Jump to content

Cumpar jante aliaj 16"


Recommended Posts

Jantele trebuie sa arate foarte foarte bine (inclusiv design) si sa fie 7Jx16" ET min.35 si butuc de 72.6mm pentru E46.

Pot sa ofer pana in 350 euro - asta pentru jante noi noute.

Am eu ceva jante pe 16'' la 150 de euro. poate nu sunt ca design foarte astronaute ...

post-39905-1291883140_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Am eu ceva jante pe 16'' la 150 de euro. poate nu sunt ca design foarte astronaute ...

multumesc dar nu..

 

Astea-ti plac ? Sunt noi, marime 7Jx16". Dorin, 0721482853

sunt de e90, prea incarcate ca design.

 

Salut!

 

Ai PM.

 

Jantele DEZENT, care le am eu, arata beton pe E46. Haide sa ne intalnim si ti le arat. Daca vrei, poti sa pui una sus. Vedem noi.

 

Ai nr meu de tel in PM

Ma mai gandesc, am avut o oferta pentru jantele respective si cauciucuri RFT cu 350 euro setul.

 

Salut. Am un set de roti complete, aproape noi (nezgariate, anvelope impecabile rft, 4809 etc)

Nu recunosc modelul, poti sa dai mai multe detalii, inclusiv poze cum dau pe masina?

Link to comment
Share on other sites

Pot sa ofer la schimb jante 17" 8J ET20 cu 2 cauciucuri Fulda Kristall 235/45/17 si 2 Dunlop Sport de vara 225/45/17.

 

Suma de care dispun a devenit mai mica deoarece mi-am luat jante de tabla pentru iarna.

 

Fii mai limpede, te rog; nu se intelege nimic!

Sa recapitulam: oferi la schimb o pereche de jante pe 17" cu anvelopele de mai sus si o diferenta de bani (mai mica, pt ca ti-ai luat jante de tabla pt iarna) pentru un set de jante pe 16", noi sau aproape noi?

Link to comment
Share on other sites

Imi cer scuze, ideea e ca am nevoie de un set de jante de 16" 7J cu un ET rezonabil, sa nu iasa jantele afara din caroserie, nu-mi place cum arata, jantele OEM de E46 parca au ET47.

 

Avand in vedere ca intre timp a venit iarna si a trebuit sa schimb rotile am luat jante de tabla pe 16 deci bugetul a devenit putin mai limitat. In schimb rotile de 17" nu le voi mai pune sus pe masina fiind prea mari pentru E46 deci sunt de vanzare cu 330euro in configuratia cu cauciucuri (si pe fata si spate mai au cam 4mm) sau le dau la schimb.

 

Jantele tale sunt frumoase, putintel mare pretul dar eu as vrea sa le iau personal mai precis sa le probez intai.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

jantele sunt in perfecta stare.nu sunt sudate sau lovite!

ET 47

7J

 

250euro

 

0763 373 808 Costin

Cadou nu faci? :twoup: Uita-te in primul tpic ce scrie, ce vrea si uita-te ca ...nimic nu e bun!! Vrea sa cumpere ca si ...mine!!!

Sa fie perfecte, ca noi, ofera o suma, dar .......

cu stima

Link to comment
Share on other sites

Imi cer scuze, [....]

 

Jantele tale sunt frumoase, putintel mare pretul dar eu as vrea sa le iau personal mai precis sa le probez intai.

Eu cred ca ti-am dat un raspuns de bun simt si de la a spune "putintel mare pretul" pana la a le vrea cadou e cale lunga.

Vreau sa le iau personal sa vad cum dau pe masina mea E46 cu respectiva culoare - cer prea mult? Pana la urma cine plateste si le foloseste dupa, eu sau tu?

Borebeturile alea sunt prea clasice plus ca majoritatea au ET20 modelul ala, Dezent am avut oferta f. buna - nu mi-au placut pe masina, celelalte de E90 la fel cu 300 euro cu gume, nu mi-au placut, jantele tale imi plac mult, daca erai aici sa nu ma ajunga vreo 400e numai jantele si transportul si ne mai intelegeam putin la pret le luam dar asta e.

 

Intre timp m-am hotarat sa nu tin masina mai mult de anul viitor pentru ca voi mai face rost de bani si imi voi permite ceva mai bun deci nu are rost sa iau jante noi de 350 euro cand pot sa dau 250 pe jante de 17 cu gume cu tot si predare personala, jante de calitate.

Plus ca eu nu sunt nerabdator, nu mor daca merg cu jante de tabla.

 

edit: considera intrebarile mele ca fiind retorice, nu am nevoie de o replica la fel cum nu am nevoie de jante pentru care trebuie sa ma deplasez mai mult de 100km - aviz pentru ofertele urmatoare, daca vor mai fi.

Edited by Gizmo.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.