Jump to content

Prima masina condusa in copilarie


coxe39

Recommended Posts

E clar ca toti suntem scandalizati de astfel de comportamente . Problema nu este ca el va raspunde in fata legii DACA va fi prins , ca traim in RO si aici nici cu martori si inregistrari nu poti fi sigur ca se face dreptate , dar ORICE se intampla , cineva sufera din cauza unui idiot si asta este clar ! Prietenul ala care l-a lasat sa-i conduca masina este primul idiot din ecuatie , cel prezent pe forum este doar oportunistul .

Vinovati sunt si parintii "specimenului" ca nu l-au educat cum trebuie si cand trebuia , asta e clar ! Acum degeaba mai bati la el ... singurul drum nu este decat in fata , creste baietasu' , isi ia un Bemveu cu numere din BG si uite astfel de specimene veti avea drept colegi de "marca" .

Va dati seama daca o astfel de "pozitie" are on-line , la 17 ani , fara permis , pe un forum , peste 3-4 ani , cu permis si tuper garla , va arunca din masini si va baga in spital ca de ce i-ati pus frana in fata sau ca i-ati ocupat asa-zisul loc de parcare . Astea sunt (de)generatiile care urmeaza , trebuei sa ne pregatim si nu puteam sa facem ceva mai bun decat prin educarea propriilor copii !

 

 

Revenind la topic : prima masina condusa a fost o Skoda 120L , fabricatie 1979 , foarte ingrijita masinuta , era a tatalui . Numai cu tata langa mine am condus-o , de la 13 ani , NUMAI cand ajungeam pe la tara , pe drum de tara / comunal , niciodata pe asfalt , asta prin '93. Nu spun ca nu e rau sa incercati sa invatati putin si pe altcineva din familie sa conduca pentru vre-o situatie de urgenta , dar asta nu pe drumurile publice . Sincer acele lectii de condus m-au ajutat si m-au facut apoi sa-mi doresc sa-mi iau permis si masina . Daca nu invatam eu , trebuia sa ia mama permis si asta nu se putea intampla niciodata :twoup:)

NU am fost niciodata tentat sa iau masina tatalui sau sa fac prostii fara ca el sa stie . Stiu ca multi altii faceau asta si chiar si acum se practica , DAR spun pentru generatiile de azi , nicidoata nu mi-a paraut rau ca am fost cuminte si din punctul asta de vedere , nu am pierdut nimic , ba din contra , am fost apreciat pentru ca am stat in banca mea . Ganditi-va ca la 16-18 ani aveti alte lucruri mai placute de experimentat , nu condusul ! :)

nici eu nu iau masina lu tata fara ca el sa stie... si masina nu e a colegului care filma , e a mea:-?? dar nah:)) trebuie alta ca nu prea`mi ajunge 0.8`u in 3 pistoane si 55 de cai:))

stiti cumva vreun e36 325i de vanzare:>:>... de preferat pe BG :) ca pe RO e impozitu cam mare

Link to comment
Share on other sites

nu vrei tu vreun ///M3? ca te-ar prinde, si-a avea si succes la fete!

 

pacat de masina, in cazul asta

 

daca stii ce cilindree are motorul de matiz, cati cai si cate pistoane, nu esti sofer! stiam si noi asta, nu trebuia sa vii aici sa ne arati cate stii tu! n-ai impresionat pe nimeni!

deasupra sectiunii asteia e una de "accidente". iti recomand s-o citesti pe-aia!

Edited by babie 10
Link to comment
Share on other sites

nu vrei tu vreun ///M3? ca te-ar prinde, si-a avea si succes la fete!

 

pacat de masina, in cazul asta

 

daca stii ce cilindree are motorul de matiz, cati cai si cate pistoane, nu esti sofer! stiam si noi asta, nu trebuia sa vii aici sa ne arati cate stii tu! n-ai impresionat pe nimeni!

deasupra sectiunii asteia e una de "accidente". iti recomand s-o citesti pe-aia!

 

chiar n`am vrut sa va arat voua:)) ca stiu eu cilindree`a de la matiz sau alte masini..

daca m3`u ala e pana`n 3k euro vreau:)) 3,5k max

la fete am succes oricum:> si pe jos daca merg:))

Link to comment
Share on other sites

Bai, forum-ul ar trebui sa aiba si rol educativ intr-o oarecare masura. Poate mai intra si minori si citesc pe aici.

 

De ce inca mai posteaza decretelul asta atata timp cat posteaza mandru cum savarseste el fapte penale pe drumurile patriei ?

Edited by MihaiC
Link to comment
Share on other sites

Haide, ma, ce naiba, am ajuns sa ne luam dupa toti mucosii care vin aici si ne povestesc ce viseaza noaptea!?

 

Iti dai seama ce specie trista e de vreme ce vine si se lauda cu fapte penale!

 

Mandrule, lasa prostiile ca ii bagi in bucluc p-aia batranii si te trezesti ca-ti taie net-ul! Unde iti mai povestesti tu fanteziile? :twoup:

 

Nu e şmecherie ci prostie pură.

 

Dacă te va prinde poliţia, o sa plângi de atâta şmecherie.

Hai, ma Ciupane, ce naiba, tu il crezi p-asta, care, cel mai probabil, este un copil fara buletin, plin de cosuri, care viseaza la masini scumpe si femei din PlayBoy? Ce alt om, care sa fie macar la limita retardului, s-ar lauda p-aici cu chestii de genul ala si sa motiveze ca e "jmecher" decat daca nu ar fi un copil fara minte de 12-13 ani? :)

Edited by Bobo1987
Link to comment
Share on other sites

Hai, ma Ciupane, ce naiba, tu il crezi p-asta, care, cel mai probabil, este un copil fara buletin, plin de cosuri, care viseaza la masini scumpe si femei din PlayBoy? Ce alt om, care sa fie macar la limita retardului, s-ar lauda p-aici cu chestii de genul ala si sa motiveze ca e "jmecher" decat daca nu ar fi un copil fara minte de 12-13 ani? :twoup:

 

Andrei92 conducea ºi când era minor ºi fãrã permis, s-a ºi filmat când se Întorcea cu frâna de mânã prin oraº.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.