Jump to content

Cumpar E46 330d


XSD

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
salut...eu detin un 330d din 2004 negru 174000km reali, pachet //M interior-exterior din fabrica,manualt 6+1, spalator faruri, trapa electrica, interior piele neagra, scaune sport incalzite, navigatie mare, senzori ploaie-lumina-parcare, bamcheta rabatabila, cotiera fata-spate,perdeluta electrica, folie 3M omologata,xenon, oglinzi incalzite heliomate inclusiv ce-a din interior,jante 18M cu gume in stare buna..etc... este in state foarte buna tehnic si optic....cat oferi pe ia?
Link to comment
Share on other sites

nu inteleg de ce la majoritatea li se urca la cap chestia cu impozitul,,adica daca a crescut impozitul trebuie sa sa scada pretul masinii,,,frate cineva care e pasionat si asi permite poate sa plateasca si impozitul,,,aparte ca e un impozit nesimtit si depaseste ori ce limita,,,ca la noi nu exista in lumea asta,,,dar asta daca nici nevasta lu boc nu il mai suporta,,noi detinatori de motoare 3000 ce sa mai spunem ca eu personal l-as inpusca:)))....cred ca e cel mai injurat om de pe lumea asta si nu inteleg cum se mai suporta cand lumea nu il vrea dc nu asi da demisia :twoup: in fine nu e un forum de politica scuzatima dar nu mam putut abtine
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

clar aberatie treaba cu impozitul... ca s-a marit cu inca 1200 lei...mare lucru..

oricum zgarcitii flamanzi care se bucura la "discount"-uri de 1000 euro sau chiar mai mult oferite pe loc la niste super masini care in final ajung la pret de logan tunat, astia vor primii mereu ce merita.adica o coaja de masina in care o sa bage nu 1200 lei intr-un an.. ci de 10 ori mai mult, si culmea..tot nu vor avea puterea si tinuta de drum a unei masini nelovite sau cu km reali intretinuta ca atare.

deci sa fim seriosi.. n-o sa lase nimeni 1000 eur sau cine stie cat..la o masina buna doar pt ca vai..a crescut impozitul cu 1200 lei..aia e fix o revizie si ceva..sau o piesa oarecare...schimbata la o alta masina care ar fi fost praf.deci.. nu e paguba deloc mare.plus ca are sens sa lasi aprox 3000 lei sau mai mult la pretul unei masini, doar pt 1200 lei pe an in plus?pai deja pierzi banii pe 3-4 ani de impozit d-asta gras...ii faci cadoul aluia(cumparatorului) marirea de impozit pt cat va tine el masina.:twoup:

Bafta voua.. si mai uitati-va la preturile din Germania.. poate va vine vreo idee.nu-s ele scumpe in draci degeaba.si daca mai pui si taxa de prima inmatriculare...alea de la noi din tara sunt la jumate de pret. pan la urma e bine aici la noi in tara..de ce-om mai vrea sa plecam.. nu stiu..:)

P.S. Nu aprob in niciun fel mizeria asta de marire a impozitului..ba dimpotriva sunt si eu afectat de ea.dar comparam asa ..cu valoarea totala a masinii... si chiar n-au nicio treaba una cu alta, asa cum vor samsarii sa sugereze.e ca si cum maine se dubleaza pretul benzinei si m3-urile aproape noi se vor vinde cu 10.000eur.Nu cred ca vine vreunu sa cumpere un M3 si sa negocieze pretul cu vanzatorul, pe marginea costurilor mari de intretinere si a consumului de carburant.

Edited by Diesel Power
Link to comment
Share on other sites

buna tehnic si optic....cat oferi pe ia?

Respecta regulile de la MP:

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?act=SR&f=73

 

2. Oricine vinde ceva intr-un topic de cumparare este obligat sa specifice pretul. Formularile de genul "am eu, ai PM, cat dai? sau suna-ma" nu sunt admise si se sanctioneza cu 3 zile de suspendare in caz de recidiva.

 

PS: Daca-ti vinzi masina poate-ti raman bani si pentru un abc.

Link to comment
Share on other sites

cineva care e pasionat si asi permite eu personal l-as inpusca si nu inteleg cum se mai suporta cand lumea nu il vrea dc nu asi da demisia in fine scuzatima dar nu mam putut abtine

...frumos ai exprimat ceea ce ai simtit ! :twoup:

 

 

Fascinant.... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.