Jump to content

pot pune lupa la far fara lupa bme e46


BoBy

Recommended Posts

Salutare!

Mestere, teoretic se pot pune dar banuiesc ca nu se merita din simplul motiv ca lupele costa , manopera costa si in plus daca nu ai un mmeserias bun risti sa nu bata farul cum trebuie. Eu iti recomand sa cumperi niste faruri aftermarket bunicele care nu depasesc 250 de euro si sunt plug and playsau poti sa cauti la dezmembrari ....

Numai bine!

Link to comment
Share on other sites

da, daca ai ceva indemanare si scule obisnuite SE POATE

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?/topic/79175-diy-upgrade-de-la-faruri-normale-la-bixenon/page__p__1114078__fromsearch__1#entry1114078

 

Salutare!

Mestere, teoretic se pot pune dar banuiesc ca nu se merita din simplul motiv ca lupele costa , manopera costa si in plus daca nu ai un mmeserias bun risti sa nu bata farul cum trebuie. Eu iti recomand sa cumperi niste faruri aftermarket bunicele care nu depasesc 250 de euro si sunt plug and playsau poti sa cauti la dezmembrari ....

Numai bine!

nu doar teoretic, ci si practic... am facut 4 ori operatiunea asta tot la atatea masini , toate au iesit perfect.

 

pentru comparatie: bugetul nu a fost nici macar de 250 USD, daramite EURO... :p

Link to comment
Share on other sites

XXL parerea mea e ca la un BMW nu merge cu treburi de genul asta (subliniez parerea mea) . Drep sa spun nici eu nu am lupe dar astept mom potrivit pt niste faruri cum trebuie....

Am vazut pozele imi faci si mie???

Edited by Sidorencu
Link to comment
Share on other sites

parerea e a ta si e respectata, asa e: pe un BMW ar trebui sa existe "numai optiuni, in varianta standard"... un fel de full option fara piele, daca ma intelegi ;)

 

insa ar trebui sa vezi cum stau lucrurile pe focalizatorul de far (cel din service-uri care regleaza fasciculul de lumina) si dupa aceea vei constata ca nu e nicio diferenta de focalizare.

 

constructia oglinzii farului nonXenon nu iti permite sa pozitionezi gresit proiectorul, decat daca esti foarte neindemanatic...

 

in rest, un MEGA plus pentru cantitatea de lumina si modul de dispersie pe sosea (cutoff-ul excelent)...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.