Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Pe scurt:

 

In anunt: BMW 320d, 188.000 km, "Masina este impecabila atat tehnic cat si optic"

 

La telefon, intrebat de 3 ori aceleasi lucruri, masina e absolut "fara greseala".

 

La fata locului, BMW 316d, 238.000 km, cu interior facut din bucati, elemente de vopsit, orice doar impecabil tehnic si estetic nu.

 

 

Daca facea mai mult de 100 de km sa vada masina, ne adunam toti si mergeam sa luam de la vanzator banii de combustibil. Vanzatorul, un pustan care nici el nu stie din ce face bani.

 

Pentru revanzatorii de masini de pe forum, noi cei care stim cat impozit pe dividente si impozit pe profit platim pana avem 15.000 eur profit, spunem ca la bugetul asta poti gasi si o masina cinstita si nu o masina care nu mai are placute de frana si dristributia face un zgomot infernal iar proprietarul alege sa investeasca in folie neautorizata (cea autorizata e prea scumpa) pe toate geamurile..., dar foarte greu in Romania!

 

Eu nu inteleg cum tu, un TEPAR iti permiti sa vorbesti de altii ? Macar taci din gura si continua sa cauti toate masinile ieftine de pe autovit sa le verifici, fara sa te plangi aici ca intalnesti oameni la fel ca tine.

Edited by rzv-e46
  • Like 3
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

De ce sa fie interiorul bej foarte pretentios? Mai ales ca din ce se vede in poze, are sensatec, si se intretine mai usor. Aia rosie are rulaj plauzibil, are dotari si arata chiar bine pe rosu, eu unul nu am vazut multe e90 sau e91 lci rosii. Si e Eff din edition, ceea ce e iar un plus. Si pretul mi se pare unul decent, daca masina are km reali si stare tehnica buna. Dar cel mai simplu, verifica vin-ul, dupa care mergi la un service cu ea, pt tester si verificare de rampa. Spor!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salutare,

 

In primul rand vreau sa va multumesc, doar citind ultimele 20 de pagini am invatat foarte multe de pe acest thread.

Sunt in cautarea unui X1 de prin 2013, cu un numar decent de km, inca incerc sa imi fac o parere la capitolul acesta.

 

Zilele astea am gasit o masina in Cluj, aceasta https://www.autovit.ro/anunt/bmw-x-ID7Gjo2H.html

 

Am vorbit cu tipul si vroiam sa merg sa o conduc, azi nu a putut asa ca i-am cerut VIN-ul.

 

Verificarea arata ca avea cu 100k de km mai mult decat zicea tipul, asa ca mergem mai departe.

 

vx34814-report.pdf

Edited by jumpman
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salutare,

 

In primul rand vreau sa va multumesc, doar citind ultimele 20 de pagini am invatat foarte multe de pe acest thread.

Sunt in cautarea unui X1 de prin 2013, cu un numar decent de km, inca incerc sa imi fac o parere la capitolul acesta.

 

Zilele astea am gasit o masina in Cluj, aceasta https://www.autovit....x-ID7Gjo2H.html

 

Am vorbit cu tipul si vroiam sa merg sa o conduc, azi nu a putut asa ca i-am cerut VIN-ul.

 

Verificarea arata ca avea cu 100k de km mai mult decat zicea tipul, asa ca mergem mai departe.

 

vx34814-report.pdf

 

Samsarii astia n-au nici un pic de jena, multi stiind de existenta bmwdecoder-ului. Probabil se bazeaza pe faptul ca la fel de multi sunt si naivii, desi pt o suma mai mare de bani te-ai astepta ca oamenii sa aloce un timp pt documentare.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Cu 18 mii iti cumperi o masina noua decenta, clasa compacta superaccesorizata si cu motor bun, sau poti prinde chiar ceva mai mare daca nu ai pretentii sa fie "full de full". Chiar recent o cunostinta cauta un suv si in bugetul 17k voia ceva Bmw si i-am explicat ca nu gaseste decat cu minim 200 k km si i-am recomandat in schimb suzuki vitara nou, care era in bugetul lui si avea oferta buna, iar in final a cumparat un Peugeot hibrid :)))) . Pana la urma de multe ori, oamenii nu aleg rational si ajung sa cheltuie bani nebugetati pe piese relativ scumpe. Dupa care se plang pe forumuri ca sunt proaste masinile.
  • Like 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

60 mii nu as da in viata mea pe un bmw x1 , am avut x1 iar interiorul nu arata nici pe departe premium iar antifonarea lasa mult de dorit iar sistemul de sunet standard era o panarama , am un volkswagen jetta se aude excelent in comparatie cu difuzoarele de 10 cm ale lui x1.
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.