Jump to content

Bmw 525d e60 achizitie


Sebastian02

Recommended Posts

iti spun eu:

15.000eur + 2.000 eur investiti in revizie completa inclusiv cu schimbarea ulei/filtru cutie+update soft,discuri,placute si altele..

ms mult bzk! deci ne cumparam masini sa le luam aproape de la 0...asa a ajuns romania,trist,dar adevarat:)

De ce nu-ti iei o masina de un an maxim doi si cu 60.000km maxim? Atunci nu o vei mai lua de la 0. Dar vei plati mai mult la achizitie si tot nu-ti va mai conveni.

Si ce a spus bzk nu e luat de la 0, ci o revizie normala + schimb ulei cutie si baia care include si filtrul. Discurile si placutele se schimba dupa caz.

Restul raman de vazut. Oricum masina o verifici si tu la achizitie.

Link to comment
Share on other sites

iti spun eu:

15.000eur + 2.000 eur investiti in revizie completa inclusiv cu schimbarea ulei/filtru cutie+update soft,discuri,placute si altele..

ms mult bzk! deci ne cumparam masini sa le luam aproape de la 0...asa a ajuns romania,trist,dar adevarat:)

De ce nu-ti iei o masina de un an maxim doi si cu 60.000km maxim? Atunci nu o vei mai lua de la 0. Dar vei plati mai mult la achizitie si tot nu-ti va mai conveni.

Si ce a spus bzk nu e luat de la 0, ci o revizie normala + schimb ulei cutie si baia care include si filtrul. Discurile si placutele se schimba dupa caz.

Restul raman de vazut. Oricum masina o verifici si tu la achizitie.

bine am exagerat putin cu luatul de la 0, pur si simplu am facut referire la niste banuti cam multi bagati in ea dp o simpla achizitie, si normal k atunci cand o voi lua o voi pune pe tester!

Link to comment
Share on other sites

Si testerul te va ajuta sa-ti faci o parere, dar mai e nevoie si de alte verificari. Iti recomand sa mergi la reprezentanta.

Intr-adevar se gasesc si masini foarte intretinute in care nu e nevoie sa mai bagi niciun banut, cel putin la momentul respectiv. Si daca ai noroc sa cumperi o masina buna sa nu-ti cada nimic scump e foarte bine. Insa aceste masini sunt mai rare si proprietarii le vor vinde mai scump. Cel mai important e sa nu te grabesti si sa cauti cu atentie.

Oricum la o masina la mana a 2a trebuie sa te astepti sa mai cada una-alta.

Mult succes in cautari si la cumparare! :twoup:

Link to comment
Share on other sites

din pacate orice masina SH necesta investitii.

unele au uzura mare si investesti de nevoie dar daca nu ai parte de ghinion si nimeresti o masina buna poti trage de ea pana la ultima suflare fara sa-i schimbi o piesa.

eu am schimbat cam tot ceea ce era consumabil si daca nu o faceam acum la anu' sigur as fi bagat mai multi bani in ea pt ca toate lichidele erau super uzate si defectiunile incepeau usor sa se adune iar macar acum stiu ca ma pot baza pe ea toate fiind puse la punct.

daca iti cumperi masina verifica actele in primul rand,apoi mergi cu ea sa vezi ce si cum inclusiv la BMW sa-i faci o verificare generala si asta e,o platesti si..noroc dupa!

si inca ceva:

nu da niciodata toti banii pe masina mai pastreaza ceva pt orice eventualitate,pt ca multi dau si ultimul leu din buzunar si apoi se trezesc ca nu mai au bani sa-i schimbe o curea sau o bujie si stau mai mult in parcari decat pe drumuri.

Edited by bzk
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Va salut cu respect.

Nu doresc sa deschid un alt topic, intrucat tema este exact aceiasi.

Caut sa cumpar o masina de familie, incapatoare si sigura, consum decent pentru ce ofera si sa fie intr-o stare cat mai buna, desigur in limitele unei masini SH ( perfecta nu e niciuna desigur ).

Am gasit ceva ce imi place cum arata. Proprietarul o are de doua luni, luata din Bacau din cate am inteles de la un jucator de poker :)

Este al treilea proprietar. Tehnic imi spune ca este super ok, doar estetic bara fata si capota necesitand ceva retusuri.

Mie mi se pare prea frumos ca sa fie adevarat, de aceea vin la voi cu solicitarea de pareri sau impresii : http://www.autovit.ro/bmw-525-C36422522.html

Va multumesc.

Link to comment
Share on other sites

la ce optiuni are masina nu e de dat pt ca sunt f putine asa ....deci daca nu e samsareala imi pare putin suspicioasa treaba dar trimite pe cineva sa verifice inainte sa faci vreun drum pt ea . Mai exista varianta consumului care l-a panicat poate din prisma vreunei asteptari de 8 % :))) .Undeva la 13 e consum real . Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Salut. Sunt interesat sa achizitionez un e60 525d mai exact acesta (http://olx.ro/oferta/bmw-525d-2006-pachet-m-ID4xc2S.html#f823dcc707).

Am vorbit cu tipul , m-a sunat el exact cum zice in anunt si mi-a dat anumite detalii despre masina, mi-a dat VIN-ul masinii , am verificat si masina a venit din fabrica exact cu dotarile care le are pe ea , mai urmeaza sa trimit luni un mail la reprezentanta bmw ca sa o verifice sa vad daca Km sunt reali, mie unul mi se pare ca sunt putini in comparatie cu restul anunturilor asemanatoare la pret. Daca stie careva masina sau daca ma puteti ajuta cu o parere despre ea v-as fii foarte recunoscator. Numai bine!!

Edited by Y_Maddox_Y
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.