Jump to content

Vand BMW 118D


c.sainz

Recommended Posts

Ca mai vinde si un Focus si un Grande Punto nu cred ca inseamna neaparat ceva rau.

Frazele cu UNICAT!! sunt in schimb de mare efect... :twoup:

 

Am dat TOATE detaliile! In plus, uitandu-ma acum prin acte, am unul care este SERVICE INCLUSIVE.

Apoi, Service Package Confirmation, BMW Repair inclusive 3 years/100.000 km, valabil pana la 11.2011.

 

E clara treaba. Masina NU ESTE fabricatie 2009.

 

Ma retrag de aici, oricum nu ma intereseaza masina si nu obisnuiesc sa comentez anunturile, dar cine vrea sa o cumpere sa caste bine ochii.

Edited by Adrian M
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Adrian, am intalnit cateva masini care daca erau fabricate la finele unui an sa zicem octombrie noiembrie 2008 in cartea masinii era trecut FABRICATIE IANUARIE 2009. A mea e in aceeasi situatie e fabricatie 20 octombrie 2008 si in cartea masinii e trecut 2 decembrie 2009(data primei inmatriculari). Masina lui e fabricatie noiembrie 2008, dar pe toate cartile s-ar putea sa fie scrie 2009. Asta e .bafta
Link to comment
Share on other sites

Adrian, am intalnit cateva masini care daca erau fabricate la finele unui an sa zicem octombrie noiembrie 2008 in cartea masinii era trecut FABRICATIE IANUARIE 2009. A mea e in aceeasi situatie e fabricatie 20 octombrie 2008 si in cartea masinii e trecut 2 decembrie 2009(data primei inmatriculari). Masina lui e fabricatie noiembrie 2008, dar pe toate cartile s-ar putea sa fie scrie 2009. Asta e .bafta

Bravo!! Uite un baiat istet!! Si o spun serios! Toate BMW fabricate in noiembrie, sunt trecute in carte si talon in anul urmator! E simplu, dar putini de pe forum si-au luat masini de la Bavaria!

Cu stima

Link to comment
Share on other sites

Masina mea e trecuta 07.11.2007 in carte si e fabricata 18.09.2006 dar nu m-am gandit niciodata ca as putea-o vinde ca fiind fabricatie 2007.

Unii au tot felul de idei...

Afirmatia ta FABRICATIE 2009 este FALSA si punct. Ca iti scrie tie nu stiu ce nu stiu unde n-are nici o relevanta, masina e din 2008.

Link to comment
Share on other sites

Masina mea e trecuta 07.11.2007 in carte si e fabricata 18.09.2006 dar nu m-am gandit niciodata ca as putea-o vinde ca fiind fabricatie 2007.

Unii au tot felul de idei...

Afirmatia ta FABRICATIE 2009 este FALSA si punct. Ca iti scrie tie nu stiu ce nu stiu unde n-are nici o relevanta, masina e din 2008.

Daca masina ta este FABRICATA in in SEPT 2006 si este trecuta ca fiind fabricata in NOIEMBRIE 2007 (cu toate ca NU poate fi asa!!) , trebuia sa o refuzi, sa n-o cumperi!

Nimeni nu trece o asa diferenta (de mai bine de u an!!!!).

 

Cu stima

Link to comment
Share on other sites

:twoup: Trebuie refuzata, exact.

Pe taloanele noi nu mai exista data fabricatiei nicaieri, doar data primei inmatriculari, aia e singura trecuta, ca si in cazul meu.

Sau tu ai talon vechi la o masina din "2009"?

 

Oricum, masina ta e fabricatie 2008, nu 2009.

Salut.

Edited by Adrian M
Link to comment
Share on other sites

Dupa cum spuneai mai sus, NU esti cumparator!! Asa ca, vei ramane cu aceasta curiozitate!!!

Interesant este ca toti cei care sunt interesati si au si banii pentru o masina de aprox un an jumatate, m-au sunat si ne-am intalnit.

Ca, fiecare vrea sa .."traga" la pret (ca tot e criza!!!), e firesc! Ce nu-i firesc, este curiozitatea voastra deplasata ! NU vreati sa cumparati nimic (din motive pe care le stiti), dar faceti comentarii la fiecare masina scoasa la vanzare pe site!!!

Edited by c.sainz
Link to comment
Share on other sites

Si unde vezi tu ca se fac comentarii?

La cei ca tine care scriu mare fabricatie 2009 si e fabricatie 2008.

Cei care vor sa pacaleasca macar putin asa, cu niste cuvinte scrise cu litera mare.

Tu in nici un post nu comentezi aspectul asta, doar vorbesti pe langa.

 

Forumul asta e pentru oameni care vor sa ramana aici si sa invete lucruri despre masina lor, nu pentru cei care isi fac un cont doar pentru a vinde o masina.

