Jump to content

320d--euro2 sau euro3 ?


ismail100

Recommended Posts

Va rog sa-mi spuneti daca un bmw 320d fabricatie decembrie 1998 si prima inmatriculare in ian. 1999 este euro3 sau euro 2. Pe toate site-urile inclusiv mobile.de aceste masini apar ca fiind euro 3 dar se pare ca rar -ul e de alta parere. Imi cer scuze daca acest subiect s-a mai discutat sau am postat eu gresit .Multumesc.
Link to comment
Share on other sites

sa cauti sa vb cu unu mai maleabil de la rar sau poate sti pe cineva care cunoaste pe careva de acolo sa ii impingi 100 E si sa numai ai atata bataie de cap sau sa faci cum am facut eu cu o dubita am inscris-o pe Bg am scutit 500 E + aceasta bataie de cap de la RAR unde ei fac ce vor si ei taie ei spanzura .

 

Bafta sa poti sa rez problema.

Link to comment
Share on other sites

eu am patit la fel cu un e46 318i 99" cica la RAR euro 2 ca sa nu platesc 4 000 euro cat era taxa acu 3-4 ani am luat p unu deoparte si lam intrebat daca se poate rezolva cumva sa iasa euro 3 (2000) taxa ... La care omu mi-a spus ca ma costa 500 euro .i-am platit si a doua zi treaba era ca si rezolvata.

Acuma nu stiu la care, cum a impartit bani dar masina a iesit euro 3

Link to comment
Share on other sites

Intrebare de 10 puncte :twoup: Ce ma sfatuiti sa fac?

 

caz concret iti spun cu e60 ,tot asa ca tine si eu merg la RAR iese un parlit de la birou e euro3 asta daca era 2005 era euro 4 ,zic bine asta e, a doua zi am fost la rar sa scot cartea convins ca e euro 3 ,la care o inspecteaza un mosulica si zice tinere e euro 4 ca are nu stiu ce cod pe o piesa nu le am cu mecanica,asta fara nici o spaga,asa ca mergi cu incredere iese euro 3 conteaza ce ai pe masina piesele coduriile lor nu doar ce scrie in cartea masini.

 

Bafta !

Link to comment
Share on other sites

in mod normal se ia dupa seria de motor,ala ii euro 2 sau 3 seria de motor dak ai aceiasi serie de motor ca mine nu tio poate scoate euro 2!! ii poti da in judecata! eu cand am inscriso pe a mea tot asa am patit ..miio fost frica ca ii euro 2 si am fost la rar sa verific,mio aratat pe calculator la ei cum se face!! bagaseria de motor si ii da euro,la bmw am vazut ca din 97 este euro 3. Oricum e46 nu exista euro 2!!

 

Cum spune motan94 ,conteaza seriile nu aiureli ce zic ei!! ori cat ar fi de al dracu nu tio poate scoate alt euro! asta inseamna sa iti treaca alta serie de motor! uitate si tu la seria de la motor pentru orice eventualitate.

Edited by snacks
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.