Jump to content

[Vand] E46 318i


cla80

Recommended Posts

fabricatie noiembrie 2002, 2003 in certificat

132.000 km reali

2.0 benzina 143 cp

euro 4

Masina are nr definitive de RO

Adusa in tara personal acum o luna jumatate

Ca dotari, nu e prea grozava: geamuri electrice fata, climatronic, senzori parcare, esp, cotiera, jante 17,cd

Masina nu are nici un element vopsit, nu prezinta uzura la interior sau la exterior pe vopsea. a fost cumparata cu o lovitura usoara la aripa spate. S a incercat remedierea la metalotehnica in bucuresti, dar rezultatul nu a fost prea grozav. Reparatia costa 100e, dar nu am vrut sa pun deloc vopsea pe ea.

In masina s au bagat destul de multi bani, de unde si pretul...

amortizoare sachs fata spate+rulmentii din capul lor, placute fata spate ate, discuri fata spate ate, lichid ate, ulei bmw, filtru polen, aer, benzina mann, bujii ngk, flansa cardan lemforder, bucse fata lemforder, bielete antiruliu fata+spate lemforder, bielete directie lemforder(sau trw, nu mai retin), kit ambreiaj sachs+rulment priza swag, 2 sonde lambda schimbate(din vina mecanicilor), anvelope 225/45/17 iarna noi, folie spate llumar(montata la detail protekt in bucuresti, fara a se demonta fetele la portiere)

Masina functoneaza perfect, nu are nici un zgomot suspect, nu bate si nu vibreaza nici un plastic sau altceva.Nu are nici o pata de ulei la diferential sau in alta parte.Am facut o ca sa o tin, dar s au schimbat prioritatile.Se acepta bineinteles test la bmw, pt km sau orice altceva.(eu am facut vreo 3 la trado motors in iasi)

Daca cineva va fi interesat de ea, si ce am scris nu e la fel cu realitatea, platesc costul drumului fara discutii(stiu ce inseamna sa bati km dupa masini care arata binje doar in poze).Dar nu va fi cazul...

Se ataseaza si anuntul de pe mobile.de, in urma caruia am cumparat masina.

Pret 8400 e.sau schimb cu masina break sau hatchback. 0746830036

 

NEA* moderatoru, ca mi ai dat suspendare, foarte bine. am meritat o. si daca i ai dat si lui poope,ala de ma provocat, atunci, bravo, esti un moderator corect.dar daca nu, atunci ar trebui sa mai inveti sa moderezi. ca sa nu zic altfel. daca te simti lezat de ce ti am scris, si ca sa dovedesti ce barbat esti, poti sa mai blochezi odata anuntul, nu i problema.si asa se cauta troace la 4 mii cu 3 sute de mii de km.

post-37558-1291844887_thumb.jpg

post-37558-1291844895_thumb.jpg

post-37558-1291844903_thumb.jpg

post-37558-1291844924_thumb.jpg

post-37558-1291844936_thumb.jpg

post-37558-1291844993_thumb.jpg

post-37558-1291845033_thumb.jpg

post-37558-1291845068_thumb.jpg

post-37558-1291845114_thumb.jpg

post-37558-1291845258_thumb.jpg

post-37558-1291845279_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

da, am facturile. majoritatea pieselor au fost cumparate de la claudiubwr, iar cele 2 sonde lambda,si nu mai stiu exact ce de la grozadan de aici de pe forum.ei pot confirma ca am cumparat piese de la ei, iar un mecanic probabil ca poate confirma daca au fost sau nu montate pe masina.

As vrea sa vad niste poze cu mazda daca se poate.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
si asa se cauta troace la 4 mii cu 3 sute de mii de km.
Te-ai gandit vreodata in mintea ta ca poate oamenii nu au bani de altceva?

Si fii linistit,se gasesc multe masini cu "4 mii" care sa fie bune.Si tot asa gasesti si cu 8000 masini care sa-ti faca probleme.

La achizitionarea unei masini second-hand mai e nevoie de un anumit factor numit "noroc".

 

Frumoasa masina,sa ai bafta la vanzare!

Edited by Florinnnnn
Link to comment
Share on other sites

@cla80: iti recomand sa poti un dialog civilizat cu colegii de forum, si in plus sa mai lecturezi putin si regulile de postare la Mica Publicitate respectiv Regulamentul BMW Club :excl:

 

ultima parte a anuntului tau nu a facut decat sa atraga si mai mult atentia asupra a ceea ce faci tu aici...

 

bafta la vanzare !

Link to comment
Share on other sites

Bara dintre telescoape eu sincer o dadeam jos ca la vanzare numai nu ajuta deloc ... lumea crede ca cine stie ce street racer a avut-o ... tu defapt ai adus masina la linia de plutire cumparand acele piese zic eu :)

 

Eu personal am cumparat o masina identica cu 11 mii (avea 50 sau 55 mii km) euro in 2008 si am platit taxa de 330 eur plus transportul undeva la 800 euro. Piese am schimbat aproape tot ce ai schimbat si tu (poate mai multe ca sunt mai maniac) si atunci ma gandesc cu cat sa o vand acum ? :)))

Edited by BeRnEk
Link to comment
Share on other sites

@xxl, ce ti se pare tie ca fac eu aici? pina nu ai o dovada, nu te grabi cu concluziile..un samsar vinde masina ca sa castige.eu pierd destui bani la ea.si inca investesc in ea chiar daca este de vinzare. daca tot esti moderator, fii unul corect, si citeste cu atentie cine nu are dialoguri civilizate.nu am vazut ca l ai avertizat si pe @florinnnn. nu cred ca m ai vazut vreodata pe mine adresind primul cuvinte pe un anumit ton,altui membru al acestui forum.

Asa ca, in timp ce eu lecturez regulile de postare la mica publicitate, lectureaza te rog putin si tu cum sa fii un moderator.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.