Jump to content

problema cu capota portbagaj


Recommended Posts

Cel mai probabil ai unul sau mai multe fire intrerupte in manunchiul de cabluri care pleaca din portbagaj spre capota.Firele se uzeaza de la prea multe inchideri/ deschideri ale portbagajului.

 

Am avut aceeasi problema la E39, puteam sa deschid doar cu cheia, clapeta de deschidere nu mai functiona si in acelasi timp nu functiona nici lumina de langa trusa de scule.

 

Am desfacut acel manunchi de fire si am gasit cateva cabluri intrerupte.Le-am lipit, le-am izolat bine si de atunci nu am mai avut vreo problema.

 

Succes!

 

http://img375.imageshack.us/img375/882/boot205.jpg

 

http://img80.imageshack.us/img80/9103/4415114526e62792f481.jpg

Edited by Gabriel.B
Link to comment
Share on other sites

O problema destul de deranjanta zic eu o am la capota spate pe care nu o pot deschide decat cu cheia si atat nu merge nici din clapa aia electrica nici din butonul de pe cheie...vreo solutie cineva?

Multumesc... :)

Ai avut perfecta dreptate am desfacut mansonul ala de protectie si erau varza firele pe acolo le am descurcat si le al lipit si izolat si merge ca noua treaba :twoup: ...multumesc mult pentru sfat

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Salut! Problema mea e ca nu pot sa deschid nici cu cheia nici din telecomanda sau inchidere. Am cumparat recent un E36 sedan, si cand am ajuns acasa cu el am observat ca nu se incuie porbagajul... am scos cric rezerva etc sa nu dea hotii in ele si am zis ca o sa o fac... M-am tot jucat la inchidere dar nici un efect, si am renuntat sa mai vad daca s-a inchis. Acum 2 seri am apasat butonul sa vad daca mai e bateria acolo, si SURPRIZA - porbagajul era incuiat. Ma gandesc ca poate s-a incuiat can am incuiat masina. Acum problema e ca nu se mai descuie de nici un fel, am incercat din cheie, telecomanda - m-am tot jucat la inchidere - nu vrea deloc. Are cineva solutia? Ma gandesc ca daca vreau sa schimb iala aia trebuie sa deschid porbagaju cumva ca sa o inlocuiesc. Mentionez ca nu pot intra in porbagaj prin masina adica pe la bancheta din spate. Solutii?

 

Cu stima,

Sarageaua

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.