o si dansul. De fapt nici nu conteaza ce zice el. Vezi masina, testezi si o cumperi sau nu. Pun pariu ca cine o va lua nu va observa diferenta. Eu nici dupa ce ati zis ca e diferita nu vedeam cu ce e diferita. Si sunt f multi pentru care conteaza emblema, ii doare la basca ca au o janta cu design usor diferit.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.