Jump to content

vand BMW 135i E82 :D


asy

Recommended Posts

Foarte misto masina dar cam mare pretul

Volanul l-ai pus tu sau asa ai luat-o si cat a costat cu manopera cu tot

 

 

L-am pus eu tot pachetul de performance...nu mai stiu sa-ti spun un pret exact dar in jur de 50 de milioane, acum ma uitam pe net sa vad de pret si am observat ca a aparut deja modelul nou de volan:

 

http://accessories.bmw.de/internet_bmw/ser...p;absoluteNav=1

Link to comment
Share on other sites

Corect.

 

Lasand gluma la o parte, tot scurt si la obiect, daca vrei sa-l plimbi pe baby mai confortabil si intr-o masina mai mare, trebuie sa umbli serios la pret !

 

Daca vrei sa incepem negocierile da-mi un buzz :)

Baby e doar in plan, inca nu exista...deci am timp destul! :twoup:

Edited by asy
Link to comment
Share on other sites

50 milioane cu frane cu tot fata spate nu prea cred

 

 

m-ai intrebat doar de volan....ala e pretul...si nu mai stiu manopera pentru ca le-am montat toate cam impreuna...franele...mult mai mult :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
50 milioane cu frane cu tot fata spate nu prea cred

 

 

m-ai intrebat doar de volan....ala e pretul...si nu mai stiu manopera pentru ca le-am montat toate cam impreuna...franele...mult mai mult :twoup:

 

 

Franele 2 mii euro, am vrut sa pun si eu pe E92-ul meu dar pt 330i nu exista frane performance decat din 2009 in sus.

interesant e ca discurile mele stock sunt mai mari decat cele performance. inginerul de la reprezentanta mi-a zis ca e doar o chestie de look, tehnic nu are cum sa fie mare diferenta.

 

Am pus si eu jante, intake & exhaust performance si m-au costat 4 mii euro toate + manopera

 

 

In privinta pachetului tau bmw performance, lipesesc exact chestiile cele mai importante, adica admisia si evacuare bmw performance care ofera un sunet demential swi un raspuns mai bun al motorului, in schimb ai pus tot felu de plasticuri din pachetul performance care nu au nici o treaba cu performanta masinii.

 

si mergeau si pragurile performance care sunt inscriptionate si iluminate BMW Performance cand deschizi usa ( eu vreau sa-mi pun in viitor )

Edited by kewlya
Link to comment
Share on other sites

50 milioane cu frane cu tot fata spate nu prea cred

 

 

m-ai intrebat doar de volan....ala e pretul...si nu mai stiu manopera pentru ca le-am montat toate cam impreuna...franele...mult mai mult :twoup:

 

 

Franele 2 mii euro, am vrut sa pun si eu pe E92-ul meu dar pt 330i nu exista frane performance decat din 2009 in sus.

interesant e ca discurile mele stock sunt mai mari decat cele performance. inginerul de la reprezentanta mi-a zis ca e doar o chestie de look, tehnic nu are cum sa fie mare diferenta.

 

Am pus si eu jante, intake & exhaust performance si m-au costat 4 mii euro toate + manopera

 

 

In privinta pachetului tau bmw performance, lipesesc exact chestiile cele mai importante, adica admisia si evacuare bmw performance care ofera un sunet demential swi un raspuns mai bun al motorului, in schimb ai pus tot felu de plasticuri din pachetul performance care nu au nici o treaba cu performanta masinii.

 

si mergeau si pragurile performance care sunt inscriptionate si iluminate BMW Performance cand deschizi usa ( eu vreau sa-mi pun in viitor )

 

 

 

So...nu cred ca lipsesc cele mai importante chestii...pentru mine unele din cele mai importanate chestii care sunt pe ea acum sunt franele si volanul...dar probabil e o chestie de gust, daca pentru tine nu sunt importante...in interior nu am pus doar volanul pentru ca nu m-au interesat chestiile de design....sau cel putin pana nu as fi terminat cu exteriorul nu m-as fi apucat de interior...ce era foarte important pt mine era sa-mi pun evacuarea:

 

http://accessories.bmw.de/internet_bmw/ser...p;absoluteNav=1

 

apoi power kit-ul:

 

http://accessories.bmw.de/internet_bmw/ser...p;absoluteNav=1

 

 

si pe urma probabil ca as fi inceput cu interiorul...dar din pacate material am avut alte prioritati si nu masina....asta este : )

Link to comment
Share on other sites

Nu are rost sa iti pui evacuare fara admisie.

Eu am avut doar evacuarea cateva luni si dupa aia mi-am pus admisia si este o diferenta de la cer la pamant,

daca pui doar evacuarea, vei avea un sunet infundat, plictisitor, cand pui si admisia de aer se schimba radical treaba.

Faci o treaba doar pe jumatate daca pui doar evacuarea.

 

mie volanul care a fost 55 mil ( mai puneai 2000 ron si iti puneai si admisia si evacuarea de banii aia ) mi se pare o chestie total inutila. Cu ce te ajuta ca vezi temperatura la ulei sau iti arata cand ai 4500 rpm ?

Dar cum ai zis tu, e o chestie de gusturi.

Edited by kewlya
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.