Jump to content

seria 3 si rivalii


sandumrs

Recommended Posts

noul jetta? nu vezi ca lumea de aici nu accepta nici passat in comparatie? sincer e un model bun, cu materiale bune si motoare ok. lumea e pragmatica... dau bani pe cine ofera mai mult la un pret mai mic, deobicei.

pacat ca VW nu poate concura cu nimeni dintr-o clasa de pretentii cat timp inca poarta numele de 'masina poporului'. daca scoteau passat-ul sub sigla audi era alta treaba, nu? asa A4 este un model care defapt nu a fost chiar niciodata nou (din '95 pana acum s-a trecut din facelift in facelift, si pana la urma cel din '95 semana binisor cu audi 80). in timp ce E90 e mai bine gandit la interior, A4 inca e la fel de meschin la spatiu ca si E46. C klasse a imbatranit dar noul model va rupe gura targului (presupun ca nu e cineva care sa nu fi vazut pozele oficiale). Saab 9-3 e plin de plasticuri ieftine, Volvo sunt frumusele, spatioase si cu materiale bune dar cu retele de service proaste si scumpe si devalorizare mare la sh.

Accord e un mare DA.

200254[/snapback]

ca sa fie fair-play,trebuie sa se tina cont si de clasele masinilor:

jetta/bora- 3ar

passat-5ar

la exterior mi se pare ca niciunu' nu se compara cu un e46.

La interior, sa zicem ca decent e passatul ala cocosat (2002); dar bora cu consola aia patrata si butoanele cioplite, si jetta (a.k.a. golf 5) cu volanul ala in 4 spite ca roata de la carutza, si aspectul mediocru al bordului (culoarea si impresia pe care o lasa) si interiorului nu ma impresioneaza. As alege interiorul de e46 oricand!motoarele vw da...jos palaria (din ce am auzit); dar daca dai o carca de bani pe o masina macar la interior sa fie k lumea, ca doar de acolo o privesti in majoritatea timpului (fiabilitatea sa zicem ca e relativa, dar peste limitele normalului la vw si bmw).

Oricum,imi mentin afirmatia: dintre toti concurentii treiarului, eu as alege e60-ul. :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 203
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Superb acest Audi A5. Acum legat de ce spunea teddy ca Volvo se devalorizeaza, dar si BMW se devalorizeaza cu o viteza cam mare, chiar mai repede ca Audi si Mercedes. De ce oare, ca totusi e o masina tapana si fiabila. Cu toate astea Audi se devalorizeaza cel mai putin dintre BMW si Mercedes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.