Jump to content

Calea Vacaresti


alexutzu

Recommended Posts

am primit aseara pe messenger....

nu stiu mai multe detalii:

 

http://www.automotorclub.com/forum/viewtopic.php?t=2729

128354[/snapback]

 

S-a intamplat aseara in jur de orele 20:00. Ma intorceam din oras si toata Calea Vacaresti era blocata asa ca am ocolit pe Splai. Un Peugeot 306 care cobora cu viteza de la Piata Sudului a lovit unul dintre stalpii dintre liniile de tranvai. Prietena lui a murit pe loc, motorul, ca si bateria si alte ornamente, au zburat metri buni. Soferul traieste si fizic a scapat ieftin pentru cum arata masina.

Am inteles ca este vorba de un tip caruia ii placeau viteza si cursele. Motorul este 1.6 16V.

 

Am cateva poze:

post-871-1158497724_thumb.jpg

post-871-1158497733_thumb.jpg

post-871-1158497740_thumb.jpg

post-871-1158497775_thumb.jpg

post-871-1158497828_thumb.jpg

post-871-1158497835_thumb.jpg

post-871-1158497842_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

El a scapat si ea a murit?

Foarte pacat ca n-a fost macar invers.

128631[/snapback]

 

cu afirmatii d'astea abjecte cu tenta morbida si influente comuniste te afirmi tu?

asa a fost sa fie si nu ai ce sa schimbi!

hominizi ca tine care isi intorc parerea la 180 cand se afla in preajma unei asemenea situatii gasesti pe toate drumurile...pacat! mentalitate de om care gandeste superficial...mai pe scurt bagator de seama.

Link to comment
Share on other sites

cu afirmatii d'astea abjecte cu tenta morbida si influente comuniste te afirmi tu?

asa a fost sa fie si nu ai ce sa schimbi!

hominizi ca tine care isi intorc parerea la 180 cand se afla in preajma unei asemenea situatii gasesti pe toate drumurile...pacat! mentalitate de om care gandeste superficial...mai pe scurt bagator de seama.

131895[/snapback]

 

 

Influente comuniste,nu stiu ce o fi comunist si aici,dar cine stie....

 

Cand ai o persoana in masina, mi se pare normal sa conduci cat mai atent.Cel putin eu asa gandesc si asa fac,nu vreau sa am pe cineva pe constiinta.

Link to comment
Share on other sites

Influente comuniste,nu stiu ce o fi comunist si aici,dar cine stie....

 

Cand ai o persoana in masina, mi se pare normal sa conduci cat mai atent.Cel putin eu asa gandesc si asa fac,nu vreau sa am pe cineva pe constiinta.

131904[/snapback]

 

Cred ca nu ai inteles... pe mine m-a deranjat afirmatia, care pur si simplu nu isi avea rostul....iar cand am spus "influente comuniste" poate ar trebui sa-ti dai seama ca nu m-am referit direct la regimul politic...ci la mentalitatea respectiva.

 

Si adevarat cand conduci cu cineva in masina trebuie sa fi prudent...dar te-ai gandit vreo secunda ca tu ca si majoritatea nu sti (pt ca nu ai de unde) cum s-a petrecut accidentul? daca vrei sa dezbatem subiectul o facem in private...fara nici un fel de problema.

 

Repet: afirmatii negandite, fara rost si totodata cu lipsa de respect fata de o persoana pe care nu o cunosti, NU SE FAC! sau se fac dar in alte circumstante si la alt nivel...mult mai jos...

Link to comment
Share on other sites

Cred ca nu ai inteles... pe mine m-a deranjat afirmatia, care pur si simplu nu isi avea rostul....iar cand am spus "influente comuniste" poate ar trebui sa-ti dai seama ca nu m-am referit direct la regimul politic...ci la mentalitatea respectiva.

 

Si adevarat cand conduci cu cineva in masina trebuie sa fi prudent...dar te-ai gandit vreo secunda ca tu ca si majoritatea nu sti (pt ca nu ai de unde) cum s-a petrecut accidentul? daca vrei sa dezbatem subiectul o facem in private...fara nici un fel de problema.

 

Repet: afirmatii negandite, fara rost si totodata cu lipsa de respect fata de o persoana pe care nu o cunosti, NU SE FAC! sau se fac dar in alte circumstante si la alt nivel...mult mai jos...

131906[/snapback]

 

 

Nu vorbeam de accidentul in cauza,m-am referit la modul general.

 

Intr-un caz ipotetic ,in care soferul produce un accident din vina lui(viteza,bautura),dar altcineva moare,probabil as fi gandit la fel.

Nu doresc sa dezbat subiectul,in nici un caz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.