Jump to content

[Vand] e46 330d


Billy_MaGnaT

Recommended Posts

PRET: 12000EURO

175.000km reali verificabili, pachet m din fabrica interior-exterior, senzori parcare-lumini-ploaie, volan reglabil, navigatie mare Full RO+EU, 4 geamuri electrice, scaune sport incalzite, piele neagra, pilot automat, perdeluta electrica, oglinzi electrice heliomate si incalzite, oglinda interioara anti orbire, bancheta rabatabila, jante M pe 18 cu cauciucuri de vara,etc... ACCEPT SI UNELE VARIANTE

post-9087-1290191970_thumb.jpg

post-9087-1290192014_thumb.jpg

post-9087-1290192021_thumb.jpg

post-9087-1290192029_thumb.jpg

post-9087-1290192037_thumb.jpg

post-9087-1290192045_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

up...impecabila tehnic si optic model deosebit pentru pretentiosi

 

 

 

frumoasa masina dispun de 9000-9500 euro dami pm daca esti interesat

 

da buna asta...mi sa mai intamplat in vara cand am puso pe autovit si tot asa cineva a sarit repede ca iti dau 10000 acum pe loc..nu o dau sa scap de ia...daca cineva e adevarat pasionat de o astfel de masina o cumpara cu pretul cerut..

Link to comment
Share on other sites

eu zic sa iei aia 9500 si sa zici "bodaproste"!=))

nu de alta dar la anul...n`o mai dai,cu impozitul ala!

 

dar cat va fi impozitul la anul? chiar nu stiu, ultima data stiam ca in jur de 2200ROn, ceea ce nu e putin dar nici de speriat incat sa justifice atat de mult o scadere considerabila de pret.

Link to comment
Share on other sites

deci eu am dat e60 530d din 2006 cu 13 800 si tu vrei 12 pe e46 ?... mama mama...ori am luat eu mare tzeapa ... ori o dai tu prea scump

frate chiar saptamana trecuta a vandut un prieten un 525d din 2004 pachet m exterior avea ceva dotari cu 13000...deci pot sa zic ca intradevar te-ai cam pacalit..asta e parearea mea

 

 

eu zic sa iei aia 9500 si sa zici "bodaproste"!=))

nu de alta dar la anul...n`o mai dai,cu impozitul ala!

 

dar cat va fi impozitul la anul? chiar nu stiu, ultima data stiam ca in jur de 2200ROn, ceea ce nu e putin dar nici de speriat incat sa justifice atat de mult o scadere considerabila de pret.

asa sunt unii...gata daca a crescut impozitu trebuie sa scada si pretul masinii, pentru ca asa e in ro...tinand cont ca pe mine masina ma costat 20000 nu pot sa o dau pe 10000 in nici un caz,, mai bine o tin pentru mine

 

daca a mea e scumpa uitativa la anuntul lui noangels tot 330i cu 14500:))

Link to comment
Share on other sites

S-a anuntat ceva oficial cu impozitele ?

 

 

pe mine masina ma costat 20000 nu pot sa o dau pe 10000 in nici un caz,, mai bine o tin pentru mine

 

daca-ti permiti devalorizarea anuala la care adaugi taxe , consum atunci da mai bine o tii pt tine

Link to comment
Share on other sites

"Fratilor" nu putem nici chiar sa ne batem joc de masina omului, mie unu la 12 mii mi se pare un pret destul daca nu cumva foarte acceptabil din cate vad masina are toate dotariile care le poate cere un pretentios de la o masina. E exact ca masina pe care eu o caut de mult pacat insa ca are motoru asa de mare ca daca nu, as fi fost interesat sa o cumpar, are toate dotariile pe care m-ar interesa pe mine din toate punctele de vedere, doar km pentru mine unu mi se par un pic cam multi dar insa daca masina a fost bine ingrijita si totu facut la timp acest factor nu e un lucru ingrijorator ! Bafta la vanzare !
Link to comment
Share on other sites

