Jump to content

Prima masina condusa in copilarie


coxe39

Recommended Posts

Mersul cu frica e cea mai buna experienta. Asa inveti... cand mergi cu morcovu-n posterior sa nu atingi masina, sa nu-ti moara motorul, sa nu iei vreun pieton, samd.

 

Partea proasta e ca "jmecherul" n-are frica. Asta in combinatie cu faptul ca nu stie legislatia si nu are experienta multa in trafic il face periculos.

 

Ma rog, si-a luat ban/suspend (pentru care, apropo, trebuie sa felicit moderatorul care a facut asta... chiar vroiam sa-i dau report cand am vazut ca si-a luat-o deja). Nu mai are rost nicio discutie.

Link to comment
Share on other sites

kimi problema e ca si tu si shumacher va uitati ca curca-n lemne la semnele rutiere, reflexe n-aveti inca, si ca v-ati rasturna voi in trocarici iar nu-i bai,dar de obicei aveti placerea sadica sa implicati oameni inocenti..aveti toata viata sa sofati,chiar nu-i mare smecherie de obicei, de ce nu asteptati sa faceti scoala sau sa va exersati talentele pe camp?
Link to comment
Share on other sites

@ Ciupanezu , 17 ani si din intamplare ma aflam si eu in bolidu ala mic din filmulete:)))

 

Ăn acest caz, vorbeşti despre un lucru pe care nu-l cunoşti.

 

Eu am aproape 24 de ani, deci nu vorbesc din filme, nu sunt genul de om trecut de 30-35 de ani şi care se uită de sus la tineri.

 

Pur si simplu contează experienţa.

 

Conduceam bine şi la 18 ani, ĂŽnsă experienţa mă ajută să-mi dau seama unde se poate merge tare, unde nu, să-mi dau seama ce manevre cretine vor face diverşi imbecili din trafic, iar astfel pot evita potenţiale accidente.

 

Dacă nu ai experienţă, n-ai cum să-ţi dai seama de asta.

 

Iar dacă nu ai ĂŽncă permis, nu cunoşti perfect codul rutier şi nici semnele, cel puţin nu pe toate, iar asta poate costa foarte scump.

 

Nu e suficient să distingi ĂŽntre culoarea roşie şi cea verde a semaforului şi să ştii indicatorul de Drum cu Prioritate şi de Cedează trecerea.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Poi si noi consideram ca conducem bine.. O sa facem un filmulet cu mers total legal.. sa vada criticii ca putem merge cat se poate de normal..

Si noi nu ne-am gandit asa.. hai sa conducem aiurea... Ca nu te sui la volan de capu tau... fara sa te invete cineva ce si cum..

Link to comment
Share on other sites

Poi si noi consideram ca conducem bine.. O sa facem un filmulet cu mers total legal.. sa vada criticii ca putem merge cat se poate de normal..

Si noi nu ne-am gandit asa.. hai sa conducem aiurea... Ca nu te sui la volan de capu tau... fara sa te invete cineva ce si cum..

Alt copchil care se crede pilot de Formula 1... :twoup:

 

Prietene, pana nu iei permisul, nu ai ce cauta cu masina pe drumurile publice. Ca sa iei permisul, trebuie sa implinesti mai intai 18 ani. Foarte simplu! Ai idee ce risti cand iesi cu masina fara permis? In cel mai bun caz te alegi cu un dosar penal si poate si cu ceva scoala de corectie, urmata de ceva puscarie si de o perioada luuuuuunga in care nici daca vrei nu mai poti lua permisul. In cel mai rau caz, te adunca maica-ta si taca-tu cu lingurita de pe asfalt, dar de preferat cand te decizi sa te imprastii pe sosele, nu mai lua si pe altii nevinovati! Multumim!:

 

Doar pentru ca stii care este volanul si nu il confuzi cu roata, doar pentru ca stii care e acceleratia, ambreiajul, frana si schimbatorul de viteze si cum trebuie sa le combini p-astea ca sa te misti de pe loc, nu inseamna ca esti sofer.

 

Nu uita ca mai sunt niste reguli de circulatie, niste indicatoare pe care cel mai probabil nu le cunosti. Asa ca lasa smardoiala si figurile si bata-ti mintile in cap!

 

Nici eu nu ma consider sofer desi am de ceva timp permisul si am cativa km de sofat, daca ma intelegi. :) Imi inchipui ce experienta aveti voi care ati intors masina lu' tata in spatele blocului si ati bagat-o/ scos-o din garaj. :)

Link to comment
Share on other sites

Poi si noi consideram ca conducem bine.. O sa facem un filmulet cu mers total legal.. sa vada criticii ca putem merge cat se poate de normal..

Si noi nu ne-am gandit asa.. hai sa conducem aiurea... Ca nu te sui la volan de capu tau... fara sa te invete cineva ce si cum..

 

Ceea ce consideri tu chiar nu conteazĂŁ.

PoĂži posta orice, nu ne intereseazĂŁ.

Link to comment
Share on other sites

1. De ce nu puneti o limita de varsta la inscriere ? 18 ani ar fi o idee !

 

2. Tot ce e off-topic de ce nu se sterge ? Topicul este " Prima masina condusa in copilarie" . A scris fiecare ce a vrut , s-a dat la un moment dat peste 1-2 bucati "retard" , se merge mai departe . De ce oare atatia oameni cu capul pe umeri si cu multe pasiuni si timp care l-ar putea petrece in mod creativ si-l pierd cu astfel de specimene ? Ei in alta parte oricum nu au ce sa posteze sau ce sa scrie pentru in ca in rest sunt un mare zero barat ! Au aruncat "bomba" si acum trag de ea pe seama oamenilor creduli care au impresia ca pot "invata minte" pe acesti "retard" prin ce spun , ei bine nu se poate asta , ei fac parte din noua generatie fara Dumnezeu , care nu mai au nici o frica de nimic si de nimeni si nimic din ce spuneti nu ii vor face sa se gandeasca la ce vor face alta data ! Nu va mai bateti capul ! Continuand asa nu vor mai avea urmasi , deci ADN-ul dispare , lasati natura sa-si urmeze cursul ! :twoup: Noi ceilalti nu putem decat sa ne rugam sa nu ia si pe altii cu ei cand "si-o fura din viata asta " .

S-au dus atatia oameni care chiar au insemnat ceva aceste cluburi auto din RO si in particular pentru tuning , oameni care chiar au ajutat si au invatat "meserie" o multime de alte generatii , incat cei doi nu inseamna absolut nimic ! Nu va mai bateti capul , nu are rost !

Link to comment
Share on other sites

Bai, m-am mai uitat o data la filmuletele celor doi...jmecheri cu Matiz-ul!

 

Frate, adevarata smecherie: masina adeavarata, muzica hip-hop in difuzoare, limbaj licentios, fara permis pe drumuri publice...ce mai, frate...adevarati jmecheri ! Astia-s viitori gangsteri! :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Poi daca nu va intereseaza.. de ce va agitati atat ca a condus baiatu fara permis ? Ce va faceti atatea probleme..

Puteti sa dati delete la tot daca nu va intereseaza :)

 

Dati DELETE la tot si gata.. NU va mai agitati.. nu va face bine :twoup:)

ok, daca insisti ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.