Jump to content

Problema


B29URS

Recommended Posts

Salut, am un 320d / 2003 (E46) .. si am 2 probleme la ea..

1) cand o las mai mult timp la rece.. sau peste noapte.. dimineata nu-mi pleaca de pe loc chiar daca motorul merge (cutie automata) ..

trebuie sa o turez maxim si dupa aia pleaca inecat ... am schimbat bujii , releu .. nimic ..

2) mi se sting xenoanele in mers.. ba stanga, ba dreapta.. am schimbat becurile .. nu s-au mai stins o perioada.. acum iar aceeasi problema..

 

daca aveti vreo idee .. va rog HELP !

Link to comment
Share on other sites

la punctul 2

asa-i ca becurile xenon sunt chinezesti?de obicei la prima cheie dimineata cand este frig afara nu se aprind cand se comuta on,dar dupa inca 2/3 incercari isi revin

 

 

 

 

nu, nu am probleme cu el cand le aprind.. doar in mers ... mersi

 

posibil sa fie de la balast-uri daca zici ca tocmai ai schimbat becuriile, masina a fost echipata cu xenon din fabrica sau i-ai pus tu after-market ? ca atuncea se poate lua in calcul si eroarea daca nu cumva ai deja dispozitivul de anulare a erorii ca si in cazul meu sau daca nu il ai se poate rezolva la un service trebuie conectat la laptop si schimbat de pe 55kw pe 35kw sau poate nu iti face contact bine undeva si cand dai in cate o groapa patesti acest lucru, la fel pateste si un amic (el are faruri angel eyes puse) iar unele mufe nu fac contact calumea si cand mai ia cate o groapa ba se aprinde ba se stinge becul ( nu are xenon ci halogen)

Link to comment
Share on other sites

la punctul 2

asa-i ca becurile xenon sunt chinezesti?de obicei la prima cheie dimineata cand este frig afara nu se aprind cand se comuta on,dar dupa inca 2/3 incercari isi revin

 

 

 

 

nu, nu am probleme cu el cand le aprind.. doar in mers ... mersi

 

posibil sa fie de la balast-uri daca zici ca tocmai ai schimbat becuriile, masina a fost echipata cu xenon din fabrica sau i-ai pus tu after-market ? ca atuncea se poate lua in calcul si eroarea daca nu cumva ai deja dispozitivul de anulare a erorii ca si in cazul meu sau daca nu il ai se poate rezolva la un service trebuie conectat la laptop si schimbat de pe 55kw pe 35kw sau poate nu iti face contact bine undeva si cand dai in cate o groapa patesti acest lucru, la fel pateste si un amic (el are faruri angel eyes puse) iar unele mufe nu fac contact calumea si cand mai ia cate o groapa ba se aprinde ba se stinge becul ( nu are xenon ci halogen)

 

 

nu stiu .. asa am luatĂł din germania, cu xenon..

si eu mi-am pus angel eyes de curand... ideea e ca au inceput sa-mi faca din nou probleme si sa se stinga in ziua in care am schimbat bujiile .. :twoup:

 

mersi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.