Jump to content

vreau sa imi pun tempomat


baubau

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

GekZ a reusit sa-mi monteze pe M44 un criuse control de pe E36 M3 si merge perfect :)

se gasesc mai greu piesele dar daca reusesti pana la urma sa-ti montezi o sa te bucuri din plin de cruise control pe autostrazi :twoup:

eu am contactat toate persoanele posibile care dezmembreaza BMW-uri pana in sfarsit am gasit... parca 500 ron a costat daca imi aduc aminte bine

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
NU am putut monta pentru ca ne trebuie un alt modul de lumini asa ca ma renuntat. Oricum este o intreaga tevatura trebuie codata din nou masina dureza aproximativ 3 ore. Eu am codat-o de doua ori odata cu piesa cu tempomat si daca nu am avut modulul de lumini a dat eroare te DTC si DSC si atunci am pus piesa mea dar nu au mai mers turometrul, litrometrul si ceasul care indica consumul instantaneu., atunci a trebuit sa codez dinnou masina. Acum mege la fel ca inainte, dar nu am rezolvat nimic cu tempomat. Am renuntat cost prea mult si nu merita. Respect
Link to comment
Share on other sites

NU am putut monta pentru ca ne trebuie un alt modul de lumini asa ca ma renuntat. Oricum este o intreaga tevatura trebuie codata din nou masina dureza aproximativ 3 ore. Eu am codat-o de doua ori odata cu piesa cu tempomat si daca nu am avut modulul de lumini a dat eroare te DTC si DSC si atunci am pus piesa mea dar nu au mai mers turometrul, litrometrul si ceasul care indica consumul instantaneu., atunci a trebuit sa codez dinnou masina. Acum mege la fel ca inainte, dar nu am rezolvat nimic cu tempomat. Am renuntat cost prea mult si nu merita. Respect

cat te-ar fi costat ?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Am de dat un tempomat pentru E90 fara senzor de ploaie. La mine nu s-a potrivit. Pe cine intereseaza 0761679111. Cumpar tempomat cu snzor de ploaie urmatoarele coduri 61316989579, 61319121893, 61319110886 sau 61319123041. Astept oferte. MULTUMESC. Edited by daniel
Link to comment
Share on other sites

Am de dat un tempomat pentru E90 fara senzor de ploaie. La mine nu s-a potrivit. Pe cine intereseaza 0761679111. Cumpar tempomat cu snzor de ploaie urmatoarele coduri 61316989579, 61319121893, 61319110886 sau 61319123041. Astept oferte. MULTUMESC.

Ai rezolvat problemele de la instalarea anterioara? Si eu vreau sa-mi pun dar nu sunt sigur ca e asa simplu cica la motoarele mai mari de 2L trebuie Dynamic cruise control care e inca un modul.

 

P.S. Ti-am lasat un PM

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.