Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Asta ma amuza rau de tot :))))))))))))))))

 

Cum acopera omu martorii din bord in Paint . :twoup:

 

(masina imi place , este printre putinele 520i cu Comfort Seats pe care le vad )

 

Anuntul : http://autovit.ro/bmw-520-C16359881.html

 

http://photos02.otomoto.pl/photos/original...C16359881_7.jpg

 

Tu chiar crezi ca orice tzaran stie sa aiba grija de un bmw,sau isi permite?

El vinde un teren cu 20k euro,da 13k pe masina,o tine pana incep sa se aprinda mai mult de 3 beculete in bord,afla ca trb schimbate placute si ulei...si bang o baga la vanzare cu 14k...ca este smecher!

Oamenii habar nu au ce inseamna masina...

Cam asa sta trb!

Link to comment
Share on other sites

Uite masina frumoasa

 

http://autovit.ro/bmw-320-C16332867.html

 

da' omu e samsar.. mai are o gramada de masini la vanzare. totusi, daca masina e ok.. merita din plin.

 

 

DA! splendid exemplar si super echipat, doar ca nu ai de unde sa stii cum a intretinut-o si daca mai e si samsar...... poate a luat-o la o tabla :twoup: (sa nu se inteleaga ca am ceva cu vanzatorii de masini, dar marea majoritate a lor isi bat joc efectiv de ele lucru care imi provoaca sila fata de ei)

Link to comment
Share on other sites

Ieftina si nu prea, nu s-a prea negociat pretul, n-a lasat decat 150 euro. Masina e foarte ok, ceva chestii marunte de rezolvat.

 

pai si cat mai vroiai sa negocieze de la 7k? :twoup: pe la 5-6k se dau alea din 2000-2002.. unii au pretentia sa ceara 16k pe e90 din 2004 :)))

 

asta mi se pare f ok ca pret daca nu o avea si probleme , km reali pt o masina din 2005 :)

 

http://autovit.ro/bmw-320-C16354313.html

Link to comment
Share on other sites

"unii au pretentia sa ceara 16k pe e90 din 2004" - fiecare cere cat vrea, obtine cat reuseste :twoup:

 

P.S. E90 e din 2005 incolo...

 

Deci in 2004 nu s-a fabricat E90?!

 

E46 s-a fabricat pana in 2005, inclusiv...nu stiu pana-n ce luna exact...

Din 2005 incolo, s-a fabricat E90 ...

 

Deci poate sa fie un E46 din 2005, cat si un E90 din 2005, dar E90 din 2004, in niciun caz :)

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

E90 este fabricat chiar din primele luni ale lui 2004. Uita-te pe realoem.

 

 

WLF, eu ma-ndoiesc...dar e posibil sa ai dreptate...insa eu n-am vazut/auzit de E90-uri din 2004...mai ales din primele luni...

Am mai intrebat si eu si-am inteles c-a aparut din toamna anului 2004...nu din primele luni...dar pe realoem asa apare...ciudat...

 

Cu aceasta ocazie, imi cer scuze c-am zis doar din 2005 incolo. Eu asa credeam, de altfel...asa scrie si pe WIKIPEDIA :twoup:

"First marketed in March 2005, the car quickly became BMW Group's best selling automobile worldwide" ....si ... "Production 2005–present".

http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_3_Series_(E90)

 

Production period

saloon (E90) : March 2005 to September 2008

saloon Refresh (E90 LCI) : from September 2008

 

 

Dar am intrebat un prieten si mi-a zis ca a aparut din 2004, toamna... :)

Edited by hornetb
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ca o recapitulare, E46 s-a fabricat pana-n 2005, inclusiv...nu stiu pana in ce luna (chiar acum am cautat pe mobile.de si am gasit doua E46-uri, unul din februarie, altul din aprilie 2005), iar E90 s-a fabricat din toamna anului 2004 incolo :twoup:

Imi cer scuze pentru greseala facuta, aceea de a spune ca E90 s-a fabricat din 2005 incolo doar...

 

 

Da, am vazut...foarte ciudat...cel putin pentru mine :)

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Daca pe realoem E90 apar ca fabricatie chiar din februarie 2004, inseamna ca asa este. Realoem nu este un site facut asa la plezneala, este o copie de ETK deci informatiile sunt corecte. E90 s-a lansat ulterior dar asta n-are legatura cu productia efectiv.
Link to comment
Share on other sites

Daca pe realoem E90 apar ca fabricatie chiar din februarie 2004, inseamna ca asa este. Realoem nu este un site facut asa la plezneala, este o copie de ETK deci informatiile sunt corecte. E90 s-a lansat ulterior dar asta n-are legatura cu productia efectiv.

 

Ah, deci l-au fabricat din primele luni ale anului 2004...si au inceput sa-l vanda din toamna 2004 ..., nu ?:twoup:

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pai nu ti se pare normal ca un model sa fie deja in productie inainte de data lansarii?

 

Iar legat de E46, gandeste-te ca BMW are fabrici in China, Africa de Sud, Germania etc., iti dai seama ca nu se intrerupe azi productia daca linia inca n-a fost pregatita pentru noul model, la majoritatea modelelor productia a continuat chiar daca aparuse noul model. In 2003 se fabricau si E39 si E60 spre exemplu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.