Jump to content

Vand BMW 325 TI din 2004 cu pachet M


Alexxx

Recommended Posts

Cred ca ai ceva dotari care nu le aveam, acum am avut curiozitatea sa ma uit mai atent. Ce aveam eu in plus este navigatie cu sistem audio bose si magazie 10 cd-uri, si poate pilot automat, dar n-aveam piele, aveam alfatex in doua culori. Era varianta Distinctive, teoretic cea mai dotata.

 

Pai ce sa zic despre masina, a fost misto la inceput, dar dupa aia a inceput sa faca figuri mari, check engine din cauza clapetei de acceleratie, reset si se reaprindea lunar, cutia a murit la urmatorul proprietar dupa ce mie imi caraia intr-a 4a, airbag on de fiecare data cand se fataia cineva pe bancheta din spate, reset si tot asa lunar se reaprindea, vara la forja se incalzea excesiv motorul, iarna din contra, abia se incalzea etc etc etc. Comparativ cu un E46 modest, e peste, am spus asta si la momentul respectiv, dar in timp se vad diferentele la fiabilitate. Dar oricum, asa cum zic ca nu mi-as mai lua Alfa, nici e46 nu mi-as mai lua decat nevoit de situatie.

 

Dar ce ciudat, tu in 2007 ai dat 10 mii, eu in 2006 ianuarie am dat 6000 mii, pe masini asemanatoare.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

Asa e si a mea, Distinctive, cu sistem BOSE si si pilot automat. :twoup:

 

In rest ce sa zic, ai avut ghinion sa-ti pice atatea pe masina, poate o fi fost si de la o intretinere anterioara neglijenta; eu de ex. schimb uleiul la 7500 km, curat des filtrul de aer si clapeta, cand aveam simptomele pe care le-ai mentionat tu cu temperatura motorului am schimbat imediat termostatul si rezistenta ventilatorului (sa mearga treapta I) si s-au rezolvat, etc.

 

Dar sa nu poluam topicul, eu am facut o propunere, ramane sa raspunda Alex si asta e :)

 

LE: Legat de pretul platit pe ele, poate e si asta un semn pentru problemele aparute ulterior...

Edited by scociu_alex
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Acest topic nu mai este de actualitate.

 

Pentru unii samsari care au facut oferte de toata jena pentru masina asta:

 

Am avut oferte atat de la colegi de forum care pot confirma, cat si de pe autovit cu sume de 9.000 EUR cash (la momentul respectiv nu am vrut sa vand masina, iar ulterior m-am razgandit si cand am vrut sa o dau deja isi cumparase alta masina), 8.500 EUR (tot de pe forum) - am refuzat, Alfa 156+3.500 EUR (de primit), Astra H 2008 + 2.500 EUR (de primit), X5+2.500 EUR (de dat), E46 sedan face lift/sedan 2004 320 i, ETC. ETC.

Nu am lasat la pret pentru ca este o masina de care ma folosesc zilnic, nu are nici o problema si este intretinuta exemplar (doar la reprezentanta)! Nu mi-am putut bate joc de munca mea... (iar cand am avut oferte bune si nu am dat-o au intervenit diferite motive... fie ca nu am gasit ATUNCI altceva care sa-mi placa pe autovit, fie ma simteam atasat emotional de ea, etc)

 

Dupa o perioada am concluzionat ca nu are rost sa o vand in conditiile de piata actuale iar cu problema cu apartamentul s-a rezolvat!

 

Asadar se poate inchide,

 

Multumesc!

Edited by Alexxx
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.