Jump to content

problema angel eyes


cocolino

Recommended Posts

salutari

 

mi-am instalat angel-eyes de la MAS. arata super bine!!

 

Din cauza ca nu mai am becurile de la pozitie imi apare eroare pe bord si vreau sa scap de ea... am cum?

 

M-am gandit ca as putea sa pun becurile pe interior sub capota unde e acum soclu si trafurile de la angel... da nu stiu daca e ok sa fac asta.

 

Ati incercat careva ?

 

Orice alta varianta de a scapa de eroarea de pe bord e binevenita.

 

Merci

Link to comment
Share on other sites

daca pui becurile pe dinauntru mai pune si o carte acolo sa mai citeasca motorul din cand in cand sa nu se plictiseasca :)

 

nu cred ca asta e solutia dar sigur s'a mai discutat :)

128383[/snapback]

 

 

motorul meu stie numa germana (are 1 luna in tara) dar io nu am decat carti in limba romana .. poate dupa ce mai sta prin romania si se familiarizeaza o sa incep cu un abecedar ceva... :blink:

 

btw:

 

asta e solutia... am pus-o deja in practica

Link to comment
Share on other sites

cica balasturile alea ar compensa consumul pt ca inelele consuma f putin si de aia iti arata bec ars in bord.. dar in realitate balasturile nu fac mai nimic.. cel putin la mine.. si atunci ramane solutia cu becurile pe interior..

128539[/snapback]

din cate stiu eu trafurile transforma curentul continuu al masinii in curent alternativ necesar neoanelor...plus faptul ca curentul consumat pe bec este la fel cu cel ce rezulta,asta tocmai ca sa nu-ti dea eroare in bord,deci nu poate fi mai mic sau mai mare.Sa mai verifice pe la fire,poate nu-s izolate,are ceva scapari,scurturi...cine stie.

Link to comment
Share on other sites

din cate stiu eu trafurile transforma curentul continuu al masinii in curent alternativ necesar neoanelor...plus faptul ca curentul consumat pe bec este la fel cu cel ce rezulta,asta tocmai ca sa nu-ti dea eroare in bord,deci nu poate fi mai mic sau mai mare.Sa mai verifice pe la fire,poate nu-s izolate,are ceva scapari,scurturi...cine stie.

128687[/snapback]

 

neonu nu e acelasi tip de consumator ca si becu de pozitie de aia cred ca face asa.

 

am pus becurile la loc si totul e ok...chiar mai bine ca vad la motor noaptea :blink:

Link to comment
Share on other sites

Incearca sa schimbi blasturile, asa am patit si eu, dar la mine mi-a aparut eroarea aia la doua saptamani dupa ce le-am montat, am mers la aia care mi le-a montat si mi-a schimbat un blas (ca doar pe stanga imi arata eroarea), si de atunci O.K. Edited by nicurosu
Link to comment
Share on other sites

Incearca sa schimbi blasturile, asa am patit si eu, dar la mine mi-a aparut eroarea aia la doua saptamani dupa ce le-am montat, am mers la aia care mi le-a montat si mi-a schimbat un blas (ca doar pe stanga imi arata eroarea), si de atunci O.K.

128774[/snapback]

 

care-s alea ?

Link to comment
Share on other sites

neonu nu e acelasi tip de consumator ca si becu de pozitie de aia cred ca face asa.

 

am pus becurile la loc si totul e ok...chiar mai bine ca vad la motor noaptea  :)

128740[/snapback]

 

Poti sa zici ca este varianta moderna de la Jeepul Willys la care se puteau intoarce farurile sa lucrezi la motor sau sa citesti harti....Poti sa scoti becurile in padure sa cauti ursii la 360 grade... :) chiar era o problema asta? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Poti sa zici ca este varianta moderna de la Jeepul Willys la care se puteau intoarce farurile sa lucrezi la motor sau sa citesti harti....Poti sa scoti becurile in padure sa cauti ursii la 360 grade... :) chiar era o problema asta? :blink:

129218[/snapback]

 

pai nu e... problema e solved :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Neatza. abea m-am bagat si eu aci la voi pe forum.

Mi-am pus si eu angel eyes pe al meu (320i din 2001) si nu-mi apare niik pe bord. De fapt am kemat un baiat kare mi le-a montat si nu-mi aprinde niik pe bord mi-a scos becul de pozitie si mi le-a lipit pe astea si atat.

 

 

Este INTERZISA scrierea mesajelor folosind aberatii gramaticale de genul TZ, SH, K in loc de “ca” … etc. Daca doriti neaparat sa fiti foarte bine intelesi puteti folosi DIACRITICE.

Edited by verssatu
Link to comment
Share on other sites

Bai la mine mi-a pus baiatul care mi le-a montat nijte startere ceva ca nu dea erori.

:blink:

 

 

Este INTERZISA scrierea mesajelor folosind aberatii gramaticale de genul TZ, SH, K in loc de “ca” … etc. Daca doriti neaparat sa fiti foarte bine intelesi puteti folosi DIACRITICE.

Edited by verssatu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.