Jump to content

cumpar interfata diagnoza


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
pune poze sa vad si eu. ce contine acest pachet?

programul si mufa pt masina sau ce anume? cat timp merge programul? trebuie platita licenta sau ceva?

 

poze pun deseara cind ajung acasa. Ai boxul (cutia cu montajul Carsoft 6.5) un cablu serial de 1,5 m, un cablu OBD dreptunghiular care il bagi in mufa de sub volan stinga, CD cu programul Carsoft 6.5. programul nu expira are pe CD tot ce-i trebuie. In plus iti mai dau adaptor USB to RS232 (seriala de la box) ca sa poti sa il bagi pe USB. Mai am un cablu serial mai lung - de vreo 7 sau 10 m.

Link to comment
Share on other sites

salut, daca nu ai gasit inca am eu doua de bmw, carsoft 6.5 si Impa profesional care face ce nu face carsoft, adica activeaza senzori ploaie parbriz, defectiuni motor...etc, am si softurile lor, interfatare usb....daca te gindesti ma contactezi, eu si asa le tin degeaba...stima.

poze.

 

eu nu am mufa sub bord ci la motor pe rotund fiind din 99 masina. si ceine a intrat cu tester pe masina avea un aparat bosch parca si programele in calculator. kts parca spunea ca se numeste. plus ca vreau sa mi dea erorile in romana sa nu fac vreo prostie.

Link to comment
Share on other sites

Hello, ce-ai patit de te-ai oparit asa? :twoup:

@florentincristea a vorbit cat se poate de normal, a spus ce l-ar interesa.

 

Oricum, daca vrei sa vinzi ceva, atunci respecta regulile de la MP:

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?act=SR&f=74

 

2. Oricine vinde ceva intr-un topic de cumparare este obligat sa specifice pretul. Formularile de genul "am eu, ai PM, cat dai? sau suna-ma" nu sunt admise si se sanctioneza cu 3 zile de suspendare in caz de recidiva.

Link to comment
Share on other sites

nu vrei sa-ti faca si masaj negrul care vb in romaneste...?!? este si mufa rotunda la interfata dar ma tem ca nu stii sa vb...cred ca ti-am vorbit frumos...nu-ti mai vind nimic, nu meriti.

 

hai ca am ras imbracat. ce ti am facut de sari asa? esti cu filetul pe stanga si tu? sau daca am cerut poze te am cam injurat? serios daca am suparat cu doar atata lucru imi cer scuze ca vreau sa vad ce cumpar prin corespondenta, mai sunt si oameni care vor sa inlature din posibilitatile de a lua teapa.

Link to comment
Share on other sites

nu vrei sa-ti faca si masaj negrul care vb in romaneste...?!? este si mufa rotunda la interfata dar ma tem ca nu stii sa vb...cred ca ti-am vorbit frumos...nu-ti mai vind nimic, nu meriti.

 

hai ca am ras imbracat. ce ti am facut de sari asa? esti cu filetul pe stanga si tu? sau daca am cerut poze te am cam injurat? serios daca am suparat cu doar atata lucru imi cer scuze ca vreau sa vad ce cumpar prin corespondenta, mai sunt si oameni care vor sa inlature din posibilitatile de a lua teapa.

...eu nu dau teapa, dar abordarea ta cu "poze" sec asa cind eu ti-am raspuns frumos, nu a fost corecta! poze te rog era cu totul altceva, dar este plin internetul de poze..daca vrei sa vezi cu ce se maninca, cauta intai si dupa aceea vb...le am pe amindoua interfete cu mufa de 20 cu tot, oricum plata se face in avans daca vrei sa cumperi, bafta.

p.s. ele arata asa cum le vezi acolo, pretul este 400carsoft complect, si impa 800 complect, mufe, serial-usb si doua dvd soft.

 

Hello, ce-ai patit de te-ai oparit asa? :twoup:

@florentincristea a vorbit cat se poate de normal, a spus ce l-ar interesa.

 

Oricum, daca vrei sa vinzi ceva, atunci respecta regulile de la MP:

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?act=SR&f=74

 

2. Oricine vinde ceva intr-un topic de cumparare este obligat sa specifice pretul. Formularile de genul "am eu, ai PM, cat dai? sau suna-ma" nu sunt admise si se sanctioneza cu 3 zile de suspendare in caz de recidiva.

Nu m-am oparit deloc, ai vazut tu ca-s oparit? doar ca nu-mi place formularea raspunsului, doar daca esti moderator, nu inseamna ca esti si arbitru aici, crede-ma ca ma descurc singur, nu-mi trbuie avocati. cit despre regulament, nu vad unde am gresit...am zis ca am eu si daca raspundea ca vrea ai comunicam si pretul, tot aici..asa ca, mai las-o jos cu chestia asta, ok? eu cred ca am vb civilizat si vreau ca sa fie civilizati si restul, inclusiv moderatorul/ii. Aici toata lumea cauta ceva dar nu stie ce cauta...userul respectiv nici nu stie cum arata, cum functioneaza, nu stie nici macar ca nu are meniu in lb romana, nu exista asa ceva; interfata este in engleza iar codurile de erori sunt in lb germana, asa ca trebuie si translator daca altfel nu ne putem descurca. Eu conchid ca sunt aici pentru discutii de bun simt, sa ne ajutam, de ban nu-mi pasa daca vrei poti sa-mi dai, daca te face sa te simti superior. Stima.

Link to comment
Share on other sites

Nu m-am oparit deloc, ai vazut tu ca-s oparit? doar ca nu-mi place formularea raspunsului,

Hai ca asta e culmea, nu-ti place formularea raspunsului. Tie, cel care considera ca este frumos ca la o intrebare normala sa raspunda cu o mitocanie : "nu vrei sa-ti faca si masaj negrul care vb in romaneste".

 

doar daca esti moderator, nu inseamna ca esti si arbitru aici, crede-ma ca ma descurc singur, nu-mi trbuie avocati. cit despre regulament, nu vad unde am gresit...

Pricepi mai greu, sau care e treaba? Ce anume n-ai inteles din " Oricine vinde ceva intr-un topic de cumparare este obligat sa specifice pretul" ?. Pretul se specifica in momentul in care faci oferta, nu cand ai tu chef!

 

Aici toata lumea cauta ceva dar nu stie ce cauta...userul respectiv nici nu stie cum arata, cum functioneaza, nu stie nici macar ca nu are meniu in lb romana, nu exista asa ceva;

 

Hai ca esti culmea, te deranjeaza nevoie mare cand cineva iti cere poze si-l faci nepriceput si mai nu stiu cum, dar consideri probabil ca la tine nu se mai aplica aceste caracterizari cand, la randul tau, ceri poze:

-caseta directie fara bielete sau alte prelungiri;

...

-cutiile de la filtrele de particule, alea din stinga dreapta masinii cum ridici capota cu tot cu tarafoatele care duc aerul in interior, la mine sunt rupte niste urechi;

Astept propuneri de bun simt insotite de poze daca se poate, va multumesc anticipat.

 

de ban nu-mi pasa daca vrei poti sa-mi dai, daca te face sa te simti superior.

Eu te-am avertiza doar pentru ca sa respecti regulile forumului, nu ca sa intru in polemica cu tine. Avand in vedere ca nici nu-ti pasa de ban, ai moderator preview pana cand inveti sa respecti regulile forumului si sa vorbesti civilizat, fara agresivitate inutila. Nu e nimeni dator sa-ti suporte mojiciile.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.