Jump to content

Vand BMW 316i E46 - 5000€ chilipir


gabit25

Recommended Posts

BMW E46 316i, Topaz Blue, 2000, 215.000km ... DE VANZARE ... 5000€

 

Masina este a mea din 2002, am avut-o pana anul trecut in Italia (am copia dupa talonul vechi), in decembrie 2010 am inmatriculat-o in Romania pe Arges, doar taxa de mediu fiind 900 de euro. Sta in garaj la Pitesti de mai bine de jumatate de an pentru ca am alta pe care o folosesc. La inceputul lui 2010 i-am schimbat discuri si placute pe toate rotile, toate amortizoarele si cauciucurile. Arata si merge perfect, in interior este foarte curata, este foarte ingrijita.

 

Are 215.000 de km REALI, am carte de service originala, si o gramada de facturi de la revizii, schimburi de ulei etc din perioada in care am folosit-o in care se pot vedea km intermediari. Pentru cine vrea sa se intereseze la reprezentanta VIN-ul este: WBAAL11050JN33291

 

Motor 1898 => impozit mic!

 

Alte detalii:

105cp

Euro3

aer conditionat climatronic

4 chei (doua cu telecomanda, una de parcare si una de portofel)

cauciucuri schimbate in 2019, folosite cam 5.000 de km

ambreiaj si pompa apa schimbate in 2007 la aprox 170.000 km

baterie si bucse fata schimbate prin 2008-2009 aproximativ

ultima revizie oficiala in Italia in august 2010 fara nici un fel de probleme

geamuri electrice

oglinzi electrice cu incalzire, reglaj electric si heliomate

proiectoare ceata

ASC, ABS

inchidere centralizata

6 airbaguri

distributie pe lant

consumul mediu in oras si autostrada (130-140km/h) 8%.

consum extraurban 6.5%

 

PM daca sunt interesati.

 

Gabi

post-231-1296633536_thumb.jpg

post-231-1296633551_thumb.jpg

Edited by gabit25
Link to comment
Share on other sites

chilipir era la 3-4000E nu la 5000E !! la banii astia gasesti deja face-lift.. se pare ca nu esti la curent cu preturile din RO..

 

ok, este parerea ta. Sunt la curent cu preturile si cred ca este un pret bun pentru ce este la vanzare. De masini smenuite este plin, dauna toatala si reparate la coltul strazii sau cu minim 300.000km ecc... In fine asta este pretul, daca tii cont ca din 5000, aprox 1000 este taxa de poluare, pretul ajunge la 4000. Nu am neaparat nevoie sa o vand, la mai putin de atat prefer sa o tin.

Link to comment
Share on other sites

chilipir era la 3-4000E nu la 5000E !! la banii astia gasesti deja face-lift.. se pare ca nu esti la curent cu preturile din RO..

 

da, gasesti, doar ca de obicei alea "la pret bun" sau "chilipir" sunt varza, niste cazane... dar pentru multi conteaza doar ca are 4 roti si 4 usi, in rest, pretul sa fie bun...

Link to comment
Share on other sites

chilipir era la 3-4000E nu la 5000E !! la banii astia gasesti deja face-lift.. se pare ca nu esti la curent cu preturile din RO..

 

da, gasesti, doar ca de obicei alea "la pret bun" sau "chilipir" sunt varza, niste cazane... dar pentru multi conteaza doar ca are 4 roti si 4 usi, in rest, pretul sa fie bun...

 

Nu ma ocup cu comertul de masini, aici este vorba de masina pe care o am de 8 ani ... nu o vand pentru ca are vreo problema, daca avea nu ma mai oboseam sa o inscriu in Romania sau sa ii pun cauciucuri noi sau sa o intretin. Pur si simplu sta degeaba pe tusa, aveam alte planuri dar nu se mai potrivesc.

Link to comment
Share on other sites

chilipir era la 3-4000E nu la 5000E !! la banii astia gasesti deja face-lift.. se pare ca nu esti la curent cu preturile din RO..

 

Vreau si eu unu chilipir dasta face lift la 5.000 poate gasesti si ceva individual si Disel :)

 

banu' jos

 

Si tu te plictisesti rau. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

chilipir era la 3-4000E nu la 5000E !! la banii astia gasesti deja face-lift.. se pare ca nu esti la curent cu preturile din RO..

 

 

inmatriculate in bulgaria sau cu volanu pe dreapta probabil.....arata-mi si mie un link cu un e46 facelift la 5000

 

chilipir era la 3-4000E nu la 5000E !! la banii astia gasesti deja face-lift.. se pare ca nu esti la curent cu preturile din RO..

 

ok, este parerea ta. Sunt la curent cu preturile si cred ca este un pret bun pentru ce este la vanzare. De masini smenuite este plin, dauna toatala si reparate la coltul strazii sau cu minim 300.000km ecc... In fine asta este pretul, daca tii cont ca din 5000, aprox 1000 este taxa de poluare, pretul ajunge la 4000. Nu am neaparat nevoie sa o vand, la mai putin de atat prefer sa o tin.

 

 

acuma e 2000 taxa +500 drumu+ink vo 300 alte plati pana la inmatricularea pe ro.....cam 2800 total, oricat de rupt ar fi sub 2500 nu gasesti e46 afara chiar si avariat

Link to comment
Share on other sites

chilipir era la 3-4000E nu la 5000E !! la banii astia gasesti deja face-lift.. se pare ca nu esti la curent cu preturile din RO..

