Jump to content

BMW 316i E46


CostinALN

Recommended Posts

Sunt de 3 ani pe forum si am decis sa imi prezint si eu masina.

 

Este un 316i 1.9 77kw din 1999, l-am adus in octombrie 2009 din Germania.

Dotari:

-Climatronic,

-Geamuri electrice fata,

-Oglinzi electrice si heliomate (au fost heliomate , acum nu mai sunt ca au avut grija baietii sa mi le fure de 2 ori),

-Computer bord,

-Pachet lumini interioare,

-Jante aliaj Style 46 (app. sunt de vanzare)

-Senzori parcare,

-Proiectoare, etc.

-Cotiera spate + sac Ski.

 

Imbunatatiri ulterioare:

-Semnale fata +lucasuri albe si am vopsit stopurile in rosu (ulterior am montat si stopurile cu semnal alb),

-Volan piele 3 spite,

-Vopsit trimuri interior argintiu, neplacandu-mi le-am vopsit in culoarea masini StahlGrau,

-Xenon faza scurta,

-Amortizoare+arcuri fata sport OEM, urmeaza si amortizoare +arcuri spate sport OEM.

-Folie geamuri Global 50% fata , 80 % spate

-MP3 OEM

 

Urmeaza:

-Jante 16" sau 17",

-Cotiera fata (am una de anglia dar nu se potriveste),

-Pachet M-tehnik 1 sau 2, dar asta va mai dura cu siguranta,

-Eleron Portbagaj si Luneta

-Scaune sport (momentan cam atat ca nu vreau sa aberez) :))

 

Astea sunt imbunatatiri, in rest am schimbat consumabile, grup spate, caseta directie, debitmetru, articulatia fata, mai am bucsa de la grup si nu mai am nici o problema tehnica ( tot ce am schimbat la ea , am schimbat decand o am pana in prezent).

 

Nu ma lasa sa pun mai multe poze, am voie sa uploadez 1000k. Ma ajuta si pe mine cineva?

post-17441-0-01765600-1299346072_thumb.jpg

post-17441-0-96722100-1299346093_thumb.jpg

post-17441-0-55658700-1299346306_thumb.jpg

Edited by CostinALN
Link to comment
Share on other sites

Nu te lasa sa pui mai multe poze pentru ca sunt foarte mari si sunt si de foarte proasta calitate ! Daca esti pasionat BMW incearca sa faci niste poze mai calumea nu cu zapada pe masina si nu cu telefonul ! In rest BANUIESC ca masina arata bine la cate i-ai schimbat ! Eu nu sunt de acord cu xenon fara lupa dar asta este alta mancare de peste !
Link to comment
Share on other sites

Am sa fac poze de calitate cand se indreapta vremea si o sa fie masina curata. Am cautat faruri cu xenon si mi s-a parut cam mare investita , nici eu nu sunt decord cu cei care au xenon si le au reglate prost, dar asta iar este alta mancare de peste! :)

Masina arata bine zic eu, doar ca ar mai fi de revopsit bara fata, dar momentan nu e panica sperand ca poate ii pun bara de M, ar mai fi de vopsit aripa stanga spate unde am gasit-o stearsa in parcare :(

 

Sticker sau suporti de numere cu BMWClub de unde imi iau si eu?

Edited by CostinALN
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.