Jump to content

salut sunt un pik nehotarat


alexbmw18

Recommended Posts

XXL uni deprind mai repede alti mai greu taina condusului :twoup: si nu am zis ca am experinta de sofer profesionist am zis ca am acumulat ceva experienta :( in 7 luni nici macar o zgarietura nu am avut la masina care o detin o laguna :D deci pot zice ca ma descurc nu :)

 

Un amic d e al meu mai cu bani ia luat tatal lui un s320 full cutie automata si lo busit de 10 ori in 6-7luni :(

 

eu vreau bmw si atat stiu :)

 

Alex este normal sa vrei BMW, foarte bine ca 7 luni n-ai zgiriat-o, este un inceput bun.

 

Esti baiat tinar si trebuie sa stii ca traim in tara cu poate cele mai proaste si periculoase drumuri din Europa, cu unii soferi care nu cunosc scrisul si cititul dar au luat carnet de conducere dupa ce au dat examen cu politisti corupti. Ei sunt si acum pe sosele si sunt si vor fi un pericol permanent zeci de ani...., greu sa-i mai depisteze cineva.

 

Massmedia a prezentat doar cazul Pitesti cu eliberarea permiselor pe spaga - sunt sigur ca au fost si alte zone tot asa de corupte dar n-au ajuns sa fie cunoscute.

 

Nu s-au mai construit drumuri si autostrazi si soferii sunt adusi la limita disperarii datorita drumurilor, multi cedeaza nervos, calca orice reguli de circulatie si mai ales pe cele de bun simt. Soferii sunt nervosi ca n-au pe unde sa mearga si toate masinile sunt ingramadite pe aceleasi vechi drumuri existente de cind tu inca nu te-ai nascut.

 

Asa ca iti doresc sa nu zgirii masina niciodata, sa-i respecti pe ceilalti ca sa fii respectat, sa ai puterea sa nu te enervezi chiar daca vei avea multe motive si multa bafta. Sa ai cit mai curind un BMW sa inveti sa-l conduci cit mai bine si ani buni sa nu-i folosesti puterea maxima.

Edited by nene
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mergi pe varianta 320d 2003-2004 facelift 150 cai sau 320i 170 cai :twoup:

 

Asa zic si eu...dar numai sa ai mare grija ca-s masini foarte puternice...pentru un sofer neexperimentat :) No offence :)

 

Si bine mai zicea si colegu` mai sus: "Sa ai cit mai curind un BMW sa inveti sa-l conduci cit mai bine si ani buni sa nu-i folosesti puterea maxima."

Edited by hornetb
Link to comment
Share on other sites

Mergi pe varianta 320d 2003-2004 facelift 150 cai sau 320i 170 cai :twoup:

 

Asa zic si eu...dar numai sa ai mare grija ca-s masini foarte puternice...pentru un sofer neexperimentat :) No offence :(

 

Si bine mai zicea si colegu` mai sus: "Sa ai cit mai curind un BMW sa inveti sa-l conduci cit mai bine si ani buni sa nu-i folosesti puterea maxima."

 

+10 hornetb

 

 

eu am trecut de la ford fiesta 60 de cai (sau cat o avea) la 320d 150 cai,am permisu de 4 ani,si desi am mai condus e39,e90,x3 tot ma abtin merg mai lejer prin oras pana ma obisnuiesc cu ea,ca se duceeee nu gluma :)

Link to comment
Share on other sites

yo am 19 ani si prima masina in care m'am urcat a fost pisicutza mea, o am de 2 ani si nu am avut nici un eveniment cu ea. Cu putina atentie si daca iti cunosti limita nu vad un ipediment in a achizitiona un bmw... ba din contra mi se pare mai usor de condus fata de alte masini,dar acu fiecare cu parerea lui:D
Link to comment
Share on other sites

Multumesc tuturor pentru sfaturii nene ms de sfaturi sa stii ca o sa tin cont de tot.

Raulyto eu deja am o puturoasa cu 106 caluti care cred ca sau salbaticit si numai are acelasi zvac ca la inceput cand era in mai noua :twoup:

 

Oricum o sa iau sfatul lui xxl si nene si raulyto si cei care imi vor da sfaturi

Link to comment
Share on other sites

yo am 19 ani si [...]daca iti cunosti limita nu vad un ipediment in a achizitiona un bmw...

 

Baieti, hai macar sa vorbim romaneste corect ...

Nu vreau sa fiu rautacios, dar amandoi faceti niste greseli in scris, care va pot atrage antipatie.

Haideti sa nu probam prin insasi scriitura de pe forumul oficial ca posesorii de BMW nu sunt decat manelisti analfabeti cu lanturile dupa gat si burta pe afara...

 

Mersi anticipat!

Link to comment
Share on other sites

yo am 19 ani si [...]daca iti cunosti limita nu vad un ipediment in a achizitiona un bmw...

 

Baieti, hai macar sa vorbim romaneste corect ...

Nu vreau sa fiu rautacios, dar amandoi faceti niste greseli in scris, care va pot atrage antipatie.

Haideti sa nu probam prin insasi scriitura de pe forumul oficial ca posesorii de BMW nu sunt decat manelisti analfabeti cu lanturile dupa gat si burta pe afara...

 

Mersi anticipat!

 

In mare ...de acord cu omu`...dar haideti sa ne scarpinam asa peste cap...sau cum se zice ..."romaneste corect" sau "corect romaneste" :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Eu as inchide astfel de topic-uri, deschise de semi-analfabeti, dar, mai important e numarul membrilor, nicidecum calitatea ! Numai pentru sub-titlul ala manelist si tot l-as inchide !

