Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-x-x-drive-4x4-automat-panoramic-piele-full-ID7GjkOF.html#cad68474d3

 

Pareri ?

Din cauza acestei masini mai am putine dubii daca sa iau sau nu X1 postat de mine pe pagina anterioara.

 

LE: si raportul, nu m am putut abtine.

vp72130-report x1 gri.pdf

Edited by ionutd77
Link to comment
Share on other sites

O fii mai scumpa dar barem ai garantia ca masina este ok. Uitate in urma si vezi ca majoritatea au km dati inapoi minim 100 mii

 

 

 

Bai fratilor, pe mine ma dor ochii din cauza posturilor unora. Chiar nu se poate sa scriem si noi corect, ce naiba? E atat de complicat si absurd??

  • Like 5
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Cavaliere, daca stau sa scormonesc in tot forumul asta...sigur gasesc cel putin un post in care ai gresit.Hai sa o lasam asa, de asta nu poti sta tu pe forumul BMW, ca ai 4 masini sau cate ziceai ca ai si te deranjeaza astia de folosesc multe i-uri si etc.

 

Edit: aviz si pentru cel dinaintea mea.

Edited by WIN60
  • Like 3
  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

Una e o greseala din neatentie si alta e asasinarea limbii la fiecare postare.

 

Tu nu stii cand se scrie "nu mai" sau "numai" si nici cratima nu stii in 90% din cazuri cand se pune si cand nu. Culmea, te-ai gasit tocmai tu sa reactionezi la scrierea lui cavaliere.

Edited by Cookie
  • Like 7
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Salutare mĂŁ intereseazĂŁ dacĂŁ modelul respectiv are dpf am ataĂâ˘at o poza cu opĂâşiunile preĂâşul ar fi undeva la 5000 euro negociabil ĂŽnmatriculatĂŁ ,este masina unei colege Ăâ˘i are undeva la 200 Ăâ˘i cv de mii km

Orice parare pro sau contra este binevenitĂŁ

 

7b83c0e26b9df29a04fdeb437ed5bc44.jpg

 

f99750adc3c6c5e7e4f1889e37e5711f.jpg

 

b4d5aed112f30b2da2f7836c52aca140.jpg

 

5f722f746f2f0b7019f114f2b3454ef6.jpg

 

9f442f4838159afb59b6913e633e744a.jpg

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Asta este ca Ăâ˘tiu cum are ĂâşeavĂŁ Ăâ˘i nici nu a reuĂâ˘it sĂŁ mi confirme,am ĂŽnĂâşeles ca i a schimbat acum bateria Ăâ˘i consumabilele din ce m am uitat pe olx singurele maĂâ˘ini acelaĂâ˘i model an Ăâ˘i motorizare sub 6000 euro ar fi cele cu volan pe dreapta exclud aceastĂŁ variantĂŁ din start,eu am un e46 din 2004 320d 110kw oare renteazĂŁ upgrade-ul?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am mers astĂŁzi cu e90 respectiv Ăâ˘i nu m a impresionat deloc, e46 meu trage mai bine mai puternic simĂâşi cum te baga ĂŽn scaun imediat ĂŽn vitezele 2 Ăâ˘i 3 la aia nu am avut acelaĂâ˘i feeling accelera dar nu oferĂŁ aceeaĂâ˘i senzaĂâşie,ĂŽn schimb suspensia este mai buna mai comoda,franarea este net superioara fata de e46 ,cutia de viteze tot manuala la e90 este mult mai uĂâ˘or de manevrat la e46 este destul spartana

 

Alte minusuri ale e90 ar fi

-lipsa roĂâşii de rezerva care efectiv lipseĂâ˘te Nu existĂŁ spaĂâşiu de depozitare

-lipsa scaune ĂŽncĂŁlzite

-lipsĂŁ trapĂŁ

-geamuri spate blocate din motive de macarale care au fost schimbate dar trebuie fĂŁcut ceva ĂŽn soft din ce am ĂŽnĂâşeles

-partea inferioarĂŁ din faĂâşa motorului niĂâ˘te furtune jos cred ca intercooler turbina Ăâ˘i toatĂŁ zona de lângĂŁ turbina ĂŽmbibate ĂŽn ulei combinat cu praf tot motorul era plin de praf zici ca a mers ĂŽn Sahara maĂâ˘ina

 

Un plus ar fi lipsa dpf ului Ăâ˘i faptul ca i a schimbat ambreiajul acum 3 ani Ăâ˘i zilele trecute consumabilele Ăâ˘i bateria

 

M a descurajat f tare mizeria de ulei care este la prima vedere când ridici capota nici nu vreau sĂŁ mi imaginez ce este sub maĂâ˘inĂŁ Ăâ˘tiind Ăâ˘i ce problematica este turbina Mitsubishi la modelul asta care nu se poate reconditiona,

 

Am senzaĂâşia ca nici nu mai renteazĂŁ sĂŁ merg cu ea la mecanic are din start niĂâ˘te minusuri care mi au tĂŁiat tot elanul Ăâ˘i aĂâ˘a era mult mai incantat de design ul la e46 care mi se pare mult mai frumos decât e90

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Am mers astĂŁzi cu e90 respectiv Ăâ˘i nu m a impresionat deloc, e46 meu trage mai bine mai puternic simĂâşi cum te baga ĂŽn scaun imediat ĂŽn vitezele 2 Ăâ˘i 3 la aia nu am avut acelaĂâ˘i feeling accelera dar nu oferĂŁ aceeaĂâ˘i senzaĂâşie,ĂŽn schimb suspensia este mai buna mai comoda,franarea este net superioara fata de e46 ,cutia de viteze tot manuala la e90 este mult mai uĂâ˘or de manevrat la e46 este destul spartana

