Jump to content

Vand grila bara fata e46 facelift + proiectoare


Recommended Posts

stai linistit.. nu te poate ajuta.. ca a vandut proiectoarele deja..

eu nu stiu cati oameni de genul asta ..fara obraz trebuie sa mai dea "tzepe"pe forum ca sa se faca o regula impotriva comportamentului de gen:

-sun vineri la cateva minute dupa ce a pus anuntul sa-l intreb daca vinde un proiector.. separat.. deh..mie doar atat imi trebuia.. omu accepta, eu stiind cam cum pot fi unii care vand piese pe forumu asta..m-am agitat sa iau piesa chiar pe loc sa vin la el..etc dar mi-a raspuns ca nu se poate..ca proiectoarele sunt nu stiu pe unde...la servici..etc..

in fine..ne-am inteles ca mi-l da luni si chiar am insistat ca sa mi-l tina mie..sa nu imi faca vreo surpriza etc.m-a asigurat ca nu-l da alcuiva si totul e ok.

 

- sun sambata.. sa stabilim intalnire pentru luni.. presimteam ca pe masura ce anuntul prinde vechime sar ofertele si se trezeste foamea din om.. mi-o iau eu.. cu tot cu promisiunile lui peste..asa ca sun sa vad ce si cum.. bineinteles ca imi zice cu nonsalanta ca s-a razgandit ca el nu vinde decat la set..etc.. am acceptat pe loc.. ca na..asta e ..eu aveam nevoie si el putea specula asta.. am acceptat sa cumpar ambele proiectoare.. dar cu tot cu becuri eventual..a zis ca becurile sunt pe la service..deci in alt loc..alta plimbare..etc.. deci ca nu se poate luni..eventual luni proiectoarele..marti becurile.. si am zis ca ne vedem direct marti..da sa mi le tina mie... ca am nevoie..etc etc.. bineinteles..ca m-a asigurat ca e ok, ca eu le cumpar si tot asa..

 

- sun marti..adica azi si omu nestiind cine era la telefon(ca altfel nici nu raspundea probabil..) imi raspunde si imi zice tot calm si cu tupeu maxim ca le-a dat..ca deh.. daca n-am mai insistat eu luni..pai puii mei..trebuia sa sun chiar zilnic..??si chiar daca faceam asta.. era vb sa ne vedem marti si in prealabil sa ia el luni becurile de la service, plus ca daca era ceva avea nr si putea sa ma sune sa ma anunte.dar nu.... s-a intamplat figura clasica a caracterului romanesc plin de mediocritate.. adica.. i-a oferit careva cu vreo 10 lei mai mult decat mine.. sau indiferent.. ideea e ca pentru niste bani in plus.. s-a *** pe orice intelegere si nici macar n-a dat un telefon sa faca macar licitatie poate dadeam eu naibii mai mult..daca tot m-a luat de prost..

 

Concluzia.. cei ca el ar trebui sanctionati cumva..ca am vazut ca in alte situatii adica daca eu promiteam ceva vaaag de tot..nicidecum asa clar si ferm ca el.. ma comentau altii de nu ma vedeam.. deci am vazut ca multi de pe forum tind spre gandirea asta..asa ca am luat-o ca pe regula si mai mult d-aia am comentat si eu..ca forma de protest..ca altfel schimbam regula si luam de bun ca nu conteaza nicio promisiune verbala, in orice ar consta ea.si atunci stim o treaba..macar stim la ce sa ne asteptam..adica ori mergem pe incredere ori nu mai mergem..:twoup:

 

aveti grija..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.