"Fratilor" nu putem nici chiar sa ne batem joc de masina omului, mie unu la 12 mii mi se pare un pret destul daca nu cumva foarte acceptabil din cate vad masina are toate dotariile care le poate cere un pretentios de la o masina. E exact ca masina pe care eu o caut de mult pacat insa ca are motoru asa de mare ca daca nu, as fi fost interesat sa o cumpar, are toate dotariile pe care m-ar interesa pe mine din toate punctele de vedere, doar km pentru mine unu mi se par un pic cam multi dar insa daca masina a fost bine ingrijita si totu facut la timp acest factor nu e un lucru ingrijorator ! Bafta la vanzare !

km astia pentru masina asta parerea mea sunt minciuna...am vazut masini din 2006 cu 150 de mii..io unu de cand o am am facut 30000 cu ia pentru ca nu prea o folosesc decat 1 de 2 ori pe saptamana...am vazut 530d tot din 2004 cu 300.000km si mergea belea masina

 

bla bla bla bla bla! NU o va vinde NICIODATA la banii astia in RO! Atentie: NICIODATA! In RO se cauta doar masini ieftine...

pai daca toti am fi ca tine alexe iti dai seama....iati tu pisicuta sau golf 3 masini de 20 de ani ieftine;)

Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina, nu am ce zice, dar pretul este... :twoup:

Nu stiu ce sa zic; piata noastra este cam ...diferita de cea din Germania, de exemplu. Si, e adevarat, ca PRETUL primeaza! Asta e un motiv pentru care multe masini bune nu pot fi vandute la pretul real. In plus, samsarii din targ au influentat piata cu masini la preturi derizorii , dar care au FIRESTE o serie de vicii ascunse (pe care cumparatorul le "descopera" siderat, acasa!!)

Eu iti doresc bafta!

Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina, nu am ce zice, dar pretul este... :twoup:

Nu stiu ce sa zic; piata noastra este cam ...diferita de cea din Germania, de exemplu. Si, e adevarat, ca PRETUL primeaza! Asta e un motiv pentru care multe masini bune nu pot fi vandute la pretul real. In plus, samsarii din targ au influentat piata cu masini la preturi derizorii , dar care au FIRESTE o serie de vicii ascunse (pe care cumparatorul le "descopera" siderat, acasa!!)

Eu iti doresc bafta!

 

 

Singurul lucru pe care eu cred ca piata la noi este asa de slaba e doar datorita crizei sincer, m-am uitat la bmw-uri 320 pe mobile.ro care stie toata lumea de el si crede-ma ca la 9 mii pana in 10 mii nu gasesti un 320 e46 (2004) 2l calumea ca pentru un pretentios, adica sa aibe volan 3 spite jante aliaj care sa-ti placa si multe alte optiuni, pe cand in romania am gasit cateva masini din pacate una am chiar si ratato care si ei or zis ca au dat pe ea mult mai mult cu cat ar pune-o la vanzare la ora actuala. In Germania cat de cat piata se pastreaza ca pret calitate insa la noi in romania intr-un fel degeaba ai un 320 care chiar valoareaza , eu stiu, 12 mii de euro ca nu are pur si simplu probabil nimeni sa iti ofere atata pe ea datorita crizei si faptu ca traim in romania si esti nevoit sa lasi masina la un pret cu mult sub cel normal dar asta e ... piata si tara in care traim, romania.

Nici mie nu mi-a placut niciodata sa trag de pret cand omul punea un pret, de ex daca el cerea 9.300 intradevar il intrebam care e ultimu pret pe care il vrea pe masina si el de ex putea sa zica 9.100 sau 9000 iar daca mie imi convenea pretul si cum era masina as si mers dupa ea dar desi ii ofeream cat cerea pe ea si eu aveam unele pretentii ca masina sa fie "ok" nu sa incerce sa ma fraiereasca ca tocmai de aceea nu incercam sa ma tiganesc cu el pt pret, nici eu nu suport persoanele care suna si cand vad ca ceri 9.300 iti zic ca iti dau 7000 mii sau mai stiu eu cat cum am mai vazut la un amic de al meu care a incercat sa isi deie bmw cu 3 mii de euro si un tigan a zis ca bmw ca a lui a adus in tara la 500 euro ceea ce eu cred ca e o aberatie totala, probabil a adus la 500 euro dar numa el stia cum era masina aia....

