Jump to content

Ce ulei sa folosesc ?


IF-990-CRX

Recommended Posts

Salut,

 

De cateva zile sunt proprietarul unui motanel din '95 de care sunt foarte incantat si vreau sa ma asigur ca iarna asta va avea parte de cel mai potrivit ulei pentru motorul sau... Am mai gasit pe forum discutii pe aceasta tema, dar era vorba de alte motoare si alti ani de fabricatie,,, Mai peste tot se vorbeste de 10W-40... Este bun si pentru motorul meu ? Astept sfaturile voastre...

 

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

:twoup: bine zis "Domnu Mecanic"... Dar care-i diferenta intre 5W-30 LongLife04 si 5W-40 ? Si cam cati litri intra ?

sincer,nu stiu care e diferenta...pe spatele canistrei scria `` longlife `` si..ulei am bagat 5w40 magnatec A3/B3 , asta l-a bagat fostul proprietar....la mine a intrat 7 lit. depinde de motor,am un prieten ce a pus mai putin de 4 lit. la un schimb,la 318.

Link to comment
Share on other sites

Initiatorul topicului scapa de suspend, fiind deschis inaintea postului meu:

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?s=&...t&p=1255392

 

Daca va credeti posesori de masini speciale, cu motoare unicat, despre care nu s-a mai discutat in ultimii 6 ani pe forum, veti fi tratati la modul special.

 

Invitatia ramane valabila!

 

Multumesc pentru intelegere

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.