Jump to content

BMW 320D touring


Rosu_gabriel

Recommended Posts

dupa cum am mentionat si in titlu sunt posesorul unui bmw 320 touring de care sunt destul de multumit, mai putin de muzica din masina, eu fiind un adept al acesteia... mare consumator de minimale cu bass :)

 

deci cum spuneam, muzica ma nemultumeste in sensul ca atunci cand dau tare baraie, caraie, boxele se forteaza sa scoata si ele ceva.. si pentru inceput m-am gandit la schimbarea casetofonului (cu caseta) care e original, cu un cd mp3 (de preferat tot de bmw).

 

iar pe partea boxelor.. le-as schimba pe cele de pe spate pentru ca stiu ca cele de pe fata au rolul de subwoofer la bmw si totusi se mai aud ce si ce, dar cele de pe spate nu-mi convin.. dar pentru ca masina este touring, habar nu am cum sa desfac acolo la ele, cel putin sa le vad dimensiunile sa stiu cu ce sa le schimb..

 

ce ma sfatuiti pentru ca munca mea sa dea roade bune..

 

dati-va cu parerea si ce boxe sa cumpar pentru a avea ceva bass si claritate

 

 

multumesc frumos ! :twoup:

 

ps: (statie cu sub. nu prea sunt hotarat sa pun pentru ca tata mai foloseste masina si are nevoie de portbagaj sau banchete rabatate asa ca e incomod)

Link to comment
Share on other sites

Inainte sa cumperi alte difuri trebuie sa sti ca o sa i de facut o munca de negrii ca sa desfaci toatat tapiteria. Este foarte multa munca, ca sa-ti faci o idee, tre sa incepi cu desfacutul ornamentelor interioare de la geamuri dupa care demontezi pe rand tot spre portbagaj. :twoup:
Link to comment
Share on other sites

Inainte sa cumperi alte difuri trebuie sa sti ca o sa i de facut o munca de negrii ca sa desfaci toatat tapiteria. Este foarte multa munca, ca sa-ti faci o idee, tre sa incepi cu desfacutul ornamentelor interioare de la geamuri dupa care demontezi pe rand tot spre portbagaj. :twoup:

 

ms pentru sfat! .. mare prostie au facut cei de la bmw.. le-au ascuns acolo de parca ar tine o vesnicie si nu trebuie umblat la ele !

 

mai astept si alte pareri

 

ma poate ajuta cineva cu un DIY ceva despre treaba asta.. va multumesc !

Edited by Rosu_gabriel
Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg ce este asa de greu sa dai jos panourile de la usile spate sa vezi boxele ce dimensiune au. Colegul care zice ca trebuie data jos tapiteria pana in spate cred ca greseste. Boxele tale nu se afla in portierele spate si in fata?
Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg ce este asa de greu sa dai jos panourile de la usile spate sa vezi boxele ce dimensiune au. Colegul care zice ca trebuie data jos tapiteria pana in spate cred ca greseste. Boxele tale nu se afla in portierele spate si in fata?

Boxele din spate sunt in portbagaj si e jale sa le dai jos, cine a schimbat telescoapele pe spate la touring si a stat sa vada stie despre ce vorbesc.

Link to comment
Share on other sites

Eventual un subwoofer slim cu un amplificator, Kicker de exemplu are un model slim si ai rezolvat problema. Banuiesc ca din lipsa de basi doresti sa faci modificarea.

 

 

bass-ul lipseste cu desavarsire :twoup: ...desi ma enerveaza casetofonul care e cu caseta si nu e cu cd, inclin spre un dvd portabil (sub forma unui laptop) decat sa-l schimb.. :-?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.