Jump to content

Prima mea masina BMW E92 325i


ktod_16

Recommended Posts

Salut,

 

In sfarsit a venit ziua ce o asteptam de mult timp. Dupa multe luni de cautari si de asteptat a venit ziua sa-mi gasesc aleasa sau sa aleg gasita in fine.

E92 325i 12/2006 31.000km optiuni de bun simt, intr-un cuvant MAAAGIC.

 

Dupa cum e normal se adauga si ceva poze.post-22414-0-57211300-1299352602_thumb.jpgpost-22414-0-75851400-1299352653_thumb.jpgpost-22414-0-95973100-1299352694_thumb.jpgpost-22414-0-83680900-1299352721_thumb.jpgpost-22414-0-74052000-1299352821_thumb.jpg

 

Pe viitor vor urma ceva modificari de bun simt cum ar fi o folie neagra, jante pe 18 sau 19 (jantele la anu') un M-paket exterior si poate niste arcuri mai joase.

 

Cam atat pe moment, va mai tin la curent cu poze pe masura ce trece timpul. Deasemenea astept sugestii de modele de roti.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sa o stapanesti sanatos!

 

Daca vrei arcuri sport originale,am eu pt E92 325i...

 

 

Ms alex83, prima oara imi voi lua roti si apoi voi vedea daca va mai fi nevoie de arcuri mai joase. Am in plan ceva pe 18', tre sa ma gandesc totusi si la calitatea drumurilor, plus ca nu prea as vrea sa ma apuc sa desfac pe la masina avand in vedere nr mic de km al acesteia.

Deci arcurile doar in caz de "nebunie" extrema :)

Link to comment
Share on other sites

.

Deci arcurile doar in caz de "nebunie" extrema :)

 

nu e deloc nebunie , la E90 se simtea clar nevoia de arcuri sport in curbe ,probabil si la E92 are un balans accentuat . CEl mai bine e sa mergi cu o masina echipata cu arcuri sport si ai sa vezi diferenta f clara , si deloc nebuna . Sa o stapanesti sanatos

Link to comment
Share on other sites

Cam mult 19.999 fara taxa si tva?

 

Pai pretul include tva iar taxa nu e o problema nu o inmatriculez in Ro.

 

Masina are doar 2 dotari fata de standard.climatronic si comenzi volan.

 

Asta asa e dar m-am uitat mai mult la nr de km si la starea tehnica si estetica, care e de altfel ireprosabila, decat la dotari. Masina are exact ceea ce imi doream (mai putin tempomat) si asta e cel mai important. Plus de asta nu prea gasesti pe mobile masini mai dotate la acelasi pret decat cu o groaza de km.

 

Merge si se simte fantastic. Are totusi o problema imi fac chederele la geam zgomot la viteza mare dar cred ca se rezolva usor si nu prea scump, astept caldura.

Referitor la arcurile sport nu stiu ce sa zic, pt ca si asa RFT-urile transmit orice zgomot si denivelare in caroserie ma gandesc ca va fi si mai rau cu arcurile, avand in vedere ca acum am roti pe 17' si o sa imi iau macar 18'

 

 

P.S. Are si trapa si senzori spate :)

 

P.P.S. Toata lumea ar trebui sa aiba o jucarie din asta.

Edited by ktod_16
Link to comment
Share on other sites

Am mai auzit chestia asta cu, are dotarile care le doream eu, sunt multumit. O sa vezi peste ceva vreme ca o sa regreti foarte tare alte dotari.

 

Pai nu prea cred ca o sa regret dotarile in minus, pt ca dotarile vin si cu pret in plus(nu sunt genul sa-mi dau si painea de la gura pt o optiune in plus, sunt ceva mai echilibrat) si nu cred ca as avea ce sa regret. Poate imi dai un exemplu.

 

Si sunt mulumit pentru ca era cat pe ce sa iau un e46 coupe foarte dotat(la bani mai putini normal), iar asta e peste ce imi doream eu de fapt, de aici si multumirea mea. Bine poate e si euforia pimei masini cine stie, se cumuleaza.

 

Aha o bagi pe bulgaria.

 

Nu o bag pe bulgaria nici vorba mai bine as plati taxa decat pe bulgaria.

 

 

Salut! felicitari! Frumoasa masina si rulata putin! Sa ai grija de ea! Daca mai pui la dotari si bixenon+spalator faruri, chiar sunt decente dotarile! Nu cred ca vei simti lipsa altora! Asa ca, s-o stapanesti sanatos!!

 

Ms. are deja bixenon si spalator faruri. Totusi nu cred ca e mare smecherie spalatorul ala de faruri se poate si fara (nu e ceva de regretat :) ). Ceea ce intr-adevar lipseste e Tempomat care e foarte util, dar analizez posibilitatile unui retrofit.

Edited by ktod_16
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.