Jump to content

cumpar far bmw e39


Recommended Posts

cumpar far stanga bmw seria 5 din 2003 model facelift cu semnal galben

sau un set cu semnal alb...dep de pret..

 

tel .0743293761

 

ar fi mai multe variante, daca vrei faruri noi. http://web1.carparts-cat.com/webdata/ImageData/artbild/30/F0986310305.JPG

http://web1.carparts-cat.com/webdata/ImageData/artbild/30/F0986310303.JPG la 1583.93 RON/bucata

sau far tuning http://www.piesetuning.net/images/5er%20BMW%20E39%2095-03%20-%20Scheinwerfer%20ANGEL%20EYES%20SCHWARZ.jpg, la pretul de 252 Euro/set

daca te intereseaza, poti sa-mi las PM.

Link to comment
Share on other sites

banuiesc ca sunt hella cele din primele 2 imagini...daca nu sunt cu pregatire pt xenon din fabrica sunt foarte scumpe.asa ceva gasesti la 1100ron/bucata(pregatite pt bec H7).

cele de tuning la fel...scumpe!la 6-7 mil/set gasesti lejer.hai sa nu ne prostim intre noi "colegii"

 

PS:sa nu iei de tuning daca vrei sa ti masina pt tine.daca te gandesti ca o vinzi la anu atunci nu merita investit prea mult

Link to comment
Share on other sites

banuiesc ca sunt hella cele din primele 2 imagini...daca nu sunt cu pregatire pt xenon din fabrica sunt foarte scumpe.asa ceva gasesti la 1100ron/bucata(pregatite pt bec H7).

cele de tuning la fel...scumpe!la 6-7 mil/set gasesti lejer.hai sa nu ne prostim intre noi "colegii"

 

PS:sa nu iei de tuning daca vrei sa ti masina pt tine.daca te gandesti ca o vinzi la anu atunci nu merita investit prea mult

 

nu Lica, cele din primele imagini sunt faruri Bosch, cu bec halogen H7. observa diferenta de far si pret.

Atasez far Hella, cu bec xenon D2S, (descrierea am luat-o copy-paste de pe site-ul importatorului)

http://web1.carparts-cat.com/webdata/ImageData/artbild/2/D732.JPG

 

 

Numarul functiilor luminoase 4, pentru producator Ref. 25, Culoare semnalizator galben, Parte montare stanga, cu lampa descarcare gaz, cu becuri cu incandescenta, cu motor reglaj LWR, fara dispozitiv precuplare, D2S/H7, H21W, PY21W, xenon, cu faza scurta, cu lumini de semnalizare, cu faza lunga, cu lumini de pozitie, Halogen, Culoare lentile galben, pentru trafic pe dreapta, Voltaj 12 V, Aprobare E1 118

PreĂž client (cu TVA) 3043,60 RON

 

si eu vreau faruri de origine dar cand pretul depaseste bugetul, caut ceva ieftin si bun. Carcoteli apar tot tipul

Edited by Ovidius
Link to comment
Share on other sites

eu le-am luat de la un magazin de piese auto de la mine din oras.fara sa am pile sau pe cineva cunoscut pe acolo.atata doar ca imi luam de la ei ulei si ce imi mai trebuia pt masina.

pe forum userul "grozadan" le are cam la acelasi pret cele fara pregatire xenon.cele cu pregatire ajung pe la 500euro bucata

Link to comment
Share on other sites

eu le-am luat de la un magazin de piese auto de la mine din oras.fara sa am pile sau pe cineva cunoscut pe acolo.atata doar ca imi luam de la ei ulei si ce imi mai trebuia pt masina.

pe forum userul "grozadan" le are cam la acelasi pret cele fara pregatire xenon.cele cu pregatire ajung pe la 500euro bucata

 

 

:twoup:

deci ajungem la vorba mea. Adica farul cu PREGATIRE XENON, este la pret de 500 Eur bucata, iar cel complet echipat cu xenon la pret de 3043,60 RON. Care este diferenta ? diferenta este de pret. 2 faruri tuning, care fac acelasi lucru ca si cele originale, sunt la pretul unuia singur Hella sau Bosch, cu bec H7 halogen.