 

Alte minusuri ale e90 ar fi

-lipsa roĂâşii de rezerva care efectiv lipseĂâ˘te Nu existĂŁ spaĂâşiu de depozitare

-lipsa scaune ĂŽncĂŁlzite

-lipsĂŁ trapĂŁ

-geamuri spate blocate din motive de macarale care au fost schimbate dar trebuie fĂŁcut ceva ĂŽn soft din ce am ĂŽnĂâşeles

-partea inferioarĂŁ din faĂâşa motorului niĂâ˘te furtune jos cred ca intercooler turbina Ăâ˘i toatĂŁ zona de lângĂŁ turbina ĂŽmbibate ĂŽn ulei combinat cu praf tot motorul era plin de praf zici ca a mers ĂŽn Sahara maĂâ˘ina

 

Un plus ar fi lipsa dpf ului Ăâ˘i faptul ca i a schimbat ambreiajul acum 3 ani Ăâ˘i zilele trecute consumabilele Ăâ˘i bateria

 

M a descurajat f tare mizeria de ulei care este la prima vedere când ridici capota nici nu vreau sĂŁ mi imaginez ce este sub maĂâ˘inĂŁ Ăâ˘tiind Ăâ˘i ce problematica este turbina Mitsubishi la modelul asta care nu se poate reconditiona,

 

Am senzaĂâşia ca nici nu mai renteazĂŁ sĂŁ merg cu ea la mecanic are din start niĂâ˘te minusuri care mi au tĂŁiat tot elanul Ăâ˘i aĂâ˘a era mult mai incantat de design ul la e46 care mi se pare mult mai frumos decât e90

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Ai prins tu un cazan. Probabil vrei un E90 ieftin si bun :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ai prins tu un cazan. Probabil vrei un E90 ieftin si bun :)

DacĂŁ eĂâ˘ti frustrat nu trebuie sa ne ĂŽmpĂŁrtĂŁĂâ˘eĂâ˘ti Ăâ˘i noua colegilor de pe forum,s a ivit ocazia sa vândĂŁ o cunoĂâ˘tinĂâşĂŁ e90 Ăâ˘i am zis sa ĂŽmi expun situaĂâşia pe un forum dedicat,asta nu ĂŽnseamnĂŁ cĂŁ am cautat un e90 ieftin Ăâ˘i bun,doar tu vb ca sĂŁ te afli ĂŽn treabĂŁ fĂŁrĂŁ o opinie pertinentĂŁ!!!

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  • Like 2
  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

Dacă eČ™ti frustrat nu trebuie sa ne împărtăČ™eČ™ti Č™i noua colegilor de pe forum,s a ivit ocazia sa vândă o cunoČ™tinČ›ă e90 Č™i am zis sa îmi expun situaČ›ia pe un forum dedicat,asta nu înseamnă că am cautat un e90 ieftin Č™i bun,doar tu vb ca să te afli în treabă fără o opinie pertinentă!!!

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Pai da pretenas, fi si tu mai explicit si fa acele afirmatii strict legat de acea masina, ca altfel cel putin mie mi-ai lasat impresia cum ca E46 e mai tare ca E90, ceea ce-i departe de adevar. Si btw...las-o mai moale cu cuvintele alea, gen frustrat ca nu-si au locul in acest context.

Edited by RaYn3
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dacă eČ™ti frustrat nu trebuie sa ne împărtăČ™eČ™ti Č™i noua colegilor de pe forum,s a ivit ocazia sa vândă o cunoČ™tinČ›ă e90 Č™i am zis sa îmi expun situaČ›ia pe un forum dedicat,asta nu înseamnă că am cautat un e90 ieftin Č™i bun,doar tu vb ca să te afli în treabă fără o opinie pertinentă!!!

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

 

Nu te supara, dar tie ti-e greu sa setezi si sa scrii normal? :thumbsup: Ce sunt caracterele alea de ....

Edited by florin1967
  • Like 7
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dacă îČ›i obosesc ochii poČ›i să treci peste,sau Č™i tu eČ™ti comentator doar ca să te afli în treabă?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

 

La cum raspunzi la toti, se vede ca esti un cocalar, ca sa nu spun altel si fac pariu ca mai mult de 8-9 clase nu ai. Vad ca ii faci pe altii frustrati, dar TU esti cel mai frustrat dintre toti. Te aprinzi imediat la ce iti raspunde un coleg. Tu cred ca nu stii sa intretii cu nimeni o conversatie, esti foarte acid la orice replica.

 

Daca tot esti asa meserias :LMAO: , de ce vii cu atatea intrebari, ca pe urma cand ti se raspunde, sa sari imediat cu gura si sa jignesti. Tu nu stii ca numai un om slab si nepregatit sare cu gura sa certe.

 

Si nu te chinui sa-mi raspunzi, decat atunci cand stii ce inseamna in adevaratul sens cuvantul ,, frustrat". Mai mult ca sigur nu stii, ca daca stiai, il foloseai unde trebuie, nu cum l-ai folosit tu.

 

Rog un admin sa i-a masuri conform regulamentului, in privinta scrisului si a prescurtarilor. Multumesc.

Edited by florin1967
  • Like 4
  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-x-x-drive-4x4-automat-panoramic-piele-full-ID7GjkOF.html#cad68474d3

 

Pareri ?

Din cauza acestei masini mai am putine dubii daca sa iau sau nu X1 postat de mine pe pagina anterioara.

 

LE: si raportul, nu m am putut abtine.

Nenea ĂŁsta cu brĂŁduții e un samsar celebru. Are zeci, poate sute (ĂŽntr-un an) de anunțuri cu mașini pe Autovit. DacĂŁ-l vizitezi, oferĂŁ o pĂŁrere!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.