 

ON: Eu zic sa-ti iei un 330i, ce naiba sa faci tu cu 320d, ca toti muritorii ?

Edited by MihaiC
Link to comment
Share on other sites

mihaiC tu insuti esti un monument al ortografiei .

toti avem scapari cand nu ne dam seama daca am scris corect sau nu gramatical sau ortografic;)

 

:twoup: de ieri sunt posesorul unui 118 din 2006 cu 95000 km

 

Ei, stai linistit, asa-i domnu` MihaitzaC :)

Sa stapanesti sanatos aceasta masine de si pentru domnitze-domnisoare :)

Link to comment
Share on other sites

Decat sa vorbesti doar ca sa nu taci, mai bine abtine-te ! Si nu incerca sa te tragi de sireturi cu mine, ca nu tine ! Decat sa incerci sa faci pe desteptul, mai bine citeste de 3 ori ce ai scris pana sa postezi, daca tot zici ca au fost scapari !

 

Sa o stapanesti sanatos !

 

@hornetb, e valabil si pentru tine ce am scris mai sus, mai putin partea cu scrisul, ca nu sunt probleme la tine !

Edited by MihaiC
Link to comment
Share on other sites

Felicitari pentru achizitie! Daca nu te apuci sa faci cerculete si adaptezi viteza la conditiile de drum (mare atentie la drumuri denivelate si pe ploaie/ninsoare), n-ar trebui sa ai probleme.

 

Ce e important de tinut minte.... e ca indiferent cat de bun ti se pare ca esti in jocurile pe calculator.... in realitate nu esti. In cazuri de urgenta intra in primul rand reflexele date de instinctele de conservare si abia apoi manevrele de pilot.

 

Cum spune semnatura unui user de pe forum: Nu conduce mai repede decat poate zbura ingerul tau pazitor! :twoup:

 

Sa te poarte masinuta pe multe drumuri (cat mai bune) si sa-ti aduca cat mai multe zambete pe buze!

Link to comment
Share on other sites

Decat sa vorbesti doar ca sa nu taci, mai bine abtine-te ! Si nu incerca sa te tragi de sireturi cu mine, ca nu tine ! Decat sa incerci sa faci pe desteptul, mai bine citeste de 3 ori ce ai scris pana sa postezi, daca tot zici ca au fost scapari !

 

Sa o stapanesti sanatos !

 

@hornetb, e valabil si pentru tine ce am scris mai sus, mai putin partea cu scrisul, ca nu sunt probleme la tine !

 

Mihaitza tata, eu ti-am mai spus ca te bagi aiurea in seama....si ca vorbesti mult, prost si fara rost...si vorba aia...decat mult si fara rost, mai bine putin si prost :twoup:

Bafta :)

Link to comment
Share on other sites

Asa e, uitasem, ai dreptate, dintre noi 2, eu sunt ala care face toate cele scrise de tine. Scuzele mele !

 

Totusi, vezi ca tu te-ai apucat sa-mi citezi post-ul, nu eu pe-al tau ! Deci, aiurea-n seama cam tu te-ai bagat !

 

In fine, nu are rost, fie cum spui tu !

Edited by MihaiC
Link to comment
Share on other sites

Stimati colegi de BMWClub,

 

(nu este o replica adresata cuiva ci o constatare si apoi o rugaminte!)

 

ne uneste aceeasi pasiune :twoup: si asta ar trebui sa ne faca sa ne respectam, pe undeva noi avem ceva comun deci .... semanam un pic....

 

Daca veti intra pe un forum englezesc, de BMW-uri, veti ramine uimiti cit de politicosi sunt unii cu altii, cit de mult se ajuta, si asta indiferent de greselile umane inerente, suntem oameni si.... toti gresim.

 

Noi toti trebuie sa fim mai toleranti unii cu altii si ne va fi mai bine.

 

In viata, cam ce dai aia primesti, este destul de simplu daca ne imaginam viata ca o oglinda.

 

Hai vedem pasiunea noastra comuna si sigur ne vom simti mai bine toti.

 

Si in trafic sa ne purtam frumos cu ceilalti soferi, toti saracii sunt stresati de lipsa drumurilor, de caldura, de inundatii, de cozi etc..., dar in ultima vreme am intilnit dein ce in ce mai multi soferi intelegatori si amabili. Soferul de lonfa dvs. are nevoie de o purtare frumoasa si va va rasplati cu un zimbet, apreciere, multumire. Da chiar are nevoie in lumea asta de un gest frumos pe care puteti sa-l faceti fara sa va coste amsolut nimic.

 

Hai sa ne bucuram de pasiunea noastra comuna: masina BMW! multi dinte ceilalti soferi isi doresc aceasta masina si voi o aveti!

Link to comment
Share on other sites

Ai dreptate. :)

 

Multumesc pentru intelegere!

 

Sigur toti avem ceva bun in noi si ceva placut: placerea de a deschide BMWClub :twoup: si a ne intilni prietenii :)!!!

Edited by nene
Link to comment
Share on other sites

Ai dreptate. :)

 

Multumesc pentru intelegere!

 

Sigur toti avem ceva bun in noi si ceva placut: placerea de a deschide BMWClub :twoup: si a ne intilni prietenii :)!!!

E adevarat ca sunt politicosi , am vazut exprimari de genul Scuza-ma dar esti tampit sa faci asta Si tampitul raspundea Hey mate no problem thats me haha . Si uite asa pace si armonie . :(

 

 

Ps. sa stapaneasca pustiul sanatos masina .

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.