Jump to content

Accident X3-Constanta


cefi

Recommended Posts

Da, am vazut si la stirile ProTv. Si din nou BMW, din nou li se ofera ocazia internautilor sa mascareasca soferii de BMW la gramada cu tot cu brand-ul BMW. :twoup:

 

Apropo, o fi cineva de pe forum? :)

 

Pacat de taximetristul acela ca a murit nevinovat... :) Dumnezeu sa-l ierte!

Link to comment
Share on other sites

Foarte urat accidentul. Pe 30 nov chiar ma duceam spre casa cand am vazut ditamai coloana de masini si politia in mijlocul strazii, dar nu am ajuns pana la locul accidentului, ci am intors.

Dumnezeu sa-l ierte pe taximetrist.

Iar se huiduie aiurea marca BMW, daca soferul era baut putea intra pe contrasens cu orice alta masina.

Link to comment
Share on other sites

Marca Bmw este vazuta prost si soferii sunt catalogati dupa tipul masinii,pe undeva vor sa zica ca cei care au bmw au 5 picioare si se cred smecheri,etc.....deaia isi iau unii niste pisici rupte din bg isi pun ochelarii de soare la ochii si urca poze pe site-uri de socializare sa se laude,si uite asa incet incet se duce zvonu k cine are bmw e ori "smecher,cocalar,tupeist,etc".

Pacat ca un om a murit ,restul sunt fiare ....

Link to comment
Share on other sites

+1, kathalin. S-a creat o imagine tare negativa soferilor de BMW din cauza scursurilor de care spuneai si tu.

 

Am observat ca, de exemplu, rar se gaseste cate un alt sofer, conducand o alta marca, sa faca un gest elegant si sa iti dea si tie prioritate in trafic cand ai nevoie, chiar daca nu ai si dreptul. Bine ca in cazul soferilor de BMW, in situatii similare, extrem de rar mi s-a intamplat sa nu fie finuti. Macar ne solidarizam noi. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Salutare, daca tot a venit vorba de cei care conduc BMW-uri si le zic asa cum le zic, intreb si eu oare de ce?

Am vazut de atatia ani in trafic multe oameni sa zic asa "fara minte" care se bagau in depasiri pe risc si nu conduceau BMW, atuci pe astia cum sa-i numim?

Am vazut nu demult la TV ca Britanici au facut un test, cu cei mai disciplinari soferi.

Pe primul loc a iesit Rolls Royce urmat de Mercedes, si in ultimul rand a ajuns BMW-ul.

Oare chiar o fi asa?

Multe semne de intrebare ramane in urma acestei test.

Cel putin ce am observat eu ca varsta isi zice cuvantul, indiferent ce marca de masina conduce omul respectiv.

 

Si acuma revenind la subiectul actual referitor la accident, pacat ca si-a pierdut viata un om.

In rest orice se poate reface.

 

Drumuri bune sa avem!

Link to comment
Share on other sites

Pe langa tot ce s-a zis deja, am si eu de facut observatie:

 

X3-ul intra pe contrasens, face praf 5 masini... unul din ceilalti soferi moare, dar asta din X3 a scapat nevatamat. In loc sa-l duca la spital sau morga, il duc sa-i verifice alcoolul din sange. Concluzia... masini sigure X3-urile.

Link to comment
Share on other sites

Da, se pare ca e o masina sigura, dar mai depinde si de dinamica accidentului.

 

Eu am inteles ca X3-ul s-a lovit doar cu Kalos-ul Taxi, celelalte masini intrand in coliziune una cu alta intrucat au franat brusc sa evite si ele impactul cu X3-ul si Kalos-ul si nu au pastrat distanta regulamentara intre ele.

Link to comment
Share on other sites

+1, kathalin. S-a creat o imagine tare negativa soferilor de BMW din cauza scursurilor de care spuneai si tu.

 

Am observat ca, de exemplu, rar se gaseste cate un alt sofer, conducand o alta marca, sa faca un gest elegant si sa iti dea si tie prioritate in trafic cand ai nevoie, chiar daca nu ai si dreptul. Bine ca in cazul soferilor de BMW, in situatii similare, extrem de rar mi s-a intamplat sa nu fie finuti. Macar ne solidarizam noi. :twoup:

Am sa fiu mai atent la soferi de la BMW, de si pana acuma nu am nu am avut nici o parere pro sau contra. De si in germania de fiecare data BMW negru ma opreste si imi smotoceste toata masina... asta e isi fac datoria. Important e sa ne respectam in trafic, macar cei putini care sunt.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.