Jump to content

Ce tip de Ulei folositi !


ser23

Recommended Posts

am tot cautat un topic, special numai cu discutii despre Ce fel de ulei folosim si nu am gasit.

 

sper ca acest topic sa ramana deschis si sa vina in ajutorul oricarui posesor, nou posesor sau viitor posesor de E46 si nu numai.

 

eu folosesc numai Ulei BMW 5W-30 si de cand l-am pus motorul toarce.

Link to comment
Share on other sites

salut

 

si nu poti sa faci unul expre pt acest model?

nu sa fie amestecate.

daca e, poti sa il stergi, nu ma deranjeaza

 

eu zic, ca e mult mai usor pt cineva sa caute aici pt modelul lui, decat sa caute pe tot saitul!

acum, cum crezi si tu

Link to comment
Share on other sites

Multa lume foloseste uleiul asta si eu il folosesc dar vorba colegului de mai sus este un subiect discutat pe zeci de topicuri !

Care ? ow40 sau 5w30?

Edited by SBL
Link to comment
Share on other sites

pt cristiansan7 - eu nu am nimic impotriva daca acest topic se inchide dar cum am afiramt si mai sus " cred ca este bine venit un astfel de topic pt fiecare model in parte " deoarece, cand cineva intra pe acest forum, se duce direct la modelul de BMW pe care il are si nu sta sa caute in toate topicurile, discutii " care mai tot timpul sunt amestecate " cu diferite probleme.

in fine, asta e.

Link to comment
Share on other sites

Care ? ow40 sau 5w30?

Era vorba de 5w30 !

 

pt cristiansan7 - eu nu am nimic impotriva daca acest topic se inchide dar cum am afiramt si mai sus " cred ca este bine venit un astfel de topic pt fiecare model in parte " deoarece, cand cineva intra pe acest forum, se duce direct la modelul de BMW pe care il are si nu sta sa caute in toate topicurile, discutii " care mai tot timpul sunt amestecate " cu diferite probleme.

in fine, asta e.

Mai bine zi ca doresti un topic special pentru fiecare tip de ulei , in cazul de fata BMW 5W30 ! Pentru ca nu toata lumea cu E46 318 i de exemplu foloseste acelasi tip de ulei , fiecare pune in motor ce crede ca este mai bun sau altii prefera uleiuri mai ieftine !

Edited by cristiansan7
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.