Va trebui sa ne suporti comentariile ca nu sunt numai fraieri aici care pun botul la trei cuvinte scrise cu litere mari, iar cei care ar putea pune botul sa vada realitatea. Pe urma oricum o tai de aici de pe forum, caci tu doar de asta ai cont aici, sa vinzi masina, nu?

Edited by Adrian M
Link to comment
Share on other sites

Si unde vezi tu ca se fac comentarii?

La cei ca tine care scriu mare fabricatie 2009 si e fabricatie 2008.

Cei care vor sa pacaleasca macar putin asa, cu niste cuvinte scrise cu litera mare.

Tu in nici un post nu comentezi aspectul asta, doar vorbesti pe langa.

 

Forumul asta e pentru oameni care vor sa ramana aici si sa invete lucruri despre masina lor, nu pentru cei care isi fac un cont doar pentru a vinde o masina.

Va trebui sa ne suporti comentariile ca nu sunt numai fraieri aici care pun botul la trei cuvinte scrise cu litere mari, iar cei care ar putea pune botul sa vada realitatea. Pe urma oricum o tai de aici de pe forum, caci tu doar de asta ai cont aici, sa vinzi masina, nu?

Mda. Nu cred ca trebuie sa-ti dau socoteala PENTRU CE ma aflu aici!! Nu stiu de ce esti tu si nici nu ma intereseaza.

Din partea mea, poti comenta ce vrei. La fel, nu e cazul sa-ti si raspund! Si, sincer, nu inteleg ce vrei sa ....inveti??!! Asta se face in facultate, la Transporturi!

Si, mai ales ca esti tinerel, invata sa-i respecti pe ceilalti si sa-ti alegi cuvintele si expresiile! Deci, tot inveti ceva.

Asadar, pastrez discutiile despre masina cu cumparatorii.

Link to comment
Share on other sites

Ok, e clar ca nu tu esti targetul forumului si am lungit-o inutil.

 

Tu esti aici sa vinzi si nimic mai mult, iar masina nu e fabricatie 2009, asa cum pretinzi.

 

Poti sa fii sincer cu potentialii cumparatori si sa scrii ca masina e de fapt din 2008 sau nu?

 

Se pare ca nu, din moment ce nu vrei sa raspunzi.

 

Noapte buna.

Link to comment
Share on other sites

Potentialii cumparatori au toate actele si masina pentru vizionare!

Cu stima

mai bine o pui pe autovit daca tot nu vrei sa raspunzi la intrebarile de pe forum

mai ales ca ai mai vandut masini : http://www.google.ro/#hl=ro&source=hp&...adceddfb112020c

(sa nu spun samsar)

masina frumoasa bafta la vanzare

Scuze, dar ai putea defini @samsar@-ul? Nu de alta, dar am vazut ca i-ati inchis topicul unui membru din Constanta pe motiv ca e ...samsar!!!

In general, nu este bine sa tragi concluzii daca NU ai nicio informatie!! Masinile pe care le-am vandut sunt ale mele, inmatriculate pe numele meu si cumparatae din Romania, de la reprezentanta. Nici macar in sistem leasing!! Deci, sunt samsar?

In concluzie, simplul fapt ca cineva vinde 2 masini, de exp, in loc de una singura, NU inseamna ca ar fi ...samsar! Si, daac nu stii nimic, nu este in regula sa ai pareri si, mai ales, sa @etichetezi@!!

Cu stima

Link to comment
Share on other sites

Initiatorul topicului poate da un singur UP la 7 zile de la ultima sa postare. Nu se admit UP-uri date mai repede de 7 zile de la ultima postare sau UP-uri date de catre alta persoana decat initiatorul topicului. Exceptia UP-ul la 7 zile va fi permis doar atunci cand initiatorul doreste sa scada 10% din pret. Daca se da UP inainte de cele 7 zile topicul va fi inchis 10 zile. Sunt considerate UP-uri si actualizarile de stocuri, noi produse, sau postarea de poze in intervalul celor 7 zile. Din acest motiv, topicurile trebuie sa contina cat mai multe informatii inca de la deschiderea lor.

 

 

Topicurile vor fi redeschise DOAR la solicitarea initiatorului, in urma unui report trimis DUPA expirarea sanctiunii. Obligatoriu in report se va trimite un link catre topic, altfel solicitarea nu va fi luata in considerare. Este interesul si obligatia vanzatorului sa solicite deblocarea

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Deci, recapitulez (dupa redeschidere!!)

Cumparata de la Automobile Bavaria - Bucuresti

Vand BMW 118D

An fabricatie 2009 (in cartea masinii) prima inmatriculare nov 2008

GARANTIE pana in decembrie 2010!!!