 

da, gasesti, doar ca de obicei alea "la pret bun" sau "chilipir" sunt varza, niste cazane... dar pentru multi conteaza doar ca are 4 roti si 4 usi, in rest, pretul sa fie bun...

 

 

absolut!!

 

toti cauta masini cu 1000 sub medie si apoi baga in ele 1000 si o vand :twoup: n-ar da 1000 in plus pe o masina mai ingrijita,nu cea mai ieftina nene

Link to comment
Share on other sites

chilipir era la 3-4000E nu la 5000E !! la banii astia gasesti deja face-lift.. se pare ca nu esti la curent cu preturile din RO..

 

da, gasesti, doar ca de obicei alea "la pret bun" sau "chilipir" sunt varza, niste cazane... dar pentru multi conteaza doar ca are 4 roti si 4 usi, in rest, pretul sa fie bun...

 

 

absolut!!

 

toti cauta masini cu 1000 sub medie si apoi baga in ele 1000 si o vand :twoup: n-ar da 1000 in plus pe o masina mai ingrijita,nu cea mai ieftina nene

ma bag si eu ca musca-n lapte....fratilor voi vreti masini noi sau second hand,sa arate perfect,sa nu aiba o zgarietura sau vezi doamne nu are un capac la janta la pret de 2 lei .... fiecare isi stie masina....numai el stie cati bani a bagat in ea si alte chestii...tin apararea omului pt ca si eu am bmw si stiu cati bani am dat eu pe el cand am cumparat-o in 2008 din germania...masina cu tot cu taxa m-a ajuns 10.000 e si acum nu imi iau nici 5000...in care eu am intretinut-o fff bine si am avut grija de ea....deci...daca vreti sa va luati cazane ...ca na cumparati masina ieftina cu 3000 e ... sa dea domnul sa va cada tot de pe ea in maxim 200 km dupa ce o cumparati de la om ..sa vedem atunci ce kkt o sa mai ziceti....daaa masina e tipla ...succes sa va cumparati cadavre !!

Edited by liviu84
Link to comment
Share on other sites

De aia sunt pline strazile de cazane, fiindca toti vor ieftin si bun !

 

Ultima problema a samsarilor: la seria 3 la 350-400.000 de km se sterge butonul de start&stop. Big problem, nu merge aranjat la baietii care le "pregatesc pentru vanzare".

Link to comment
Share on other sites

De aia sunt pline strazile de cazane, fiindca toti vor ieftin si bun !

 

Ultima problema a samsarilor: la seria 3 la 350-400.000 de km se sterge butonul de start&stop. Big problem, nu merge aranjat la baietii care le "pregatesc pentru vanzare".

 

 

o sa puna un sticker :twoup:

Link to comment
Share on other sites

cautati mai baieti daca vreti masini ieftine.. ca pt asta e internetul :) voi le vreti pe toate gata facute.. :twoup:

 

 

daca vreti masini ieftine, da, cautati pe net, daca vreti masini bune, e altceva...

ideea despre o masina nu ti-o faci pe net, ci la volanul ei...

pretul bun nu-l raportezi la PIATA, ci la starea masinii... pe net se vand o gramada de porcarii distruse pe care voi le comparati la pret cu masini intretinute.

Link to comment
Share on other sites

Oricat de ingrijita este masina nu va lua mai mult decat pretul pietei ( numai in cazul in care o dai intre prieteni, rude etc), sunt cazuri pe forum cand s-au tinut tare si ca ei nu vand mai jos de suma specificata si dupa 3-4 luni deja au scazut 3 mii cel putin. Banii investiti in ea se duc pe apa sambetei
Link to comment
Share on other sites

Oricat de ingrijita este masina nu va lua mai mult decat pretul pietei ( numai in cazul in care o dai intre prieteni, rude etc), sunt cazuri pe forum cand s-au tinut tare si ca ei nu vand mai jos de suma specificata si dupa 3-4 luni deja au scazut 3 mii cel putin. Banii investiti in ea se duc pe apa sambetei

 

da asa este, de aia cred ca unii si le tin pana la urma.

Link to comment
Share on other sites

le tin in vitrina pe post de bibelou.

 

Ideea in cazul meu este cam nevoie de o a doua masina pentru servici. Ca sa mi-o aduc aici ma costa 2-300 de euro. Sunt dispus sa o vand cu 4800 in concluzie. Deadline-ul este 15 februarie dupa care o scot de la vanzare.

Link to comment
Share on other sites

Salut,eu am pus un 316 e46 pe autovit cu 5700 si mi-a trimis un samsar un mesaj ca imi ofera 3800 ca atat este pretul pietei.I-am spus sa se duca sa isi faca banii de pe altii si sa nu mai deranjeze lumea.Ce nesimtiti.

 

Eu de asta nici nu am pus-o pe autovit.

Link to comment
Share on other sites

Salut,eu am pus un 316 e46 pe autovit cu 5700 si mi-a trimis un samsar un mesaj ca imi ofera 3800 ca atat este pretul pietei.I-am spus sa se duca sa isi faca banii de pe altii si sa nu mai deranjeze lumea.Ce nesimtiti.

Si nu i-ai spus sa ia aia 3800 de euro si sa si-i bage undeva? :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.