Edited by oneguy_2th
Link to comment
Share on other sites

eu zic sa iei aia 9500 si sa zici "bodaproste"!=))

nu de alta dar la anul...n`o mai dai,cu impozitul ala!

 

Confunzi impozitul cu RCA-ul! Impozitul s-a marit de mult,urmeaza RCA-ul.IN cazul de fata impozitul ramane 2160 RON pe pers. fizica la 3000cmc insa RCA-ul(se zvoneste) va creste cu 50% in 2011.

Edited by THX-1
Link to comment
Share on other sites

Foarte scumpa pentru un E46. N-are nici o sansa sa o vanda la pretul asta, nu se misca nimeni sa vina sa vada masina, decat daca e o oferta tentanta, mai ales in provincie. Daca era in Bucuresti, probabil avea mai multe sanse.

frate un 318, 320 e 8000-9000....asta e un 330d cat vrei frate sa fie diferenta intre ele de 1000euro? nu ti se pare absurd? motorul daca il spargi si cumperi altu nou e 10000,, deci motorul face toata diferenta + mai e si disel

Link to comment
Share on other sites

eu zic sa iei aia 9500 si sa zici "bodaproste"!=))

nu de alta dar la anul...n`o mai dai,cu impozitul ala!

 

Confunzi impozitul cu RCA-ul! Impozitul s-a marit de mult,urmeaza RCA-ul.IN cazul de fata impozitul ramane 2160 RON pe pers. fizica la 3000cmc insa RCA-ul(se zvoneste) va creste cu 50% in 2011.

 

 

Ms de corectare,ai dreptate!

Link to comment
Share on other sites

"Fratilor" nu putem nici chiar sa ne batem joc de masina omului, mie unu la 12 mii mi se pare un pret destul daca nu cumva foarte acceptabil din cate vad masina are toate dotariile care le poate cere un pretentios de la o masina. E exact ca masina pe care eu o caut de mult pacat insa ca are motoru asa de mare ca daca nu, as fi fost interesat sa o cumpar, are toate dotariile pe care m-ar interesa pe mine din toate punctele de vedere, doar km pentru mine unu mi se par un pic cam multi dar insa daca masina a fost bine ingrijita si totu facut la timp acest factor nu e un lucru ingrijorator ! Bafta la vanzare !

km astia pentru masina asta parerea mea sunt minciuna...am vazut masini din 2006 cu 150 de mii..io unu de cand o am am facut 30000 cu ia pentru ca nu prea o folosesc decat 1 de 2 ori pe saptamana...am vazut 530d tot din 2004 cu 300.000km si mergea belea masina

 

bla bla bla bla bla! NU o va vinde NICIODATA la banii astia in RO! Atentie: NICIODATA! In RO se cauta doar masini ieftine...

pai daca toti am fi ca tine alexe iti dai seama....iati tu pisicuta sau golf 3 masini de 20 de ani ieftine;)

 

Prietene eu am 325 din 2004 mai dotata ca a ta! Aici e un forum si putem sa vorbim. Oricum nu o va lua NIMENI de pe forum, asa ca nu are rost sa te superi ca nu e sa zici ca iti stric vanzarea, sau ceva!

Ai mai zis ca sunt 318-320 la 8.000-9.000! Alea sunt preturi LA MISTO... masinile alea ajung sa se vanda la 6.000-7.000 EUR. Daca pui mana si suni negociaza 1.000 EUR din prima secunda!

Pe un forum pe care NU S-A VANDUT E60 cu pachet M la 9.900 EUR, sau pe care se cumpara 325 coupe ///M pack full si cu KM la sfert cu 9.800 EUR acest anunt ramane doar o curiozitate si/sau un loc de vorbe! :twoup:

 

PS: Ia uite ce preturi sunt prin RO: http://autovit.ro/bmw-325-C16337293.html

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.