Edited by Ovidius
Link to comment
Share on other sites

eu le-am luat de la un magazin de piese auto de la mine din oras.fara sa am pile sau pe cineva cunoscut pe acolo.atata doar ca imi luam de la ei ulei si ce imi mai trebuia pt masina.

pe forum userul "grozadan" le are cam la acelasi pret cele fara pregatire xenon.cele cu pregatire ajung pe la 500euro bucata

 

 

:twoup:

deci ajungem la vorba mea. Adica farul cu PREGATIRE XENON, este la pret de 500 Eur bucata, iar cel complet echipat cu xenon la pret de 3043,60 RON. Care este diferenta ? diferenta este de pret. 2 faruri tuning, care fac acelasi lucru ca si cele originale, sunt la pretul unuia singur Hella sau Bosch, cu bec H7 halogen.

nu se compara farurile de tuning cu cele hella.iar 2 faruri de tuning cu bec H7, le iei la 700ron cea ce inseamna jumate dintr-un far BOSCH de la tine

 

chiar nu vrei sa intelegi?! facem asa ca la gradinita

 

far HELLA cu bec H7(pe care oricand poti pune o instalatie xenon) = 1100ron

 

far HELLA cu bec D2S(cu bec xenon pe faza scurta) =500Euro nicidecum 3043,60ron

Edited by lica
Link to comment
Share on other sites

eu le-am luat de la un magazin de piese auto de la mine din oras.fara sa am pile sau pe cineva cunoscut pe acolo.atata doar ca imi luam de la ei ulei si ce imi mai trebuia pt masina.

pe forum userul "grozadan" le are cam la acelasi pret cele fara pregatire xenon.cele cu pregatire ajung pe la 500euro bucata

 

 

:)

deci ajungem la vorba mea. Adica farul cu PREGATIRE XENON, este la pret de 500 Eur bucata, iar cel complet echipat cu xenon la pret de 3043,60 RON. Care este diferenta ? diferenta este de pret. 2 faruri tuning, care fac acelasi lucru ca si cele originale, sunt la pretul unuia singur Hella sau Bosch, cu bec H7 halogen.

nu se compara farurile de tuning cu cele hella.iar 2 faruri de tuning cu bec H7, le iei la 700ron cea ce inseamna jumate dintr-un far BOSCH de la tine

 

chiar nu vrei sa intelegi?! facem asa ca la gradinita

 

far HELLA cu bec H7(pe care oricand poti pune o instalatie xenon) = 1100ron

 

far HELLA cu bec D2S(cu bec xenon pe faza scurta) =500Euro nicidecum 3043,60ron

 

de unde scoti preturile astea , oferi preturi de produse SH ?

De fapt, daca tu spui, nu te contrazic :twoup: , sper sa ai dreptate dar astea sunt preturile importatorilor oficiai de faruri Hella. La suma de bani, aratata de tine, pentru far cu xenon inclus, ai grija sa nu fie ceva chinezarie, branduit Hella. Chinezii fac Porsche daramite un amarat de far.

restul discutiei nu mai conteaza.

Edited by Ovidius
Link to comment
Share on other sites

asta e realitatea.hella cu bec H7 le am pe masina din august luate cu 2200ron ambele de aici:http://www.autoas.ro/

iar pt cele cu xenon m-am interesat aici:http://www.autonet.ro/index.php?mid=199 si mi-au zis 500euro/buc.

de ce as vorbi vorbe?eu nu vand piese,nu iti fac concurenta,vreau doar sa informez corect initiatorul topicului sa nu se grabeasca si sa analizeze piata.

Link to comment
Share on other sites

imi pare rau ca trebuie sa raspund, dar eu colaborez cu autonet-ul si cu multi alti importatori/distribuitori, de ani buni si pretul pe care tu il spui, de 500 EURO, nu este real. De ce ? pentru ca pretul aratat de mine pentru far cu xenon Hella si descrierea, sunt luate copy/paste de pe lista de preturi Autonet. Apropo, autonet-ul nu lucreaza cu persoane fizice. restul sunt vorbe
Link to comment
Share on other sites

nu stiu eu asta ca lucreaza sau nu cu persoane fizice(nu e o problema asta).eu ce am mai luat de la ei e drept ca am luat pe firma unui prieten,dar cand am mers sa vad de faruri m-am dus cu talonul la un comerciant.,iar acela nu m-a intrebat cat de juridica persoana as fi.mi-a cautat faruri cum vroiam(de facelift hella dar fara pregatire xenon) si mi-a gasit doar modele prefacelift.a gasit insa hella cu xenon facelift la 500E/bucata a vorbit clar romaneste.

dar ne contrazicem degeaba oricum vad ca initiatorul topicului nu mai da semne ca ar vrea faruri.poate a rezolvat deja

Link to comment
Share on other sites

nu stiu eu asta ca lucreaza sau nu cu persoane fizice(nu e o problema asta).eu ce am mai luat de la ei e drept ca am luat pe firma unui prieten,dar cand am mers sa vad de faruri m-am dus cu talonul la un comerciant.,iar acela nu m-a intrebat cat de juridica persoana as fi.mi-a cautat faruri cum vroiam(de facelift hella dar fara pregatire xenon) si mi-a gasit doar modele prefacelift.a gasit insa hella cu xenon facelift la 500E/bucata a vorbit clar romaneste.

dar ne contrazicem degeaba oricum vad ca initiatorul topicului nu mai da semne ca ar vrea faruri.poate a rezolvat deja

Da!am gasit si eu hella(cu xenon)490 euro.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.