-rulaj: 50.000 km. (REALI, carte service, revizii la zi)

Caracteristici:

- vopsea metalizata TITANIUM SILVER

- Stofa Network ANTHRAZIT

- clima automata bi-zona

- radio CD PROFESSIONAL+MP3 +comenzi pe volan-6 taste

- inchidere centralizata

- geamuri electrice fata spate

- oglinzi electrice si incalzite

- oglinda interioara cu effect heliomat

- faruri xenon

- lumini de zi permanente

- instalatie de spalat faruri

- proiectoare ceata

- ABS+EDB+ESP+ASR

- airbag-uri (frontale, laterale, cortina)

- volan SPORT, multifunctional in piele

- jante M pe 17 (7J fata + 7,5J spate, anvelope 205/50 si 225/45) - noi

- jante iarna pe 16

- prezoane antifurt BMW

- tetiere spate rabatabile

- functie Start/Stop motor automata

- functie Brake Energy Regeneration

- Efficient Dynamics

- alarma

- cotiera centrala

- covorase velur

- parti exterioare in culoarea caroseriei

- kit fumatori

 

 

BMW Basic Service Inclusive - 5 ani sau 100.000 km

Garantie Automobile Bavaria pana in decembrie 2011

 

 

 

Masina este IMPECABILA, optic si functional, fara accident, tinuta in garaj

Pret: 16.300 EURO negociabil

Date de contact: Mircea, 0727.999.888

Link to comment
Share on other sites

Brandex, exista topicul User Review unde poti sa-ti descarci off-ul. Lasa-ti topicul curat.

 

Am vrut sa cunoasca si posibili cumparatori de la cine cumpara. Am folosit deja acel topic.

 

+1

Manu, zi-mi si mie unde gasesc topic-ul in speta (legat de acest user)/link-ul...

 

Merci !

 

Letty

Link to comment
Share on other sites

Oameni buni, terminati cu galceava inutila :twoup:

Eu il cunosc personal pe om si cel putin din cat l-am vazut eu si discutat cu el este o persoana absolut ok. Am fost colegi multa vreme pe un alt forum si niciodata nu s-a manifestat in vreun mod negativ.

Parerea mea e ca ar fi raspuns si aici absolut la orice intrebare dar modul cum a inceput discutia a ridicat un zid invizibil intre parti.

 

Eu am avut pana acum 13 masini, toate cumparate de noi. Asta ma face samsar? Le-am vandut o parte din ele la prieteni, rude, cu km putini si in bani super ok. Asta e, unii dintre noi schimba masinile la 2-3-4 ani...

 

Daca masina e ok, de fapt asta e cel mai important, nu cred ca sunt prea multe lucruri de comentat. Ca e fabricata nu stiu cand si alea, alea...

La VAG, toate masinile fabricate dupa luna a 6-a a anului respectiv, primesc an de fabricatie anul urmator. Asadar, cand cumparati o masina, intrebati care e data productiei masinii si nu neaparat anul de fabricatie care defineste modelul in sine si nu data cand a fost fabricata masina.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc, Cristi!

Am "refacut" , sau am precizat anuntul, ca sa nu mai existe intrebari fara sens.

Cine este INTERESAT, are tel de contact si putem discuta direct, cu actele si "obiectul" ...pe masa! :twoup:

Cu stima

Edited by c.sainz
Link to comment
Share on other sites

Deci, recapitulez (dupa redeschidere!!)

Cumparata de la Automobile Bavaria - Bucuresti

Vand BMW 118D

An fabricatie 2009 (in cartea masinii) prima inmatriculare nov 2008

GARANTIE pana in decembrie 2010!!!

-rulaj: 50.000 km. (REALI, carte service, revizii la zi)

.

.

.

Edited by ex0rcistu
Link to comment
Share on other sites

An fabricatie 2009 (in cartea masinii) prima inmatriculare nov 2008

 

Si unde este problema......ca ai ingrosat scrisul?

Exista posibilitatea ca sa fie prima inmatriculare in 2008 si pe carte sa apara 2009.

Iti dau un exemplu....chair la BMW.

La sfarsitul anului 2009, BMW trebuie sa spuna cate masini va vinde in 2010. Ei spun....10.000. Daca aceste 10.000 de bucati nu se livreaza pana la sfarsit de 2010, atunci si masina livrata in 31 decembrie 2010 va avea anul in carte tot 2010. In schimb, daca cele 10.000 de bucati se livreaza pana in august 2010 (sau septembrie sau octombrie), atunci BMW va trebui sa ia din cotele de pe 2011.....asa ca ...masinile vor avea livrare in 2010 si pe carte 2011.

Mai lasati-l in pace pe c.sainz....omul incearca sa isi vanda marfa intr-un mod foarte ok.

 

P.S. succes la vanzare....masina e foarte frumoasa

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.