Jump to content

problema geamuri electrice


mihai oprea

Recommended Posts

nu imi functioneaza geamurile am verificat tot ce se putea verifica, sigurante releee am verificat cu un aparat de masura daca imi intra curent in motorase i nu imi intra dar nici sigurantele nu sunt arse. Daca poate cineva sa ma ajute rog sa posteze Edited by mihai oprea
Link to comment
Share on other sites

ce tip de bmw ai? beculetele din butoane se mai aprind? daca ai e 36 te pot ajuta eu ...http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=80565

bmw e 36 model 93 motor 2500td. nu se aprind nu se intampla nimic am desfacut tot bordu am schimbat si modulu ala si nimic

Edited by mihai oprea
Link to comment
Share on other sites

pfaaaaa instalatia geamurilor!

releul de comfort(desfa-l si verifica lipiturile sau pune unul care stii sigur ca functioneaza!), acel modul din usa stanga sofer sau obtional de sub bord din drapta de langa calculatoare, butoanele

Aaaaaa ! acel buton din dreapta volanului functioneaza? ca acel buton anuleaza functionarea geamurilor! ai verificat acolo?

Edited by extazy
Link to comment
Share on other sites

pfaaaaa instalatia geamurilor!

releul de comfort(desfa-l si verifica lipiturile sau pune unul care stii sigur ca functioneaza!), acel modul din usa stanga sofer sau obtional de sub bord din drapta de langa calculatoare, butoanele

Aaaaaa ! acel buton din dreapta volanului functioneaza? ca acel buton anuleaza functionarea geamurilor! ai verificat acolo?

functioneaza butonu ala , l am scos sa vad daca intra curent pe el si nu intra dar nu stiu daca butonu e pus sa intrerupa doar minusu. pote stiti voi

Link to comment
Share on other sites

verifica de ce nu vine curent acolo!Daca am timp azi ma uit inca o data sigur

esti din brasov?

azi am verificat motorase si merg am luat si firele la rand si 2 fire (cele groase) dupa modulul de la geamul soferului nu primesc curent. am luat curent din alta sursa si merg geamurile fara pb. acum tb sa vad firele astea unde duc daca nu gasesc o las asa cu improvitatia asta ca nu mai am rabdare

Link to comment
Share on other sites

Bine! E ok si asa dar nu lasa permanent improvizatia! trebuie sa aiba o cauza clara de ce nu vine curent! mai verifica INCA o data releul de comfort sa aiba tooooooooate lipiturile ok! ai grija cu improvizatiile sa nu cumva sa iei foc!
Link to comment
Share on other sites

Bine! E ok si asa dar nu lasa permanent improvizatia! trebuie sa aiba o cauza clara de ce nu vine curent! mai verifica INCA o data releul de comfort sa aiba tooooooooate lipiturile ok! ai grija cu improvizatiile sa nu cumva sa iei foc!

m am tot uitat azi la releul ala pare bun, dar ce ma mira e ca nu vine la el nici un fir care ar duce spre geamuri sau poate nu stiu eu care e. Eu verific un releu care se afla intre 2 releee si toate 3 sunt sub volan langa coloana de directie, cum ii zici u, in partea stanga

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.